Kocaqi: Qeveria t’i japë zë faktorit politik çam përballë Greqisë

November 15, 2018 22:42

Kocaqi: Qeveria t’i japë zë faktorit politik çam përballë Greqisë

Historiania Elena Kocaqi e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, tha se qeveria nuk po bën asgjë për çështjen çame.

Ne kemi një problem shumë të madh me shtetin tonë, i cili nuk i bën të ditur shtetit grek problematikat që ai ka me Shqipërinë. Populli në Greqi është mësuar sikur Shqipëria i ka marrë territor, Maqedonia, Turqia, Bullgaria, i ka marrë territor dhe nuk i thuhet se para 200 vjetësh nuk kishte një komb grek, një shtet grek. Këtu kemi një problem çam që nuk është në zgjidhje. Qeveria shqiptare në vend që faktorit politik çam t’i jepte zë përballë Greqisë. E di kush është mbrojtja më e mirë e një vendi? Sulmi! Ti ke një problem çam dhe atë arvanitas dhe ta çosh në BE. Ke problemin çam që ti ke bërë gjenocid“, tha Elena Kocaqi.

v.l/ Dita

November 15, 2018 22:42
Komento

9 Komente

 1. Z/K November 16, 00:01

  Shqiperia me keto qeveritar o duan te rrijn rehat e te gezojne qeverisjen qe te pranohen ne BE.Ndoshta mbas pranimit do leshojne ndonji za,ndonji lloj qeverie qe mendon vertet per etnitetin shqiptare ne mbrojtje te te drejtave te tyre dhe te vete te drejtat shteterore shqiptare.

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana November 16, 03:15

  Kjo eshte Eleni Kocaqi, brilante, atdhetare, trime. Shqiperise se sotme I duhen me shume se kurre te tille njerez, qe flasin per te verteten “ekstreme” e qe Jo vetem duhen degjuar, por duhet vepruar e duhen ndjekur pas.

  Reply to this comment
 3. fery November 16, 09:31

  Te lumte Elena , dhe jo vetem kaq por , Qeverija Shqiptare duhej ta kerkonte ti kthehej Kosova Shqiperise ngase , Kosova gjithmone ka qene dhe eshte toke shqiptare. Ne vend qe Shqiperija dhe gjitha qeverite e saje, Kosoven e kerkon Serbije, Kosoven e kerkon kisha Pravosllave Serbe , e kerkon SANU ( Akademija serbe e Shkences dhe arteve ) dhe Kosoven e kerkojne gjitha mediat serbe pa perjashtim , toke e se ciles Kosova kurre nuk ishte dhe kurre nuk do te jete serbe . Kosova ishte vetem nji koloni serbe te cilen Serbija e cfrytezonin per nji shekull kurse popullin e saje po aq kohe e terorizmu .
  Po cfare eshte Canerija shqiptare ne Greqi ?
  Njisoje koloni greke te cilen Greqija dhuneshem ia shkeputi Shqiperise dhe kete e dijne te gjithe ne Europe dhe rajon . Nuk duan ta dijne vetem zyrtaret shqiptar per arsyetue moseprishjes se rehatite se akomodimit te tyre ne karrige pushteti por ama , serbet dhd greket per ti ruajtur ato toka qe i gllaberuan ata kerkojne me shume , kerkojne Kosoven , kerkojne Vrtio Epirin kurse qeverite e dy shteteve shqiptare heshtin e , heshtja do te thote se ata pajtohen me gjendjen egzistuese . Serbet e greket , kurdo qe u paraqitet rasti ushtrojne tetor mbi ne shqiptaret , ata haptas ne gjitha instancat dhe takimet nderkombtare japin deklarata skandaloze si psh. ” Kosova na qenka Serbi ” kurse Greqija Verioepirin e trajton si toke greke …!
  Zyrtar shqiptar ulin koken dhe nuk reagojne edhepse shtetet kane instrumente te bolleshme per reagim bile , edhe per te kaluar ne sulm ( si shkruan znj. e nderuar Elena ) ngase , gjitha faktet jane ne ane tone . Zyrtar te larte te Shqiperise dhe Kosoves jo qe nuk e hapin gojen por , bejne gara se cili nga ata me shume do ta ule kurizin para grekeve te degjeneruar dhe krimineleve serb kurse ,ne kontakte bilaterale mundohen te ua bejne me dije bashkebisedueseve se jane te gateshem te hyjne ne bisedime e pazare te pista per falje teritoresh shqiptare e apsurde te paimagjinueshme qe si pame as ne kohen e komunizmit

  Reply to this comment
 4. Vladimir November 16, 10:07

  Le ti propozohet Min. se Kultures greke qe ne bashkepunim me Min. tone te Kultures te financojne ndertimin e dy permbledhje me te dhena historike mbi greket ne Shqiperi dhe mbi shqiptaret ne Greqi ne 500 vjetet e fundit bazuar ne shkrime te udhetareve, ne kadastrat e zyrat tatitimore si dhe ne dokumenta te tjera te shumta e ende te palevruara. Do te dilnin botime interesante dhe formuese.

  Reply to this comment
 5. filati November 16, 12:40

  Cdo qeveri eshte treguar F.R.I.K.A.C.A.K.E nje tmerr qe nuk ka justifikim dhe keshtu bota do na perbuzin si zvarranik e te poshteruar dhe te lene menjane.O zot me keta qeveritar e politikan qe kemi.

  Reply to this comment
 6. Arben November 16, 14:36

  Shqiperia moj shoqe, eshte vasal i evropes dhe serbise.

  Per 100 vite nuk thame dot nje fjale per kosoven dhe

  gjysmen e popullit shqipetar.

  i njejti muhabet tani me greqine, duhet te harrojme

  camerine per hir te “miqesise”.

  Te dhjefsha miqesine europiane.

  Reply to this comment
 7. mirel November 16, 16:57

  Zonja Eleni. Ben vaki te kandidosh, se PiSave ua pame hairin njelloj si PeDhjereve

  Reply to this comment
 8. mirel November 16, 17:21

  Problemi eshte moj zonje jo ne ate qe nuk ka bere qeveria shqiptare, po ne ate qe ka bere. Ne mareveshjet e fshehta me te cilat e ka varrosur ceshtjen came, dhe ka cvarrosur pretendimet e Greqise per Vorio-Epirin. Vallja e Bushatit para Kotsias eshte simbolika e valles qe heq qeveria Ramut nen tingujt Athines.
  Nuk ka ceshtje came, perderisa ka mareveshje per shitje dhe per shtyrje kufirit deri lart ne Peshtan e me tej deri ne Vlore

  Reply to this comment
 9. Aleksander Thana November 17, 05:11

  Z.E.Kocaqi, ju e dini metoden klasike qe greket kane perdorur e perdorin per eliminimin e shqiptareve te ndritur qe kane ligjeruar e luftuar per memedheun!? I kane helmuar! Se ben kujdes, nuk ben keq!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim