KLD: Shpallet vakant posti i Lefterie Lleshit

Redaksia Online November 9, 2012 13:03

KLD: Shpallet vakant posti i Lefterie Lleshit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, miratoi sot deklarimin e mbarimit të mandatit të Lefterie Lleshit si anëtare e këtij institucioni, pas zgjedhjes së saj në krye të KQZ.

Në nisje të mbledhjes, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, njëherësh kryetar i KLD shpalli mbarimin e mandatit dhe urdhëroi ti dërgohet Kuvendit vendi vakant. 

Kuvendi votoi në seancën plenare të 11 tetorit Lefterie Lleshin në krye  të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ).  Lleshi, mori në Kuvend 73 votat e mazhorancës, pasi Partia Socialiste nuk mori pjesë në votim.

Redaksia Online November 9, 2012 13:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim