Kokaina në banane, Xhafaj: Arbër Çekaj nuk do të ekstradohet nga Gjermania

October 11, 2018 12:31

Kokaina në banane, Xhafaj: Arbër Çekaj nuk do të ekstradohet nga Gjermania

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka deklaruar sot se Arbër Çekaj që është i akuzuar në Shqipëri për sasinë 613 kg kokainë që u kap në Durrës nuk do të ekstradohet nga Gjermania, pasi atje po hetohet për një tjetër sasi të kapur.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj bëri të ditur se kjo nuk është më një çështje ekstradimi, por çështje e hetimit të përbashkët mes autoriteteve shqiptare dhe atyre gjermane.

“Ka një ndryshim në këtë gjë. Nuk është çështje ekstradimi më, por hetimi të përbashkët dhe mbetemi këtu se nuk më takon mua. U takon autoriteteve të hetimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, të policisë shqiptare dhe zyrës përkatëse të policisë kriminale gjermane”, deklaroi Xhafaj.

l.h/ dita

October 11, 2018 12:31
Komento

13 Komente

 1. Adih October 11, 12:44

  Si i ze gjumi ,shefat mij te ketij maloku .Bravo Gjermanet .Pritet vetem formimi i SPAK.

  Reply to this comment
 2. LORA October 11, 12:46

  Si shume zgjati ky hetim,,,krim ketu, e krim atje dhe hetimi nuk ka nje afat produkti ?!?!

  Reply to this comment
 3. ??? October 11, 13:14

  Ky “Marko from Tropoja” nuk e sheh me driten e diellit. Nja 20 vjet burg ne Gjermani dhe pastaj nja 20 e ca te tjere ne Shqiperi. Hall ka ky, ose do te tregoje se kush eshte mbrapa ketij dhe te rrezikoje jeten, ose do beje burgun dhe ti thote jetes ik pirdhu!

  Reply to this comment
 4. intelektuali October 11, 15:47

  Kancelarja Merkel t’ja jape Edvin Droges Kapobanden e kokaines me banane rilindase socialiste?

  KJO ESHTE NJESOJ SIKUR T’JA VARESH UJKUT MELCITE NE QAFE!

  dhe:

  Mos e dhente Zoti sepse do te shikonin vazhdimim e telenoveles me:

  BABALEN E RADHES

  Reply to this comment
  • Babole intelektuhale October 11, 16:16

   Intelektua-LOQE. Truri yt(nese do kesh nje te tille) eshte ne nje “state of disrepair”. Maunen me droge te ketij Arberit prej Trapoje e kapi Policia shqiptare o idiot noterik. Nuk e kapen as gjermanet, as italianet dhe as shurraqet si ty qe vuajne nga “incontinenca psiqike”

   Reply to this comment
   • intelektuali October 11, 17:22

    Cila policishqyptare?

    Ajo e Saje Qorrit?

    Apo:

    Ajo e Fatmir Xhafes?

    QE KANE DALE ASHIQARE SI KAPOBANDA TE DROGES ME PLOT KUMANDARE TRUTHARRE QE SALIANJI I BERI PER TE QARE?

    Reply to this comment
   • intelektuali October 11, 17:23

    Cila polici shqyptare?

    Ajo e Saje Qorrit?

    Apo:

    Ajo e Fatmir Xhafes?

    QE KANE DALE ASHIQARE SI KAPOBANDA TE DROGES ME PLOT KUMANDARE TRUTHARRE QE SALIANJI I BERI PER TE QARE?

    Reply to this comment
 5. Babole intelektuhale October 11, 18:42

  Saje Qorrit? Shume i varfer menderisht Intelektualoqe. Te pakten gjeji nje mbiemer tjeter Saimirit qofte edhe pejorrativ. Po ti kopjon Salehun e Qoftelargut sepse ti je pjese integrale e banditeve te Vicidolit. Dhe smund te jesh ndryshe.
  Sali Hajni i beri per te qare??? Ai mund te kete bere per te qare(qire) Grida Sumen dhe nje Kryeloqe si ty sepse atij po i dridhet toka nen kembe si nje nga mastermind e shpifjes dhe mashtrimit. Radha e ketij Hermaphroditi eshte pas Babales dhe kunatit te tij.Tung IntelektuHALE

  Reply to this comment
 6. alphade October 11, 19:03

  Zoti Minister valle je i kenaqur qe Arber Kulicaj,alias Ce-
  kaj nuk ekstradohet nga Gjermania per ne vendlindjen e
  tij ne Tropojen e Sali Vicidolit. Me sa po kuptoj une si qytetar anonim ju te tere jeni nje bajge madhe lope e
  ndare pergjysem. Pyetja ime eshte e thjeshte dhe direkte:
  Pse e mashtroni kete popull ka brutalisht. I thoni te verte-
  ten se kjo qe po bejme ne eshte thjeshte nje loje e te dyja
  paleve per ruajtur dhe transferuar pushtetin nje here ne 8
  vjet. Kaq i thoni shqiptareve dhe pastaj shqiptaret e kane te qarte se cfare duhet te bejne: Ose te shtojne kurrizin,
  sic e kane shtruar ne shekuj,ose te bejne sakrificen subli-
  me per te mbrojtur atdheun nga uzurpuesit dhe manipulu-
  sit. Arber Kulicaj,alias Cekaj duhet te perballohet me Drej
  tesise shqiptare dhe lidhjet e tij me bandat tropojane nen
  frymezimin dhe diktimin e Monstres se Vicidolit. Lidhjet e
  tij me mafian jane te dukeshme e ashiqare,prandaj Kuli-
  caj fisi i Kulicit,ZV.Drejtorit te Policise se Tiranes qe ishte
  autori i drejtperdrejte i 4 vrasjeve ne Tirane,me 21 janar.

  Reply to this comment
 7. Krist October 11, 19:36

  Degjojeni mire “gjermanin e keq”,se foli krejt ndryshe,nga c’thote ki ministri ine.Ai ka thene se hetimin do e bejme ne per disa aresye.Keto aresye,nuk i tha ne konferencen per shtyp,por ja ka thene ,ketij ministrit,ne bisedimet qe kane bere te dy dhe qe ministri ine,as u skuq,e as u zverdh,por ama gropa qe ka (si rrace vlonjate) ne gjoks,iu ngushtua shume dhe ja mbidhi gojen.Mos i kujtoni disa fjale,se jane me gabime ortografike!

  Reply to this comment
 8. alphade October 11, 21:02

  Shenim: Kur ju socialistet deklaroni se :”S’jemi njesoj” du-
  het provuar me fakte,ndryshe mbetet nje sllogan pa vlere.
  Deri me sot nuk na keni dhene asnje prove per kete zoti,
  Minister i Brendeshem ..! SHBA dhe BE-ja permes emi-
  sareve te tyre ne vendin tone iu tha peshtyma ne gerr-
  maz se ku do t’i shihnin prapa hekurave “Peshqit e Me-
  dhenj” , qe qytari anonim nuk i quan keshtu por “Peshka-
  qen te medhenj” dhe keto peshkaqene zoti Minister i keni
  te gjithe mbledhur koke me koke- barrikade ne parla-
  lament,djathtas dhe majtas. K/ministri duhet t’i tregoje me
  vepra dhe jo me llafe se nuk eshte njesoj me banden dhe
  banditet e Monstres se Vicidolit.
  A e kupton Pozita sot se vetem me nje veprim te guxim-
  shem kromuell-iane mund te kete perfshire te gjithe vull-
  netin e shqiptareve : Cojeni ne REC kryebanditin- krye-
  hajnin dhe kryemafiozin e te gjitha kohrave Sali Ram Be-
  rishen,tradhetarin me te madh te Shqiperise.
  Leitmotivi : Hetim- Investigim- Gjykim- Ndeshkim- Konfis-
  kim- RECI …..! Me kete veprim kjo qeveri i ka realizuar te
  gjitha detyrat ndaj shqiptareve..!!!

  Reply to this comment
 9. Lani October 11, 21:26

  Sasia e kokaines se kapur u perkiste politikaneve te majte e te djathe.Ceshtja eshte shume demaskuese per krejt politiken shqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*