Koalicioni opozitar, Basha: Largimi i Ramës, hap i panegociueshem

April 23, 2019 12:13

Koalicioni opozitar, Basha: Largimi i Ramës, hap i panegociueshem

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha paralajmëroi se në orët në vijim koalicioni do të zgjerohet me parti të tjera dhe se hap i panegociueshëm është largimi i Edi Ramës nga qeveria.

“Kurrë më nuk do të pranojmë një proces zgjedhor fals që prodhon një parlament fals qeveri falsë. Do të angazhohemi që zgjedhjet e ardhshme të jenë të lira dhe të ndershme ku të diktohet vullneti i ri shqiptar. Angazhohemi ti japim fund krizës kushtetuese funksionimit të Gjykatës Kushtetuese dhe të një prokurorie që heton me një standard dhe jo dy standarde”, tha Basha 

Akti i parë i këtij koalicioni do të jetë formësimi i platformës për zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe reformimit të thellë të sistemit politik dhe ndarja e krizës ekonomike.

Hap i panegociueshëm mbetet zgjidhja politike e institucionalizuar në marrëveshje largimi i autorit të krimit  elektoral Edi Rama. Largimin e Edi Ramës dhe qeveri tranzitore, zgjedhje të lira e të ndershme

 

b.b/dita

April 23, 2019 12:13
Komento

6 Komente

 1. anticensurë25642654 April 23, 12:59

  “Kurrë më nuk do të pranojmë një proces zgjedhor fals që prodhon një parlament fals qeveri falsë. Do të angazhohemi që zgjedhjet e ardhshme të jenë të lira dhe të ndershme ku të diktohet vullneti i ri shqiptar.”
  ore ky i llogarit fjalët??
  këto që ka thënë të lënë përshtypjen se flet për zgjedhjet e ardhëshme parlamentare dhe jo për këto të nesërmet!!mos vallë nënndërgjegjia i bën disa gafa të vogla pa i kuptuar fare??
  pra këto zgjedhje,lokalet, do të bëhen ndryshe nga ajo që ka llapur ky deri tashti!?

  Reply to this comment
 2. Jimi April 23, 13:01

  Dy jane versionet! O iken Rama, o iken ti ne pith te sat’eme!

  Reply to this comment
 3. Kali April 23, 13:14

  Po pse mor Kar kar kar loqe loqe ti e zgjedh kryetarin e partis kundershtare???!!!O fyll thirri mendjes a ,nuk e shef me ke ke mbet!!.

  Reply to this comment
 4. Zgalem April 23, 13:55

  Keta kane mangesi mentale te pa ndreqshme . Rama eshte ai , qe eshte , per juve eshte gjigandi me I madh , qe njifet ne bote . Nuk kini faj . Jeni prerje e gabuar e rraces njerezore . Keto” pa negocime “, qe ngrini ju edhe nje femije , nuk i ngre Po genjeni mijra njerez . Juve politiken e keni gjimnastike , sepse keni pasuri marramendshe . Zgalem

  Reply to this comment
 5. beratsi April 23, 14:10

  po mire atehere dhe ne si popull kemi QE nuk shkojme ne zgjedhje me ty se
  1-vodhe durres kukes dhe nuk shkove ne prokurori port dergove raport lindje
  2-shite detain
  3-vrave kater vete ne bulevard
  4-vodhe zgjedhjet e 2011 dhe fjete gjume per kater vjete we ishe ne bashki

  Reply to this comment
 6. Tirona April 23, 15:49

  Nga inati i s’ime vjehrre vete me mullexhine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*