Knut Fleckenstein: Këtë vit harrojini negociatat

September 2, 2015 09:30 Updated

Knut Fleckenstein: Këtë vit harrojini negociatat

Jo vetëm që Bashkimi Evropian nuk do të hapë negociatat, por nuk do të këtë as rekomandim për një gjë të tillë.

Knut Fleckenstein, raportues në Parlamentit Evropian për Shqipërinë, thotë se arsyeja pse Komisioni Evropian nuk mund të japë një rekomandim të tillë, është mosrealizimi i reformës në drejtësi.

Raportuesi për Shqipërinë thotë që diskutimi mes mazhorancës dhe opozitës për këtë çështje është një lajm i mirë, por shqetësim ngelet tendenca për të bllokuar këtë proces.

Për të, data e hapjes së negociatave nuk është aq i rëndësishëm sa progresi i Shqipërisë, pasi sipas tij, edhe nëse ato hapen, ekonomia shqiptare nuk është gati për konkurrueshmërinë në tregun e madh të BE-së.

Sa i takon çështjes së azilkërkuesve, Fleckenstein në intervistë për “Shqiptarja.com”, shprehet se rritja e numrit të tyre, cenon besueshmërinë e Shqipërisë si një kandidat serioz.

Sipas tij, Gjermania do t’i kthejë të gjithë, e megjithatë, BE-ja duhet ta ndihmojë Shqipërinë që të përmirësojë kushtet e jetesës për qytetarët e saj.

September 2, 2015 09:30 Updated
Komento

13 Komente

 1. intelektuali September 2, 09:56

  POLITIKA JONE KOMBETARE DUHET TE CRRENJOSI MURTAJEN BOLSHEVIKE QE MBOLLI ENVER HOXHA VITE ME PARE NE SHQYPNI DHE TE MOS VAJTOJE ME SI KUKUMJACKE PYLLI PER 29 NENTORIN E ZI JUGOSLLAV, AS PER LANCIN KRIMINAL TE PARTISE KOMUNISTE.

  Pushtetaret shqyptare duhet ta kuptojne me ne fund se nuk mund te vazhdojne pafund me politiken e “Mesalles me dy faqe”, nga njera ane kerkojne te antarsohen ne BE-ne Demokratike dhe Antikomuniste duke kerkuar ndihma ekonomike dhe LEKA per buxhetin e shtetit dhe nga ana tjeter te mbajne ne parlament nje Kryetar ryshfetci si Like Floriri dhe deputete mafioze dhe vrastare, ose ministrat debile dhe dallkauke te pushtetit enverist te shkojne ne homazhe me fotografine e Enver Hoxhes ne dore.

  Pasi te kuptojne kete te VERTETE absolute dhe te heqin dore nga VESET E KEQIA Edi Rama dhe gjithe batalioni i tij enverist, por edhe e gjithe opozita komuniste e Sali Berishes mund te ulen ne tavoline dhe te fillojne te diskutojne per reformat jetesore qe do t’i japin zhvillim Vatanit

  Reply to this comment
  • C September 2, 13:41

   zoti intelektual

   jo vetem ti por dhe ky Knut Fleckenstein a Frankeshtein po i rrisni vleren Enver Hoxhes….dikur thoni ju mbylli Enveri..po tani qe po ju mbyll europa dyert sikur te jeni ferme kafshes te George Orwellit ?

   zoti nastradin…je margaritar i enver hoxhes sidomos kur rri gati per te bere komentin e pare..

   kur dhe hungaria po ngre murin rrethues qe mos shkoni ju “kafshet” pse duhet te merresh me enverin qe ka vdekur ne shekullin e kaluar o vampiroid ??

   Reply to this comment
  • Dashnori September 2, 13:42

   Ti “intelektuali” i trapit nuk te mjafton te te ushqejne me luge t’i e do “marmalaten e fikut” me lopat mor qen bir qeni. Nastradin gomari plak, po nuk ngordhe ti dhe gjithe soji tend, nuk na qas njeri ne tek dera. Se ju tradhetaret dhe spiunet e felliqur te çfardo antishqiptari, ju farembjellesit e armiqesise, ju zedhenesit e satanait, ju vemjet e felliqesise jeni ata qe jo vetem gomarin mashkull e beni me barre si llafazane dhe texhale por dhe po te kini mundesi vini jo gure por mina ne rrugen e zhvillimit e Shqiperise. Vetem kur te zhduket fara juaj e felliqur, qe i sherbeu me devotshmeri Zogisto-toptanasve per ruajtjen e statukuose mizerabile te Shqiperis se paraluftes, qe i sherbyet po me kaq devotshmeri komunizmit te manifestuara ne anet me te erreta te tij siç ishte lufta e klasave dhe spiunlleqet, qe po i sherbeni me devotshmeri gjithe haleancave te neonazisteve perendimor kunder ketij vendi te vogel dhe populli vital dhe gjithe zedhenesve te supermashtruesve dhe demagogeve te europes pa perjashtuar sherbimin ndaj veglave te sherbimeve te huaja antishqiptare qe kakarisnin ne parlamentin shqiptar, vetem kur nuk do te mbetet asnje nga fara juaj helmuese vetem athere do te shohe dite te bardha Shqiperia dhe populli shqiptar. Mallkuar fares toptano-zogiste! Mallkuar regjimit komunist qe nuk e zhduku me rrenje kete fare te keqe qe bie ere zgjebe, kërrmë dhe fekale te kalbura!

   Reply to this comment
 2. Artesowwww September 2, 10:08

  Kjo eshte europa qe ne duam, e cila nuk kompromentohet nga politikanet qesharake, mafjoze dhe kriminele Shqiptar, pa perjashtim PS-PD-LSi e kelyshet e tyre. Po Europa duhet te jete e qarte, sistem drejtesie funksional qe i sherben Shqiptareve ne te kundert, mbyllni dyert. Kjo eshte ndihma me e mire per Shqiptaret. JU faleminderit Europe qe nuk po ben me lojra per hir te stabilitetit. Europa na do me standarte kur ti permbushim jemi ne rregull.

  Reply to this comment
 3. METEH September 2, 10:12

  EU & AMERIKA kerkojne qe te behet reforma ne drejtesi,por nuk po e thone TROÇ se kushe nuk e do kete refiorme dhe PD po hedh vickla qe tani ne komisjonin perkates,ku po kerkon qe ti miratohen propozimet nga maxhoranca,kur projektin po e bejne nderkombetaret.

  Reply to this comment
 4. bobi September 2, 11:03

  intelektual o pall , akoma vazhdon me komunizmin…..ke 25 vjet qe po jeton si ne kohrat e koleres.

  Reply to this comment
 5. Asnjeanesi September 2, 11:20

  Ti mund te jesh çdo gje , vetem “intelektual” nuk je kurre , me ato broçkulla qe shkruan , sikur i shkruan nga nje planet tjeter . Po ç’eshte ky komunizem , more merhum , kush po çan koken ne Shqiperi , per komunizmin ? Komunizmi u varros , me shporrjen e Saliut nga qeverisja e vendit .

  Reply to this comment
  • intelektuali September 2, 14:08

   Nuk i pe ministrat e Rilindjes si shkuan dhe bene homazhe me fotografine e Enverit ne dore duke vajtuar si kukumjacka pylli per 29 nentorin e ZI jugosllave qe mbolli MURTAJEN e kuqe dhe qe e denoi Vatanin te behej si nje CIFLIG bolshevik i Mafies me pushtet?

   Nuk i pe pionieret e Enverit ne Permet tek vorrezat enveriste me shallin e kuq ne qafe dhe me grushtin komunist lart mbi koke si betoheshin per te likuiduar ARMIKUN e Partise, njesoj si ne Kohen e Qepes te Enverit?

   Nuk e pe Edi Ramen qe kur u kthye nga Gjermania ku kishte kerkuar falje per krimet e komunizmit ne pergjithesi dhe te enverizmit ne vecanti, ta kthente menjehere MESALLEN me dy faqe dhe te festonte me buje te madhe 29 nentorin e ZI jugosllav qe eshte strumbullari i te gjitha te KEQIAVE qe perjeton Shqypnia sot?

   Reply to this comment
 6. Kokuca September 2, 11:28

  Kete loje e ben me te rezikshem qendrimi i BE ndaj Shqiperise..Pse…Se Shqiperia shkaterroi gjithçka kishte ndertuar ne 45 vjet dhe gjithe pasuria kombetare kaloi ne 10 % te disa politikaneve e matrapazeve.Evrpoes duhet folur me gjuhen e drunjte dhe jo me srvilizem.Politikanet shqiptare duhet te shikojne interesat kombetare.1- Te jesh vendi i trete ne Evrope per rezerva te Naftes, pas Rusise dhe Rumanise dhe te kesh çmimet me te larta ne karburant kjo eshte absurde.2-Te jesh i treti ne Bote per Kromin, te shfrytezohet barbarisht dhe te jesh kaq i varfer eshte absuditet., 3/Te jesh i dyti ne Evrpoe per burime ujore dhe te vuash per Uje, kjo eshte skandaloze,4-te kesh miniera bakri dhe kromi te pasura , bile dhe me perqindje floriri dhe te vuash duke pastruar halete e Evropes kjo eshte e pa flashme, 5-te kesh gjendje mbi 150 miliard fishek, armatim te çdo lloji, tre nendetese, katra silurus, Raketa, artileri bregdetare, dhjetra baza ushtarake, mes tyre Gjadri, Palermo, Sazani, Shengjini, Butrinti etj dhe te jesh refugjat ne vendin tend kjo eshte politika me e poshter qe po ben Evropa karshi shqiptareve dhe Shqiperise.Nje popull teper inteligjent, qe ka themeluar Ameriken, Greqine, Egjyptin, Jemenin, Italine, Rumanine, Turqine etj etj te coptohet me sepaten e dardharit, duke i hequr 3/4 e territorit te saj dikur 144 mije km katrore..Greqia me gjithe keto probleme po ndihmohet me milarda euro, ndersa ne Shqiperi as nje miliard, bile ndertojne aty ku fuqite e Medha kane interes vetem per rruge strategjike.Qeveria shqiptare nuk duhet ta lejoje kete maske te re te Evropes se vjeter.Politikanet shqiptare duhette ndergjegjesohen se kane nje popull vital, qe duhet ta drejtojne jo duke mbushur xhepat e tyre si prifterinjte por duke leshuar pushte per hire te kombit shqiptar.Sa me servile dhe prostitute te jesh ne politike aq me keq e ke…Shqiperia kerkon djem dhe politikane te afte qe te sulmojne si vetetima dhe te zhduken si era..l.

  Reply to this comment
 7. LOVE September 2, 12:01

  qa thote ky mo , qa thote …s’ka negociata ???
  o te rafte ndonje e mire ty e te sjellte ne vete
  po ne integrimi na duhet vetem si politike per LSI
  ne e kemi vetem si parrulle “te vjedhim …ops te ecim me shpejt ”
  ne na duhet vetem te krijojme nje ministri integrimi ,ku Klajda te ekspozoje fustanet dhe kalamajte,ku nja 200 kamikaze ashtu militant te punesohen …ku teta Bregu te jete ne krye
  te komisionit per llogje ops ligje intrigimi …
  o Frankestein , po kthejini shqiptaret te gjithe , te gjithe kthejini
  se vetem keshtu do e bejne zap ata qeveritaret qe ju i komandoni si kukulla
  qe ju i mbushni me para , se ne hairin nuk jua pame ndonjeher
  as juve dhe as atyre .

  Reply to this comment
 8. Vëzhguesi F September 2, 14:12

  “Bravo”, ne kuptimin shqip te kesaj fjale per kete haber te madh o gjernan i vogel!
  PO ne e dime o “shoku” se puna me evropin ka qene dhe eshte loje qe ne fillim te saj. Europa as e ka dashur dhe as e do Shqiperine dhe shqiptaret.
  Keta qe drejtojne europen sot jane niperit dhe mbesat e europes se vitit 13-te, kete nuk ka besoj shqiptar qe nuk e di perveçse ndonje nastradini qe di te pertrype vetem kilikoza derri si dhe gomari i tij.
  Nuk jane as te rastit dhe as te shkeputur “lajmet” apo “studimet” “shkencore” se edhe ne dhjete vjetet e ardheshme nuk do te jete askusht tjeter i varfer ne ballkan, europe (pse jo dhe ne bote sipas ndonje oreksi fashist) perveçse nje vendi, Shqiperise!
  Shqiperise me resuset me te pasura toksore, nentoksore dhe ujore te virgjera dhe te pashfrytezuara!
  Shqiperise me popullsine me te re ne europe!
  Shqiperise qe me transformimin e saj, qe nga koha kur gjysherit e ketyre palo europianeve e kane quajtur shprehje gjeografike, ka bere ndryshyme kolosale qe vetem qorrat, horrat dhe dashakeqet e saj nuk i konsiderojne!
  Madje, madje arrihet deri aty qe te deklarohet nga kllouner qe e mbajne veten per shkencetar se ne vitin 2020, Shqiperia do te vuaj mungesen e ujit, madje i treti vend ne bote qe do ta kete kete fat!
  Shqiperia qe noton mbi uje! Shqiperia qe eshte nder te paktat vende qe energjine elektrike e prodhon nga burimet e pashtershme hidrike te pakten prej 70 vjeteve te fundit!
  Shqiperia, qe ka uj te pijshem dhe ujra mineral qe te furnizoje gjysmen e europes!
  Vini re si justifikohet rrogetari i europes Frankestain.
  Me sakt justifikon keqdashjet ndaj Shqiperise te padroneve te tij.
  Nuk çelen negociatat se keshtu eshte porositur Saliu dhe banda e tij qe te mos japin konsensus, por dhe nese tufa del nga vatha dhe nuk i bindet qenit te saj, pra do te kryeht reforma ne drejtesi, perseri ju nuk keni vend ne europe se ekonomia juaj nuk eshte ne nivelin e ekonomise se europes!
  UAU!
  Tani po e mesojme kete fare shpikje europiane!
  Se kur u pranuan vende si Rumania dhe Bullgaria qe para 20 vjetsh, ekonomia e tyre ishte apo dhe eshte ne nivelin e ekonomise europiane!
  Po mire do ishte qe kjo gjetje si BE te mos quhej e tille por BBE, bashkimi i biznesmeneve europian, qe duan vetem biznese te medha se ato te voglat u prishin pune.
  Po mire e keni kur gjetet keta çilimij dhe kete klase te kalbur dhe te korruptuar politike shqiptare, mund te tallni menderen sa te doni.
  Mjere ky popull qe ka besuar dhe beson perrallat e atyre qe ngelen duke mjelur pasurite e tij!

  Reply to this comment
 9. C September 2, 14:52

  Per komentuesin “”dashnori””

  Ky komentues me nick-un intelektual alias nastradin eshte nje lloj veremliu i pashoq ne rruzullin toksor eshte nje “black hole” qe nuk ka shkence ta spjegoje helmin e tij prej satanai.

  Ky monster ka pranuar se kur ishte prane cadres se greves urise te te perndjekurve poltike ne tetot 2012( qe u dogjen dy prej tyre..) ky i conte kartoline berishes per ditelindje …imagjino cfare shpirt djalli qe ka.

  Per te ardhur ne ndihme per debatin qe keni me Nastradinin kete spermazoid te

  ””” ESAT PASHTRADHTARIT
  ”””’ZOGKURVARIT
  ”””& SALICARIT

  po te jap autopsine e kesaj kufome te pa kallur:

  1………………nastradin esat pash toptradhetari

  Marrëveshja e tradhetarit Eset pash Toptani me Jovanoviçin nuk ishte veprimi i parë me të cilin Esat Toptani merrte nëpër këmbë interesat e shenjta të popullit shqiptar, të cilin nuk e deshi dhe nuk e vlerësoi kurrë, por e përdori vetëm për interesat e tij personale. Përmendet sidomos dorëzimi i Shkodrës Malit të Zi në marsin e vitit 1913, pas vrasjes tinzare të komandantit të garnizonit të qytetit, Hasan Riza Pashës, me qëllim që të siguronte përkrahjen e Malit të Zi për t’u vënë në krye të Shqipërisë si dhe për të marrë një shumë prej 600 000 franga, që iu dha nga malazezët. Ky veprim pasohet nga pazarllëku me qeverinë greke në shtatorin e vitit 1913, të cilën e njoftoi se ishte i gatshëm të vihej në dispozicion të saj. Kushti ishte që, kur të shpallej sundimtar i Shqipërisë, Greqia t’i jepte mbështetje diplomatike, asistencë në të holla dhe ndihmë ushtarake për rrëzimin e qeverisë së Vlorës. Në funksion të ndihmës ushtarake Esati do të merrej vesh me grekët për të përcaktuar kufijtë sipas vullnetit të tyre. Edhe qeveria serbe, hyri gjithashtu në traktativa me Esat Pashën. Sipas përfaqësuesit diplomatik serb në Sofje, M.Spalajkoviç, Esat Toptani duhet t’i ketë shprehur të njëjtën gatishmëri edhe Serbisë, të cilës i kërkoi që ta mbështeste për të rrëzuar qeverinë e Vlorës. Si shpërblim do të rregullonte në favor të Serbisë çështjen e daljes serbe në detin Adriatik

  2……………………nastradini zogu kurves

  1.Shipëria impenjohet t’i bashkohet Jugosllavisë me bashkim personal.
  2.Kryetar i shtetit shqiptar do të jetë Ahmet Zogu, që më vonë do të njohi dinastinë Caragiorgvitch.
  3.Qeveria Jugosllave, me gjithë mjetet diplomatike dhe ushtarake, do të njohi Ahmet Zogun si kryetar shteti …dhe i atribuon me një herë një kontribut vjetor të shtetit.
  4. Ministria e Luftës Shqiptare do të anullohet dhe Shqipëria heq dorë që të ketë një ushtri Kombëtare.
  5.Shqipëria do të mbajë një gjindarmëri aq të fortë sa të mbaj qetësinë e brendshme të vendit për të ndaluar e çfarosur çdo lëvizje të ngritur kundëra Ahmet Zogut dhe kundra regjimit të vendosur prej tij.
  6.Në këtë gjindarmëri do të bëjnë pjesë edhe oficera rus të ish ushtrisë të Gjeneralit Ërangel që tashti ndodhet në Jugosllavi. Qeveria Jugosllave do të mbajë atë gjandarmëri me mjete financiare dhe armë.
  7.Në gjandarmëri mund të hyjnë për të shërbyer edhe oficerat jugosllavë dhe të tjerë që qeveria Jugosllave do të pranoi në interes të dy vendeve.
  8.Midis Shqipërisë dhe Jugosllavisë do të stabilizohet një bashkim doganal në bazë të së cilës akordohet liri e plotë e importimeve dhe eksportimeve të mallrave të dy vendeve. Edhe transiti nëpëmjet kufijve të dy vendeve do të jetë i lirë për ushtarët e dy vendeve.
  9.Përfaqësuesit e jashtëm Jugosllav do të ngarkohen edhe për interesat e Shqipërisë, e cila heq dorë që të mbajë zyra diplomatike dhe konsullata të saja jashtë shtetit…….ect ect

  3’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’nastradin fashisti

  Kurora e Skënderbeut i dorëzohet nga Nastradin Verlaci mbretit xhuxhmaxhuxh Viktor Emanuelit

  Në datën 16 prill 1939, u zhvillua në Quirinale ceremonia e ofertës së kurorës.
  Në fjalën e tij Nastradin Vërlaci tha: “Vijmë tek ju madhëri, të dërguar prej popullit shqiptar që e ka shprehur vullnetin e tij me votën në Asamblenë Kushtetuese të mbledhur në Tiranë më 12 prill. Vijmë në emër të këtij populli që në një ofertë të njëzëshme i dhuron me devozion shpirtëror ma-dhërisë suaj kurorën e Shqipërisë. Ajo është e denjë për lavdinë tuaj sepse ka breruar kryet e Skënderbeut, heroit kombëtar shqiptar, i cili e valëviti flamurin e tij përbri flamujve të kombit italian. Me besimin në zemër se madhëria juaj do të pranojë këtë votë të njerëzve tanë, ju shprehim sot dëshminë dhe betimin për besnikërinë tonë dhe të të gjithë popullit nastradin shqiptar”.
  Mbreti u përgjigj: “Dë-shirojmë t’ju shprehim ndjenjat tona të mirënjohjes për mesazhin që ju na përcollët në emër të popullit nastradin shqiptar. Ne jemi të lumtur të mirëpresim votën e popullit tuaj trim e fisnik si dhe të pranojmë kurorën e Shqipërisë që ai na ofron, me të cilën lidhen kujtimi i lavdishëm i Skënderbeut.
  Që sot fatet e Shqipërisë do të jenë të pandashme nga ato të Italisë

  4‘’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’nastradin nazisti

  Regjimenti 21 SS Skanderbegu Shqiptar ishte pjese e një Regjimenti SS gjerman si pjese perberese e “Forcave të Armatosura SS”,
  Regjiment malor(alpin) i krijuar nga shefi i Gestapos Heinrich Himler, zyrtarisht nen titullin ne gjermanisht 21.
  Waffen-Gebirgs Division der SS Skanderbeg (Albanische Nr. 1) ishte emëruar sipas emrit te Gjergj Kastrioti Skënderbeut,
  Regjimenti 21 SS Skanderbeg u krijua pas pushtimit nazist në Mbretërinë se Jugosllavisë në vitin 1941. Gjatë 1942 dhe 1943 si Wehrmahti ashtu dhe sherbimi sekret SS kërkuan nga shqiptaret e Kosoves qe të ruanin ligjin dhe rendin,si dhe te pengonin partizanet jugosllave si dhe kunder rezistences antifashiste shqiptare. Njesia ushatarake shqiptare u vu nën komandën e kryegjeneralit August Schmidthuber, te rekrutimit ne regjimente speciale SS. Njesia SS Skanderbeg Malor luftoi kundër forcave partizane të Enver Hoxhës që ishin në rritjen dhe konsolidimin e veprimet e tyre, si në Shqipëri dhe ne Jugosllavi

  5’’’’’’’’’’’’’’’’nastradin terroristi

  Bandat e “Komitetit të Maleve” kërkonin rrëzimin e pushtetit me çdo kusht dhe me çdo çmim që të ishte i mundur, duke mos kursyer gjakun e askujt, mjaftonte që të arrihej qëllimi. Ishim përballë një terrori dhe një kasaphane të pashembullt. Vrasjet e tyre kishin arritur dhe te gratë, pa pyetur për asnjë ndjenjë njerëzore. Nuk ishte pak rasti i kunatave, Marta e Prena Tarazhi, të cilat u rrëmbyen natën mizorisht nga bandat, vetëm për faktin se kishin shkuar në hekurudhë dhe nxisnin emancipimin në radhët e grave në zonë. Ato u lidhën me litar pas një peme kumbulle dhe aty, në mënyrën më barbare, iu prenë gjinjtë dhe u masakruan me thika derisa vdiqën. Ka raste të tjera si ai i Dilicës së Fregnit, të cilën e grabitën natën po ato banda për të cilat po flasim, duke e hequr me forcë nga duart e nënës së saj qorre, dhe e çuan diku afër shtëpisë, ku pas masakrimit e therën dhe e pushkatuan. Tipike në kësisoj rastesh është ai i vajzës nga Oroshi që quhej Prena Përkola, e cila njihej ndryshe me emrin “Cuca e Oroshit”, që e vranë me armë në prezencën e dy fëmijëve të mitur (Agimit dhe Albinës) në djep. Apo ai i Shkurte Carës apo Mrika Lokës. etj etj qe jane me mijra

  6””””””””””””””””Nastradini spiuni shokeve tip Kasaruho
  Disa këshilltarë të Presidentit të Republikës, Bujar Nissani, rezultojnë spiunë të Sigurimit të Shtetit, ku me raportimet e tyre kanë fikur disa jetë njerëzish. Konstatimi ka ardhur nga shoqata e ish të përndjekurve politikë, me në krye Skënder Tufën, ish-koordinatori i grevës së urisë. Ish të përndjekurit politikë akuzojnë presidentin Nishani, se e ka mbushur institucionin e Presidencës me spiunë të Sigurimit të Shtetit dhe me njerëz me të kaluar të zezë komuniste. Me anë të një deklarate, ata akuzojnë Presidentin se ka dekoruar njerëzit e Sigurimit të Shtetit. Të përndjekurit përmendin edhe një shembull konkret. Bëhet fjalë për Amik Nastradin Kasoruhon, këshilltar i presidentit Nishani, por i implikuar në Sigurimin e Shtetit. Ata deklarojnë se Partia Demokratike është kthyer në një ombrellë e spiunëve. “Mësuam edhe një herë se këshilltari i presidentit Nishani, z Amik Nastradin Kasoruho, ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Ky person ka marrë dekoratën “Nderi i Kombit” për rezistencë në burgje kundër diktaturës, veprim ky që fyen qindra martirë të vërtetë, të cilët rezistuan realisht e sot ndoshta jetojnë në mjerim dhe të harruar. Për këtë arsye, kërkojmë t’i hapet dosja Amik Kasoruhos dhe t’i hiqet menjëherë titulli që mban padrejtësisht. ky nastradin

  7’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’’nastradin gomari pa shtet pa atdhe,pa dinjitet thjesht nje zvarranik forumesh
  ca gjera duhet ti themi sakte SOT kur ajo shoqeri eshte shperfytyruar si as nje komb ne historine njerzore.Atehere kishte diktature qe e pranonte vete DIKTATORI I DASHUR DHE I PAHARRUAR por kisht shtet
  mbrojteje
  arsim
  kulture
  shkence
  mjeksi
  nafte
  krom
  baker
  pyje
  dipllomaci
  plantacjone
  sera
  transport
  hidrocentrale
  bonifikim
  ……..
  po sot????????????????????
  tritol
  ndertim pa leje
  prostitucjon
  hashash
  gomone
  parlamet bordello
  ambsadore porno
  anti urbanistika
  rruget thertore
  enegji e papaguar
  bakri 0
  kromi 0
  vrasje politikanesh
  vrasje oficeresh shiku
  gerdece
  21 janare
  zhdukja e hakljave
  borxhet strasfere
  krimi ne familje
  ……….
  sot shqiperia eshte
  1-shprehje gjeografike qe ruhet nga Nato
  2-merr fryme nga 1.4 miljon shqiptaret e perendimit
  3-eshte regjim ambasdorial qe nga koha e rajersonit
  4- eshte e pushtuar de fakto nga ushtria e drog-diller-ave
  5-ka nje popull sot qe i ka perfunduar shpelarja e trurit
  6-ka nje klase politike qe e ka lene pa pune Asfaline dhe ish UDB
  Nuk do deshiroje njeri te lavderoje ate sistemin para 90′ qe ishte me detyrim percaktim POR

  TE PAKTEN BANORET E FERMES KAFSHEVE QE JETOJNE SOT NE SHQIPERI TE MOS SHAJNE DJALIN E GJYLOS PA NDERTUAR SHTETIN E SHQIPTAREVE.
  THJESHT KENI KALUAR NGA NJE DIKATATURE NE NJE MONSTRATURE E DROGES DHE E PROSTITUCJONIT POLITIK DHE TANI SE FUNDI EUROPA PO I MBYLL DEREN PARA SURRATIT SHQIPTAREVE..SEPSE KANE 25-30 VJET QE PO HANE SI KANIBALE KOCKAT E ENVER HOXHES…NDERSA KANE TOLERUAR PER NJE CEREK SHEKULLI MONSTREN SALI BERISHOVIQ QE I DUHESHIN DHENE ME KOHE PRANGA OSE PLUMBI.

  SHKURT

  BERISHIZMI ESHTE 1 MILJON HERE ME I KEQ SE PERIUDHA QE DREJTOI ENVER HOXHA.

  DHE KUR TA KUPTOJNE SHUMICA E SHQIPTARVE DHE TE EGZEKUTOJNE MONSTREN E VICIDOLIT..KY DO JETE CLIRIMI I TRETE SHQIPERISE JO VETEM NGA KJO KUCEDER POR DHE NGA NJE LLOJ MAFJE NDERKOMBETARE SI KY BURROKRATI QE SE PJERDH KUSH NE EUROPE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*