KM sulmon raportin e “Freedom House”: Jemi më të mirë nga të gjithë

May 6, 2020 15:03

KM sulmon raportin e “Freedom House”: Jemi më të mirë nga të gjithë

Kryeministri Edi Rama reagon për raportin e Freedom House, i cili e rendiste Shqipërinë në vendet që kanë shënuar rënie në qeverisjen demokratike dhe në procesin zgjedhor.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Rama thekson se “nga raporti që mat lirinë demokratike del që: Shqipëria është vendi me ideksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor”.

Mes të tjerash, kryeministri sulmon gazetarin që ka bërë raportin për Shqipërinë, teksa e quan atë të dëshpëruar.

Reagimi i Ramës:

KUR E BARDHA BËHET E ZEZË DHE S’KA ASGJË NË MES, mbetet vetëm një “merr e jep” shterpë mbi lirinë e medias, që ka padiskutim të gjithë lirinë e të drejtat të thotë ç’i vjen për mbarë dhe ankohet gjithnjë për mungesë lirie, sa herë të tjerët, përfshirë edhe mua, ushtrojnë të drejtën e tyre të kundërshtimit ndaj të pavërtetave apo gjysëm të vërtetave të saj, të cilat janë edhe gënjeshtrat më të mëdha!

Sot një gazetar i dëshpëruar për Shqipërinë që paskej rënë teposhtë, e fundit në Ballkan sipas tij, në Raportin e “Freedom House” për lirinë, donte të dinte ësha më vriste mua ndërgjegja për këtë lajm të zi!

Mirëpo ja çfarë del në fakt nga raporti që mat lirinë demokratike në 195 shtete të botës qysh prej vitit 1973:

Shqipëria është vendi me ideksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor.

Në krahasim me një vit më parë, Shqipëria ka një indeks të lirisë demokratike prej 67 pikësh.

Serbia, vendi i dytë në klasifikimin rajonal, ka shënuar një regres të lehtë duke kaluar nga 67 në 66, një pikë poshtë Shqipërisë.

Maqedonia e Veriut renditet e treta, me 63 pikë, ndërsa Mali i Zi ka pësuar rënien më të madhe në rajon, duke zbritur në 62 pikë nga 65 që kishte vitin e shkuar.

Kosova mbetet e parafundit në listë, por me një progres prej dy pikësh (56 pikë nga 54 të vitit të kaluar), ndërsa Bosnja është në një stanjacion të plotë, duke qëndruar në vendnumëro, e fundit përsa i përket lirive demokratike në rajon.

Në 2013-n, Serbia dhe Mali i Zi konsideroheshin vende të lira dhe jo pjesërisht të lira si tani, ndërsa Shqipëria me Bosnje Hercegovinën ishin vendet me renditjen më të ulët në rajon.

Po, e vërtetë, kemi rënë me një pikë krahasuar me vjet dhe mund të kishim rënë edhe më shumë nëse klima e zjarrtë politike do të kishte djegur largqoftë vendin, siç ishte plani i dështuar i trazirave të vjetshme, të cilat u projektuan për t’i vënë zjarrin Shqipërisë dhe dogjën opozitën.

*Ah po, kur ne morëm në dorë qeverisjen e vendit, Shqipëria ishte e fundit

 

l.h/ dita

May 6, 2020 15:03
Komento

32 Komente

 1. mirel May 6, 15:11

  Ne te “pavertetave” ju themi “genjeshtra”, kur e more ti qeverisjen ne dore Shqiperia kishte me shume liri, se kishte me shume aspirate. Tani nuk ka me, sepse nje plere e mbaruar si puna jote i mbylli te gjitha shtigjet e lirise dhe te shpreses. Sepse ti e shite lirine dhe Shqiperine si prone private te vipat e tu dhe te serbe e greke.
  Dale, se nuk keni pare gje akoma. Jo vetem gojen do ua mbuloje me fashat e kurves se Venecias, por dhe mendjen.

  Reply to this comment
  • Shefqet Cela May 6, 17:52

   Do t’ju besoja plotësisht në se do zbulonit që shifrat e paraqitura nga km janë rrena.
   Shifrat janë kokëfortë zotëri.
   Llafet i merr era!

   Reply to this comment
   • Haaaha Demokracia May 6, 18:24

    Pse Serbine me Vucicun, Malin e Zi me ate gerdallen qe ka 30 vjet ne pushtet me Maqedonine qe akoma ska emer te sakte dhe me Kosoven qe ka 12 vjet shtet na mburret KM. Po pse nuk e di te verteten populli.
    I kuptojme militantet e PD qe shajne vend e pa vend. I kuptojme edhe militantet e PS qe lavderojne vend e pa vend. Kur them militantet nuk e kam fjalen per ata qe besojne dhe punojne per te majten progresive dhe te majten progresive por e kam fjalen per ata militantet pa tru e pa integritet qe lehin vend e pa vend edhe atehere kur e kane gabim.

    E verteta e vendit tone per ke ka tru ne koke eshte komplet ndryshe. Ta minimizosh ceshtjen ne ceshtje pikesh 66 apo 67 apo 65 eshte maskarallek.
    Problemi qendron tek e verteta per qytetarin e thjeshte, per ate te ndershmin eshte komplet ndryshe nga sa paraqitet.

    Ne vendin tone asgje seshte transparente, se cfare demokracie ka ketu vetem ata qe e perdorin fjalen demokraci e dine.
    Ketu ka shkerdhatokraci.
    Cdo vendim merret nga nje person ose nje numer i vogel personash ne menyre krejt jo transparente, funksionojne si sekt okult.
    Kemi Parlament te permjerre nuk ja vlen te merresh me ta fare, Gjykata te vdekura, Prokurori me pneumoni te rende, polici qe ledhaton krimin dhe pse nuk mund te pergjithesohet dhe me falje per policet e ndershem ne krye te detyres, universitete kioske qe dhe zgjedhjet i planifikojne ne kohe emergjence, qeveri me nje person, minister te fatkeqesive natyrore nje hajdut me cizme, TENDERA 100% te FIKSUAR, dhe lista nuk ka fund.

    Ku e shikojne demokracine keta shkerdhata, ne cfare cepi te Shqiperise.Ketu ska as demokraci, as diktature te mirefillte kjo thjeshte eshte Shkerdhatokraci.
    Kete vend e sundojne Shkerdhatat.
    Se dhe diktatoret kane normat dhe standardet e tyre.

    Reply to this comment
   • Zigur Qarri May 6, 19:27

    Perse Kryeministri sulmon gazetarin qe ka bere raportin për Shqipërin,por nuk e padit ashtu si paditi Berishen per kollaren?Eshte më e rendesishme kollarja se prishja e imazhit te Shqiperise?Inisiatori i ligjit antishpifje Edvin D’Rama nuk e padit,por bën lojra fjalesh per shifra.
    Perse u terhoq nga padia ndaj BILD-it,perse?Perse nuk e padit D’Rama gjermanin Martin Henze kur e pyeti,”…a ke qënë i arrestuar në Mynih
    në vitin 1991,a ke qënë i arrestuar në Francë 3 vite më vonë,a je përdorues droge dhe përgjegjës për rritjen e korrupsionit,trafikut të drogës, qenieve njerëzore dhe pastrimit të parave”?Kuptohet,ka frike sepse dyshon se Martin Henze mund te kete fakte te dokumentuara,dhe nje padi kuder tij do ishte nje bumerang.Edvin D’Rama tallet me shqiptaret,ndersa me te huajt i ul breket,sepse drejtesia shqiptare eshte inekzistente.Po Freedom House,do ta padisi lideri botrore Edvin D’Rama,apo i ka akuzat vetem per konsum te brendeshem?Raporti i Freedom House thote se gjendja eshte perkeqesuar per shkak te zgjedhjeve lokale monopartiake ne Qershor,thote se drejtesia eshte skandaloze,pothuaj si ne regjimet plotesisht autokratike.Ka bythe Rama ti kundershtoi keto te verteta?Shqiperia eshte vendi i vetem ne planet qe nuk ka Gjykate Kushtetuese,
    eshte i vetmi vend ku ne krye te drejtesise vendosen persona nga farefisi dhe shoqeria e qeveritareve,dhe askush nuk flet,eshte i vetmi vend qe jepen miliarda euro koncesione per njerezit e Kryeministrit dhe askush nuk heton,eshte i vetmi vend qe ka marrë etiketimin e narko-shtetit,si Kolumbia e Europes,eshte i vetmi vend ku Kryeministri ka televizionin e tij dhe kontrollon shumicen derrmuese te medias,eshte i vetmi vend
    ku prej vitesh behen qindra tendera sekretë dhe askush nuk heton,eshte i vetmi vend ku vidhet edhe ne koh pandemie,eshte i vetmi vend ne
    Europe qe bën zgjedhje pa opoziten,eshte i vetmi vend ku zgjedhjet jan blere nga krimi i organizuar dhe mafia,dhe drejtesia fle,se kan frike nga Kryeministri.Po te ishin genjeshtra keto,nuk terhiqej Edvin D’Rama nga padia ndaj BILD-it.Historia shqiptare nuk ka njohur politikan më negativ
    se Edvin D’Rama,qe vetem mjerim dhe perçarje ka sjelle deri tani,pa folur per dëmin moral.Adoloshentet marrin droge,me justifikimin se edhe
    Kryeministri merr,adoloshentet nuk mesojn,sepse te zgjidhesh Deputet dhe Kryetare Bashkie kan më shumë shance te behen ato pa shkolle dhe gangsterat.

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri May 6, 19:38

     Une Zigur Qarri, sic e shihni edhe vete, jam rrote kar-abushi salisumlepires trushplare shqupis…Ndjese te gjitheve, por nuk mund te ndryshoje.

     Reply to this comment
     • Ziguri May 6, 20:17

      Une zigur qorri jam me njerin sy por dhe k’te qe kam ma ka zene saliu keshtu qe mos me veni faj qe nuk shikoj fare.

     • Zigur Qarri May 6, 20:34

      Hahaha…muti poshte kepuces,zagari”rilindjes”qe rri pas deres!Te gjith”rilindasit”jan drogaxhinj,pa Atësi,pa indetitet,pa personalitet,mashrues,
      debila,peversë,ashtu si kryerilindasi Edvin Escobar D’Rama,qe paditi Babain e tij.

  • korçari May 6, 20:37

   Jane mbledhur sorrat dhe hijenat te shajne e nxijne por vetem faktet kane vlere dhe nqs Shqiperia (gje qe eshte e vertete)eshte e para ne Ballkan megjithese ka rene me 1 pike duhet pranuar se nuk jemi keq,duan apo sduan plehrat Shqiperia po avancon.

   Reply to this comment
 2. Tani May 6, 15:40

  Patjeter, patjeter , qe gabim duhet te jete… lideri yne global s’mund t’ja kepus. Kot…

  Reply to this comment
 3. Eva May 6, 15:56

  Pse thoni qe sulmon raportin,km po pasqyron ate qe shkruhet ne raport.ka dhe nje te vertete tjeter,pertej asaj te bashes

  Reply to this comment
 4. intelektuali May 6, 16:30

  EDI RAMA SI FANATIKET E ENVERIT

  qe:

  Nuk hane pyka llogjike dhe nuk dine t’i mbeshtesin argumentat e tyre ne fakte dhe dokumenta te pakontestuara boterore, por dine te kakarisin nate e dite me propaganden e shemtuar enveriste qe ne Kohen e Qepes te Enverit me tollona dhe bunkere:

  E RENDITI SHQYPNINE NE VENDIN E PARE NE BOTE PER USHQIMIN

  kur:

  Popullata po vdiste per buke ne luften e eger per mbijetese,

  prandaj:

  O Edi Rama lere dhe harroje propaganden enveriste, sepse:

  KUR E BARDHA E FIRMAVE TE TUA “KASTRATI” DHE “NDREGJONI” ME GJITHE LUKUNINE E OLIGARKEVE HAJDUTE DHE FALLSIFIKATORE ALLA “BASHKIM ULAJ” NGA PAS, BËHET E ZEZË NGA TERMETI I ZOTIT DHE S’KA ASGJË NË MES, ASNJE MEDIA QE TE FLASI DHE TE TREGOJE PER INJORANCEN E QEVERISE NE MENAXHIMIN E PROCESIT TE NDERTIMIT,

  atehere:

  “Freedom House” ka plotesisht te drejte te kritikoje Shqypnine dhe Kryeministrin e saj pa dipllome dhe shkolle, i paafte, megalloman dhe monist qe ka kthyer Kohen e Qepes te Enverit dhe e rendit Shqypnine Enveriste si:

  FANAR NDRICUES I BOTES.

  Reply to this comment
 5. gjermani i fundit May 6, 16:40

  I ka fiksim massmediat. Jep verdiktin se cfare eshte lajm I rreme dhe cfare I sakte. Sikur neser te bjere ne opozite do I beje elozh shtypit kritik, sot ne pushtet i duhen ertv-ra. Demagogji e paster, je bere si plaku Mere o Ram, edhe mjekrren atij ia ke vjedhur si ornament.

  Reply to this comment
 6. Zigur Qarri May 6, 16:43

  Ky eshte rasti qe te kuptosh,perse diktatoret nuk pajtohen me realitetin deri ne momentin kur e shohin veten para litarit.Ku jan te inkriminuarit,ulerinte skizofreni Rama,që akoma leh edhe pse jan larguar mbi 350″rilindas”nga zyrat shtetrore!Ky person meriton karriken elektrike dhe e ka pak.

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic May 6, 16:45

  Shqiperia eshte aktualishte vendi me me liri me te drejta qe ekzistone ne sistemin demokratik.
  Si nuk qenka liri kur deputeti ne menyre te vullnetshme e demokratike dorzuan mandate se menduan qe do ta fundosin shqiperin.
  E kush i terrorizoi qe dorzuan mandatet.? Askush ata
  Reporti F-H duhet ta rendiste shqiperin tre p[ik me larte dhe jo me poshte pore ata e kan pare problemin jo ne kendin e demokracise ata .vepruan ne liri te plote.
  Po ne menyre demokratike u terhoqen edhe nga procesi zgjedhore. Askush nuk i largoi pore iken nga zgjedhjet nga pamundesia e tyre per tu mate me voten e lire.
  A nuk eshte kjo demokraci.?
  E kush i dhunoi per terheqjen nga zgjedhjet,? Askush pervec pafyqia e tyreper te hyre ne zgjedhje..
  Pra liri dhe e drejte demokratike eshte si te votosh dhe si te zgjedhesh vet qe te mos votosh.
  Pore F-H nuk thote nje te vertet te madhe. Ata ben presion qe votuesit e majte te mos shkojn ne zgjedhje.Keta fakte kete nuk e permendin fare . A nuk kan degjuar gje deklaraten e Ambasades Amerikane ku opozieten e paralajmerun me kete deklarate” Ne se ju behi penges per zgjedhjet
  ju do te cilesoheni si organizate terroriste”
  Ja kjo eshte e verteta.
  Po te analizohet mbi baza demokratike shqiperise ja kan ngren Hakun Shqiperia meriton me shume.!

  Reply to this comment
  • ? May 6, 18:29

   O Liooooooooooooo, o Lioooooooooooooooo, o Liooooooooooooooooooo, o Lioooooooooooooooooo
   o koqeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kandariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

   Po ia merr edhe fterit per idiotllik.

   Reply to this comment
   • Aliu nga Selenic May 6, 20:32

    Mos ke mere o administrator i nderuar do te ngelesh vetem me Intelektualin.Vetem ky ua plotson deshirat. Ne “idiotet” do te jemei jash gardhit tuaj.! Ta gezosh Gradhin me gjith Berishen.!

