KM nuk i ndahet matematikës së PD: S’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit!

April 6, 2020 11:33

KM nuk i ndahet matematikës së PD: S’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në twitter me një status kundër PD.

Duke ironizuar kryeministri thotë se “PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit! Strategjia e testimit është detyrë e Komitetit Teknik që udhëheq luftën në vijën e zjarrit”.

Statusi i Ramës

PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit! Strategjia e testimit është detyrë e Komitetit Teknik që udhëheq luftën në vijën e zjarrit.

Detyra e politikës, qeverisë a opozitës është të dëgjojë dhe mbështesë ekspertët. Të tjerat janë 7×7=42!

o.j/dita

April 6, 2020 11:33
Komento

3 Komente

 1. Tosi April 6, 11:56

  Ama ne histori ka hyre me ate shumezimin 7×7=42 do mbahet mend gjate si barcoletat e Gjosh Vasise ne Shkoder. Pa le kur del dhe i jep mend gjigandit Edi Rama se si duhet trajtuar situata ekonomike nje klluf i ekonomise , prift pastori i pd leshelise Dorian Telit barkderri

  Reply to this comment
 2. Limani April 6, 12:11

  Po mjaft më , se u bëre bajat , një e dy , duke përdorur lapsuset e kundërshtarit si armë politike kundër tij . Ke armë të tjera pafund kundër tij ,por , si pëdor dot ato se vret edhe veten po i përdore .
  Romeo , je i denjë për Zhuljetën tënde – tenxherja me kapakun !

  Reply to this comment
 3. Ylli April 6, 12:18

  Ashtu siç Basha eshte bere bajat me vrimen e fyellit te konçesioneve ,ashtu dhe ti o Edo.je bere superbajat me kete 7 × 7 !!
  Dhua se je gjeniu qe ske bere nje gabim te vetem ne jete dhe zbulove si tmerr me te madh nga Covid – 19 kete 7 × 7 e Bashes !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim