Kokaina, Basha: 97 ngarkesa nga Kolumbia në Shqipëri

February 28, 2018 17:09

Kokaina, Basha: 97 ngarkesa nga Kolumbia në Shqipëri

 

Kompania “Arbri Garden” rezulton se ka sjellë 97 ngarkesa të tjera nga vendet e Amerikës Latine.

Të dhënat rezultojnë nga një kërkim në faqen e internetit Panjiva INC, që raporton mbi trafikun e anijeve dhe tregtisë së mallrave dhe u denoncua sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj janë aq të pabesueshëm saqë i pari i bandës thotë se operacioni për kokainën ishte rezultat vetëm i agjencive shqiptare, ndërsa i dyti thotë se kapja u krye në bashkëpunim me agjencitë e huaja”, shkruan Basha ndër të tjera në Facebook, ndërsa akuzon: “Ndërkohë ky që i kapën 613 kg kokainë sot, dhe që është larguar në drejtim të paditur, paska bërë 97 rrugë Kolumbie nën hundën e Edi Ramës dhe Tahir-Xhafajve të tij”.

a.s/dita

February 28, 2018 17:09
Komento

5 Komente

 1. Tropoja Republike e Re February 28, 17:28

  Aman ore sa t ligj jane
  Keq t kaçet droge keq t mos kapet
  Po nese nuk do ta kishte kapur policia o Lule kush do ta jepte mundesine per kto brockulla???

  Reply to this comment
  • Toni March 1, 01:26

   Te gjithe te kapurit jane Tropojan dhe ata te paguar nga Tropojanet. Kjo tregon se bandave e krimineleve tropojane u jane shkaktuat nje humbje prej 180 milion euro. Tani do te shikojme se kush do te vritet nga keto banda. Sigurisht qe ka vetem nje person qe i ka ngritur dhe mbeshtetur trafikantet tropojane dhe ne te gjithe e dime se kush eshte ai njeri. Nese nje biznes i ngritur ligjerisht transporton banana nga vendet qe e rrisin ate per ne Shqiperi nuk do te thote qe ka transportuar gjithmone droge. Fakti qe u kap tregom qe qeveria eshte kunder ketij grupi kriminal dhe i ka shkaktuar nje humbje qe ata nuk do ta marrin me veten deri ne varr kur te hane plumb nga porositesit dhe humbesit e kesaj sasie parash. Basha vazhdo te nxjerresh bajga se nuk te beson njeri. Ti je kriminel dhe dita do te vije qe do te futesh brenda. Me durim, gjithcka ne vendin e duhur. Bravo z. Rama dhe ministri Xhafaj si dhe te gjithe ata qe moren pjese ne kete aksion antitrafik.

   Reply to this comment
 2. Granit Boni February 28, 18:40

  Lulash sumcja ti ke marre nga Interneti(website i kompanise) nr e ngarkesave qe jane levruar nga Amerika e Jugut por kjo jo domosdoshmerisht perkthehet se ne te gjitha keto ngarkesa ka pasur droge. Prandaj Lulashke gjate rregjimit tuaj gjakatar nuk eshte kapur as 1/1000 e kesaj qe po kapin keta sot. Prandaj qepe ate hale se je bere qurravec i peshtire.

  Reply to this comment
 3. Agron February 28, 19:03

  Po shih mire Lulke pasi kontaineri eshte per KULICIN tend .

  Reply to this comment
 4. I tillë je , sa herë që hap gojën February 28, 19:19

  Ja pra , shifra më të sakta se sa jep kryellogaritari i drogës , me seli ne SHQUP, nuk mund të gjenden ! Mungon vetëm nr. i amzës së regjistrit dhe i faqeve perkatëse ! A mund tl gjendet idjot tjetër i ngjashëm me prostitutën vrasëse , Lulushoviçen ?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*