    Reply to this comment
  • intelektuali May 6, 18:41

   Liu Firifiu:

   Po per hajdutin e tenderit te Unazes se Madhe dhe fallsifikuesin e firmave amerikane, Bashkim Ulaj pse media jone kombetare hesht dhe e ka mbyllur gojen si shurdhmemece?

   Po per firmat e Rilindjes “Kastrati” dhe “Ndregjoni” qe kane ndertuar pallate me 12 kate me shmangie fasadash nga vertikali gjysem dhe kusur metri para termetit dhe qe u rezuan nga termeti sikur te ishin ndertuar me rere plazhi, pse sapo del nje shkrim ne media per mashtrimin makaber e ndertuesve te Rilindjes qe ka lene ne qiel te hapur me qindra familje mjerane, shkrimi qe i zbath breket Edvin Kaqolit, fshihet dhe censurohet nga faqet e gazetave menjehere si ne Kohen e Qepes te Enverit, te kujtohet pjesa “Hijet e Murme” qe i hengri koken Fadil Pacramit dhe Todi Lubonjes, pyete Fatosin se ta tregon ai nese nuk ta kujton toci i fanatikut.

   PO CFARE PO BEHET ME VJEDHJEN E VOTAVE NGA MAFIA E RILINDJES NE DURRES DHE DIBER?

   Po Kapobanda e Habilajve te Vlores, Saje Qorri qe e denoncoi dhe ja zbathi breket fare Komisari i Policise se shtetit ne detyre, Dritan Zagani, i cili me pas u masakrua nga Edvin Droga sikur te ishte Poliagjent, njashtu sic masakroi Enveri shokun e tij, bashkepuntorin ne te gjitha krimet kunder shqyptareve dhe kosovareve, Kasapin nga Mallakastra, Mehmet Shehu me liber shpie si nje kulceder e vertete biblike, pse askush nga media jone kombetare nuk flet me per Saje Qorrin qe u kap me presh ne duar nga Komisari ne deturi i Policise se Shtetit, Dritan Zagani kur i kishte vene ne dispozicion veturen e tij Bandes se Habilajve qe rezultuan drogaxhinj dhe kriminele me vule ne balle?

   SA PYETJE TE BEJE INTELEKTUALI QE TI O LIU FIRIFIU TE FILLOSH TE HASH PAK PYKA LLOGJIKE?

   Reply to this comment
   • Aliu nga Selenic May 6, 20:33

    Mos ke mere o administrator i nderuar do te ngelesh vetem me Intelektualin.Vetem ky ua plotson deshirat. Ne “idiotet” do te jemei jash gardhit tuaj.! Ta gezosh Gradhin me gjith Berishen.!

    Reply to this comment
    • intelektuali May 7, 08:33

     Liu Firifiu:

     PSE QAHESH DHE ANKOHESH NGA GAZETA DITA?

     qe:

     T’i ka plotesuar te gjitha deshirat e shpirtit enverist dhe t’i ka publikuar te gjitha dacibaot – llogje propagande elementare per katunare dru me pre si estradat e Enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes, llogje budalli qe po t’i matesh me kujdes jane equivalent – barabar, madje me shume se komentet e intelektualit qe tregon gjithmone te verteten e hidhur per pabesine e Enverit dhe qe aktualisht kane te bejne kryesisht me mashtrimin enverist te pinjolleve te Bllokut qe kane kapluar Shtetin dhe Pushtetin ketu e 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit,

     SI NE ASNJE VEND TJETER ISH KOMUNIST TE EVROPES LINDORE.

     Reply to this comment
  • intelektuali May 6, 18:42

   Liu Firifiu:

   Po per hajdutin e tenderit te Unazes se Madhe dhe fallsifikuesin e firmave amerikane, Bashkim Ulaj pse media jone kombetare hesht dhe e ka mbyllur gojen si shurdhmemece?

