BE: Të bëhen hetime të plota dhe pa ndikim ndaj prokurorisë

April 9, 2015 13:32

BE: Të bëhen hetime të plota dhe pa ndikim ndaj prokurorisë

Maja Koçijançiç, zëdhënësja e shefes së politikës së jashtme në BE, Frederika Mogerini ka folur sot lidhur me çështjen e deputetit shqiptar, Mark Frroku, duke inkurajuar institucionet përgjegjëse, gjykatën e prokurorinë që të hedhin dritë mbi këtë ngjarje duke zbatuar plotësisht ligjin.

“I kemi ndjekur zhvillimet e fundit mbi Mark Frrokun. Gjykata dhe Prokuroria të hedhin dritë mbi çështjen. Presim proces të shpejtë e të pandikuar për të hedhur dritë mbi ngjarjen. Vendimtare që marrëveshja e dhjetorit për dekriminalizimin të zbatohet”, tha Maja Koçijançiç.

April 9, 2015 13:32
Komento

1 Koment

  1. Ardjan April 9, 16:18

    duket e s’koragjume kjo oservatorja e komunitetit europian!
    ore …po do mbash nje shkop ne dore per shqiptarin sepse vetem ai i vjen rreth !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*