Shqiptarja e Fleckenstein

August 10, 2016 18:48

Shqiptarja e Fleckenstein

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, është duke shijuar pushimet e tij verore në Greqi.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ka hedhur një foto, me Valerian, një grua shqiptare që punon në Greqi.

Gjatë pushimeve të mia në Greqi kam takuar sot Valerian. Ajo vjen nga Shqipëria dhe është duke punuar shumë këtu. Ajo më tha, se një ditë do të kthehet me familjen e saj. Sa më shpejt aq më mirë. Shqipëria ka nevojë për njerëz aktivë, si ajo dhe burri i saj. Uroj familja e saj të gjej një të ardhme sa të mirë në vendin e saj”, shkruan Knut Fleckenstein.

August 10, 2016 18:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*