   Po per firmat e Rilindjes “Kastrati” dhe “Ndregjoni” qe kane ndertuar pallate me 12 kate me shmangie fasadash nga vertikali gjysem dhe kusur metri para termetit dhe qe u rezuan nga termeti sikur te ishin ndertuar me rere plazhi, pse sapo del nje shkrim ne media per mashtrimin makaber e ndertuesve te Rilindjes qe ka lene ne qiell te hapur me qindra familje mjerane, shkrimi qe i zbath breket Edvin Kaqolit, fshihet dhe censurohet nga faqet e gazetave menjehere si ne Kohen e Qepes te Enverit, te kujtohet pjesa “Hijet e Murme” qe i hengri koken Fadil Pacramit dhe Todi Lubonjes, pyete Fatosin se ta tregon ai nese nuk ta kujton toci i fanatikut.

   PO CFARE PO BEHET ME VJEDHJEN E VOTAVE NGA MAFIA E RILINDJES NE DURRES DHE DIBER?

   Po Kapobanda e Habilajve te Vlores, Saje Qorri qe e denoncoi dhe ja zbathi breket fare Komisari i Policise se shtetit ne detyre, Dritan Zagani, i cili me pas u masakrua nga Edvin Droga sikur te ishte Poliagjent, njashtu sic masakroi Enveri shokun e tij, bashkepuntorin ne te gjitha krimet kunder shqyptareve dhe kosovareve, Kasapin nga Mallakastra, Mehmet Shehu me liber shpie si nje kulceder e vertete biblike, pse askush nga media jone kombetare nuk flet me per Saje Qorrin qe u kap me presh ne duar nga Komisari ne deturi i Policise se Shtetit, Dritan Zagani kur i kishte vene ne dispozicion veturen e tij Bandes se Habilajve qe rezultuan drogaxhinj dhe kriminele me vule ne balle?

   SA PYETJE TE BEJE INTELEKTUALI QE TI O LIU FIRIFIU TE FILLOSH TE HASH PAK PYKA LLOGJIKE?

   Reply to this comment
   • Aliu nga Selenic May 6, 20:38

    Po dergoja SPAKUT more njeri me qe qenka bere nami me kete korrupsion. Kush po te ndalon.!

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri May 6, 21:55

     Ali, mos u merzit vella se keshtu i kemi mare direktivat nga shqupi, une, mirel, intelektuali dhe gjithe banda e bazhipozukeve shqupisa, genje – genje se dicka do te ngelet. Po qe do ja rrujme bolet Ed Rames edhe ne keto zgjedhje qe po vijne e dime vete ne, ketu vetem sa nxjerin dufin.

     Reply to this comment
     • intelektuali May 7, 06:59

      O Qarri i Enverit:

      Perpara se ta hedhesh intelektualin tek soji i Sali “Varkarit” te Enverit ose Sali “Sekretarit” te Partise se Punes, njashtu sic te ngjitet “Muti” pas kepuces tende enveriste, eshte me mire te hapesh nje fjalor elementar te gjuhesh shqipe qe te mesosh se:

      NE GJUHEN TONE NUK KA FJALE “BASHIPOZUKE”

      prandaj:

      Rruajni BOLET Edi Rames, qe ju fanatiket e Enverit e votuat Edi Ramen , cunin e Kristaqit, Killerit te Enverit dhe nipin e Spiro Kolekes me nje meleon vota do kohe me pare, njashtu sic ja rruajtet KOQET Enverit per 50 vjet me radhe, duke qare me lote krokodili Qemal Stafen cdo 5 maj kur gjithe Bota e dinte qe e kishte spiunuar tek fashistet me nje pabesi te papare nga vila e kunatit te ti,j Bahri Omari.

      sepse:

      KESHTU JU BEN ME MIRE!

      dhe:

      Mos ja hidhni fajin gazetes DITA qe eshte e hapur per te gjithe:

      PER INJORANTE FANATIKE DHE BUDALLE DHE INTELIGJENTE PRAGMATIKE DHE INTELEKTUALE

     • Aliu nga Selenic May 7, 17:17

      I nderuar Zigur.! Te mirkuptoi pore vetem me vjen keqe per Ardian Thanen i cili kurre nuk ka shkuar mendja se do te bjere ne keto p[ozita kaqe inferijore.
      Ne c`fardo menyre qe te ket ndodhur para intersave madhore nuk duhet te bjere ne pozita te shqupt.
      Gazeta “Dita” ka qen nder Gazetat me te mira ne vendin dhe gjithkujt sote i ben peshtypje perse ra kaqe poshte.!
      Keta e dijne shum mire qe me qindra her kan numruar rezultatet e kesaj qeverie e si humben sote te gjith keto. Ku shkuan te gjith keto qe vet i kan numeruar.
      Interesat madhore te shqiperise duhet ti ruajme ne c`fardo gjendje shpirtrore qe te ndodhemi.
      Cefmetjet , kane vendin e vete ndersa problemet madhore ken vendin e vet. Ketyre nuk u mungon njohurite perse nuk i mposhtin keto cefembetje.!
      Duhet te gjejn forc per ti mposhtu ato.!

 8. Adih May 6, 18:49

  Ti je i fundite jo ne europen lindore ,por edhe ne ballkanin perendimor o Rame . E them kete me ze e me figure ,tamam si vidio e mikut e shpirtit tend META , ju shkelni kushtetuten nenin 181 posacerisht per pronat dhe ti na flete per lirine e fjales e te shtypit e pordhi kali ne dere te hanit ,e shemi deren e kalase ??

  Si ke surrat o nipi i Spiro Kolekes tna baltosesh ne shqiptaret dhe me e bukura eshte , se ti je komplet fallco , po ta argumentoj , ti kur vure per te ngrohur bythet ne ate karrige te kryeministrit , ke bere nje betim para kushtetutes qe do e zbatosh ate ,fute ate dore qe vure ciper KUSHTETUTES ne bythe o Rame .Por mbaje mend , ashtu si koha , ti ka hedhur pikturat ne koshe te plehrave , ashtu per se shpejti do te hedh ne koshe te plehrave si politikan .Do me kujtosh dhe do me japesh te drejte ne nje te ardhme nuk diskutohet..

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 May 6, 19:13

  o krye çmënduria,po ku të kuptojnë këta injorantët e europës ty mor njëshi i pavionit 7!!
  po ti je yll mor fenomen cirku!!
  vetëm ne shqipot të kuptojmë ty!!ne me injorancën tonë proverbiale dhe me kurrizin shollë nga dajaku e dimë që ti je fantastik!!që ty sta ha shkopi qënin fare,që ti je për të drejtuar botën dhe universin e jo më për europë e marikë i ke në majë të gjishtave të këmbës!
  po ti je i madh o palçua ynë!!
  ngrihuni o njerëz ti biem europës kurvë se po na shqetëson të çmënduri tonë!!
  nuk duhet ta lëmë turpin tonë të tallet europa me të!!
  mbrohet apo nuk mbrohet nderi i shtëpisë??
  alban muti e net haleja,fterr beterri dhe ali koqja,në sulm frontal kundër europës kurvë!!

  Reply to this comment
 10. Baca May 6, 20:38

  Tani do dalin trushplaret dhe do thone fajn e ka F-H sepse km po ben gjithqka qe te kemi nje demokraci reale; po i rendis me radhe;1 vendosi president nje njeri te ndershem. 2 po ben q’mos qe te ndryshoje sistemin zgjedhor qe aq shume i pelqeu ne 2008.3 reforma ne drejtesi po ecen me ritme shum te shpejta dhe me siguri do perfundoj brenda shekullit 22 dhe mbasi te ket perfundur po perfundoj! do jet plotesisht e pavarurur, dhe do beje qmos qe te beje dhe nje pazar tjeter me lulin sepse pa ate i ka ditet e numeruara.

  Reply to this comment
 11. info analitike May 7, 06:55

  Pritni tani shoke kur te marrin ndonje cmim si vendi me lirine me te madhe te shtypit ne bote

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 7, 10:40

   përse çuditesh,”të ushqimit” e morën,”burrë shteti” morrëm,”yll në ngjitje” gjithashtu!!
   përse e vret mëndjen!!
   gjithnjë i hedhin qenit ndonjë kockë,pavarsisht se e mbajnë të lidhur me zinxhir!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim