“Prej sot…” / Eurodeputetja e parë shqiptare poston foto nga salla e Parlamentit Europian

July 3, 2019 10:08

“Prej sot…” / Eurodeputetja e parë shqiptare poston foto nga salla e Parlamentit Europian

Eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari ka filluar sot zyrtarisht punën e saj si anëtare e këtij Parlamenti.

Përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook, mbesa e Musine Kokalarit ka thënë se sot është bërë zyrtarisht pjesë e Parlamentit, dhe se para vetës ka punë të vështirë për të bërë.

Ajo ka premtuar se do të jetë zëri i Suedisë në Parlamentin Evropian.

Arba Kokalari, 32 vjeç nën programin e partisë “Moderata”, arriti të hynte në PE, duke u bërë e para shqiptare që ulet në këtë Parlament.

Ajo ka lindur në Tiranë më 27 nëntor 1986, dhe më pas bashkë me prindërit, motrën dhe vëllain emigruan drejt Suedisë.

j.l./ dita

July 3, 2019 10:08
Komento

16 Komente

 1. Alberti July 3, 11:12

  SHqiperia mund te mburret me deputeten e Suedise ne PE Arba Kokalari po aq sa me kapitenin e kombetares se Zvicres Granit Xhaka. “…Kokalari ka premtuar se do jete zeri i Suedise ne PE…”. Pra te thuhet se eshte e para shqiptare qe ulet ne PE eshte hipokrizi (nuk besoj se di as shqip Arba).

  Reply to this comment
  • Xxx July 3, 11:42

   Po pse nuk eshte shqiptare? Shqiptare eshte pavaresisht se perfaqeson nje vend tjeter. Çka per hipokrozi ketu? Nuk po thote kush se perfaqeson Shqiperine. Dhe shqip di shume mire. Kliko ne YouTube dhe e shikon.

   Reply to this comment
 2. Se pas dimrit vjen nje vere....Fan Noli, kot ja ke keputr,nuk qenka e thene July 3, 11:38

  Te lumte o krenari e Suedise, Qofsh e lumtur,yllin mbrojtes ne krah e ke,Musinene qe egersirat Shqipetare e masakruan.
  Inteligjenca Shqipetare eshte e merguar,
  kur do vi nje dite qe ai vend mos pranoj me kllounet vagabonde qe qeverrisin

  Reply to this comment
 3. Amerikani July 3, 11:38

  Shqiptare te tille te sukseshem na nderojne kudo ne bote.
  Edhe pse Arba nuk perfaqeson Shqiperine eshte nje shembull sukseisi.
  Me nje imazh jo te mire ne perendim , here per fajet tona e here jo, shqiptare si Arba veçse na bejne mire.
  Suksese gjirokastrite e mençur.

  Reply to this comment
  • Nje emigrant i hershem July 3, 12:14

   Shqipetare e noc rrokut,ajo eshte Suedeze dhe perfaqeson Suedine,ku hyn krenaria jote Shqipetare ketu,ne faktin qe i persekutuan familjen ne menyre barbare ? Ajo te ka bere mune ne Shqiptarine tende hipokrite te pa fytyre
   .”Te jete krenare se eshte Shqipetare”??? Aq sa ishin krenare Shqipetaret per Musinene

   Reply to this comment
   • agon July 3, 14:17

    O nocu po cke o derezi qe mbjell vetem urrejtje, i kane bere cnuk i kane ber shqiptaret prape shqiptare ngelet ajo o nocu….

    Reply to this comment
 4. Dash July 3, 12:04

  BRAVO ! ! !

  Reply to this comment
 5. Fshatari modern July 3, 12:07

  Po ajo si gjithe shqiptaret qe kujtojne se jane te suksesshem vetem ate di te beje.
  Kujt i behet vone qe ajo eshte eurodeputete me parate e kujt vajti ne Suedi?
  Ata qe jane vertet te suksesshem asnjehere nuk dalin ne media e shijojne suksesin ne heshtje se ashtu shijon vertet me mire.

  Reply to this comment
 6. Fshatari modern July 3, 12:24

  Po pse e dini qe Musineja çoç ishte si gjithe çupat e tjera ishte vetem se levrinte me shume. Arba shkoi ne Suedi me parate e shtetit ne 91 dhe nuk begenisi jo me te kthehet por thjedht si gjithe shqiptaret vetem te mburret.

  Reply to this comment
 7. Na mbyten injorantet. July 3, 14:11

  Ha haaa cfare eshte gjithe ky mllef ne komente per nje bashkeatdhetaren tone? Nuk besoj se eshte i njejti person qe poston mllefin ne kete menyre?
  Njerzit e deshruar ne jete e urrejne te zotin.
  Ose jane turkoshake, grekofile e sllavombedhenj qe u pelqen qe shqiptaret ne bote te permenden vetem per keq.

  Reply to this comment
 8. Everteta July 3, 14:58

  Te lumte znj Arba per cfare arrite. Do ishim me te gezuar po qese do perfaqesoje Shqiperine . Athere halla jote do ishte me te vertet e gezuar. Por nuk besoj qe ajo ti kete ngjitur shkallet vete pa ndihme, jo se nuk i ka mundesite dhe inteligjencen por nuk eshte e lehte aq me teper po te ishte komplet shqipetare . Shikoni keka perrreth dhe nga kush u ngrit.Megjithate nje sukses qe te te ben ta admirosh. Te ecte mbare moj vajze dhe befsh gjera te mira me punen tende.

  Reply to this comment
 9. Fshatari modern July 3, 15:06

  Po pse mllef mor hajvan te duket te duket mllef kur thuhet e verteta? Shqiptaret qe vertet jane te suksesshem nuk ndihen te paguajne media per reklame as te merren me politike se te merresh me politike eshte te jesh si ajo kuçke, dhe kjo nuk ka te beje fare me turkomanine e sllavomanine tende po me dinjitetin e prestigjin qe pak per dreq e kane shqiptaret. Ehumbin qe kur fillojne e fryhen si Arba e te tjere.

  Reply to this comment
  • Na mbyten injorantet. July 3, 15:45

   O fshatar injorant. Po kucke pse i thua nje vajze 20 e ca vjecare ? I ke mbajt pishtarin asaj ti? Kjo Arba nuk ka paguar ndonje media ne Shqiperi per reklame se nuk ka ndonje interes ta beje. Jane mediat shqiptare qe publikojne aritjen e saj. Ajo perfaqeson Suedine dhe nuk ka pune me Shqiperine e ka ndertuar jeten e saj aty. Ne si shqiptare dhe kush eshte shqiptar eshte mese e arsyeshme qe te na behet qejfi qe nje bashkeatdhetarja jone te behet dikushi. Kaq e thjeshte eshte puna. Ca lloj race jeni ju qe vetem shani e ofendoni tjetrin pa lidhje? Hiqe ore kete ligesi nga shpirti e nga goja fshatare te pagdhendur.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim