Koka: Kryeministrin e propozon forca e parë brenda koalicionit

Redaksia Online May 22, 2013 09:32

Koka: Kryeministrin e propozon forca e parë brenda koalicionit

Deklarata e deputetit të LSI-së, Nasip Naço, ka turbulluar prej ditësh ujërat e politikës. Ndërsa kreu I PS-së, Edi Rama, e cilësoi dy ditë më parë si entuziazëm fushate, një tjetër deputet I LSI-së, Lefter Koka,   thotë në një intervist për “Panoramën” se mes PS-së dhe LSI-së nuk ka një marrëveshje për kryeministrin. Koka thotë se një gjë e tillë është e përcaktuar me ligj.

“Në mënyrë logjike, kushtetuese dhe morale, forca e parë politike brenda koalicionit ka të drejtën të propozojë dhe të ketë kryeministrin”, tha Koka.

Koka tha se LSI pret të marrë 15 mandate nga këto zgjedhje.

 

 

Redaksia Online May 22, 2013 09:32
Komento

1 Koment

  1. albrecht May 22, 10:11

    15 mandate??? Si keni marre kur u shkeputet nga PS ne 2003 jo me tani qe keni qene 4 vjet ne qeverisjen e vendit dhe keni pergjegjesine tuaj dhe ju.
    4 mandate i keni pasur + 1 mandat (S.Braho) qe jua dhuroi PS, 5 mandate ne total keni (LSI). 2-3 mandate aleatet e vegjel dhe 70-75 mandate PS-ja.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*