Kokëdhima ndihet i tradhëtuar

March 15, 2016 16:12

Kokëdhima ndihet i tradhëtuar

Për surprizë të të gjithëve, protagonisti i mbledhjes së Grupit Parlamentar socialist ishte deputeti Koço Kokëdhima.

I cilësuar si një prej deputetëve më të afërt me Edi Ramën, Kokëdhima ka shpërthyer në pakënaqësi sesi vepruan kolegët e grupit të PS duke votuar në Parlament dërgimin e mandatit të tij për shqyrtim në Gjykatën Kushtetuese, sipas kërkesës së PD.

Pavarësisht se në grup Kokëdhima nuk ka përmendur fjalën tradhëti, në diskutimin në grup ai është shprehur i pakënaqur nga mosnjoftimi për atë votim.

Në dalje të selisë rozë, deputeti i listës së Vlorës fillimisht ka rezistuar duke mos iu përgjigjur medias, por në fund deklaroi:

“Kryetari i grupit më shpjegoi që kjo është një çështje që hyn automatikisht në seancë, ndaj nuk ka qenë e mundur që të bëheshin sqarime më përpara”.

Ndërsa deputetja Valentina Leskaj ka garantuar grupin se ajo e pret me shumë qetësi çdo lloj veprimi të Parlamentit për t’ja kaluar Kushtetueses çështjen e saj të konfliktit të interesit.

March 15, 2016 16:12
Komento

14 Komente

 1. beni March 15, 17:03

  Per te rezuar sali berishen beri shum,natyrisht me rte dicka nga ps por e mbajti edi ramen me gazeten shekulli ,tani u be nje komunist nga me te ndyret dhe profitabel nga edi rama per interesat e tij private e jo ato te pergjithshme!
  Kur e degjoj ne ndonje interviste si ajo e pardjeshmja me vjen per te vjelle me demagog te tille qe e bejn veten patriot te parase e jo te qarbelase te qeparose!
  Ky patriot i parase nuk paguante gazetaret e do ta qeroja si pataten per ta zjere shif gazeten shekulli tani sja hedh me njeri syte?

  Reply to this comment
  • opozitar i sfilitur March 15, 18:24

   Kokedhima ka te drejte.
   I habitshem rezultati i votimit per dergimine mandatit te tij ne Kushtetuse.
   Por nje pyetje Kocos:
   Si ka mundesi qe Edi Rama nuk mundet te dale garant per asgje dhe per askend qe ka te beje me mazhorancen?
   Njesoj sic braktisi Ilir Meten ne intrigat Doshi-Lu-Basha, te braktisi edhe ty ne kete metim te Saliut per te te hequr mandatin.
   Shif Koco se Rama dhe Basha jane dy yjet e rinj te pederastise ambasadoriale per te vijuar mbajtjen e Shqiperise ne pelenat politike qe mbushen here pas here jo me mut por me florinj per amerikane, gjermane, franceze, italiane, greke dhe ndonje ngelet edhe per ju.
   Doni ndryshim real?
   Behuni bashke nje tufe burrash dhe merrni ne dore fatet e vendit.

   Reply to this comment
 2. SH.KOLONJA March 15, 17:21

  PER SURPRIZE TE TE GJITHEVE’!??
  I respektuari k/redaktor,e nderuara redaksi,
  Ne emer te kujt ‘TE GJITHEVE’ ini surprizuar!?
  Ky nuk eshte informacion I LIRE,I PA VARUR,E AQE ME TEPER PROFESIONIST kur ngaterrohet PERSONI,ME FUNKSIONIN,DEMOKRACIJA ME ANARKINE,INDIVIDI ME SHUMICEN,I NJOMI ME TE THATIN,REALITETI ME GENJESHTREN,E DREJTA ME BLOZEN!
  Kokedhima mund te jete shqipetari me i ‘KEQ’ ne nje ‘PARLAMENOPAUZE’ por nuk mund te jete ANTISHQIPETAR si 99 perqind e krrimineleve me imunitet ne kete parlament te krimit e korrupsionit 25 vjet!
  Me veprimet antidemokratike ndaj nje vendimi per tja shpene ne ‘kushtetuese’ mandatin e POPULLIT nje deputeti , gjasme per konflikt ‘INTERESI’ kur 99 perqind duhet te shkojne ne HAGE si krriminele e konflikt interesi direkt ose indirekt me gra e femije TREGON:Qe Kokedhima eshte ‘delja e zeze’ ne nje STALLE DERRASH’ te qe ndryshojne vetem nga ngjyrat qe kane ‘roze’ ne veshin e mengjer e ‘BLU’ ne veshin e ‘djathte’!?
  Nje gazete e pa varur e nje redaksi serjoze per rastin konkret duhet te jepte ‘ALARMIN’ qe ky parlament nuk ka shumice POLITIKE as per te mbrojtur MANDATIN’ e nje deputeti e imagjino te beje REFORMA!Pra parlamenti eshte BORDELLO me pronar dhenderrin serb Berishen e me administrator LIKEN e eunuket Blushi!
  Vetem per kete rrast duhej te kerkohej doreheqja e qeverrise se nuk ka shumice e ketu nuk beket fjale per KOKEDHIMA por per KOKETURKU per shperberje perfundimtare pa KTHIM!
  ‘Gjykata kushtetuese’ nje gjykate fisesh indiane ku nuk flitet as per shtet e as shtet te se drejtes kur kushtetuta’ 25 vjet leter higjenike e Berishave,beogradasve,Biberajve,Blushave e karabushave antishqipetare!

  Reply to this comment
 3. Hale-la March 15, 17:24

  Ju prish gjiza Kocos. Po e hoqen si deputet e ben Rama minister ku ti doje qejfi…

  Reply to this comment
 4. ZZZZZZZZZZZZZ...... March 15, 17:47

  SI GJITHMONE TA FUSIN SUNITET …..????!!

  Reply to this comment
 5. demo March 15, 18:08

  Rama nuk ka ministra.,Rama ka eunuke.Te bej koke turku Kocon qe ka mbajtur opoziten keto 12 vjet,mua me duket me teper pabesi,se drejtesi.Berisha nuk e shiti financuesin e tij serb Fasllicin,as vrasesit e 21 janarit,as vrasesit e Gerdecit.Ky Rama,kujt i hiqet shenjtor,Berishes,apo ambasadorit amerikan?

  Reply to this comment
 6. Ardiani March 15, 18:28

  Ne i hiqet mandati i deputetit 2 here K-se, do kenaqen me shume deputete te PS se sa Saliu.

  Reply to this comment
 7. vlora 97 March 15, 18:28

  le tia heqin mandatin
  ai ka funksione partie ne PS dhe do rizgjidhet prape
  fundja kjo legjislature po mbyllet
  Kokedhima vetem fiton politikisht nga kjo lufte qe i ka shpallur Sali zgjyra
  Ku godet Saliu ngrihet nje mit tek e majta

  Reply to this comment
 8. kokpalari 21 janarit March 15, 18:29

  O Kocoooo
  pse na i bere peshqesh nje pederast si Rama o Koco
  Nuk gjete ndonje tjeter, po kete legen e solle ne krye te Ps-se bashke me Ilir Meten
  Dhe ai ka per tjua bere gropen te dyve sic ia beri babait te vet

  Reply to this comment
 9. marko nga tropoja March 15, 18:31

  di ndonjeri te me thote cfare ka ndodhur mes Koco Kokedhimes dhe Karlo Bolinos te dy miq te ngushte te piktorit basketbollist?
  Pse tani jane dy kanale televizive Report dhe A1 Report, nderkohe qe ishte vetem nje para pak kohesh prone e Kocos, qera e Karlos??
  Dita, mund te na sqaroni si lexues kete pune, apo dhe ju fshiheni si te tjeret kur vjen puna te miqte e bastebollistit me bythe te zgjeruar?

  Reply to this comment
 10. i majte March 15, 18:33

  Kocua nje vlere ne Ps
  gramoz ruci me shoke jane ca medioker qe nuk dine te lidhin dy llafe
  e keni pare ndonjere Rucin kur flet?
  Injorant total, fjali te palidhura mendime te coroditura, nje tmerr komplet
  shyqyr qe mban dhembet shtrenguar qe te mos i afrohet njeri
  Djali i tij ka prona te pallati te Liqeni qe u diskutua ne daljen e fundit te Rames ne Opinion Klani

  Reply to this comment
 11. Arben March 16, 06:47

  O ZOT O ZOT.

  PER CFARE VUAJNE SHQIPETARET, DHE KU E KA HALLIN KY HAJDUT???!!!

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 12. Mashtrimi qe Vazhdon March 16, 11:40

  Koco Kokedhima duhet te ike nga Grupi Parlamentar i PS. Sepse ka shkolle e mend me shume se te gjithe ata bashke.
  Koco duhet te ike,se ka bere para te madhe, pa qenefare ne qeveri, ku jane pasuruar te tjeret.
  Koco duhet te ike, se ne krye te Shqipove rrijne me bukur. dy sportiste (peshengritesi + basketbollisti) nje doctor pacient dhe nje parlament eunukesh…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim