Kolegji i Apelimit voton, ja kush do të jetë kryegjykatësja e re e Shqipërisë (Emri)

July 25, 2017 20:00

Kolegji i Apelimit voton, ja kush do të jetë kryegjykatësja e re e Shqipërisë (Emri)

Natasha Mulaj është zgjedhur sot kryetarja e Kolegjit të Apelimit. Mulaj u zgjodh me votim nën monitorimin e vëzhguesve ndërkombëtarë.

Shtatë anëtarët e Kolegjit të Apelimit votuan për zgjedhjen e Mulajt si kryetare.

Në votim morën pjesë Sokol Çomo, Ardian Hajdari, Ina Rama, Luan Daci,  Rezarta Schultz dhe Albana Shtylla.

Lajmi u konfirmua edhe nga drejtoresha e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për reformën në drejtësi, Genoveva Ruiz Calavera, pas një postimi në Twitter.Image

July 25, 2017 20:00
Komento

1 Koment

 1. Uadhjefshavetingun July 26, 01:56

  Ky eshte turp i jashtezakonshem e ju gazetaruce kafanesh e shpifjesh te pa baza nuk thoni asnje fjale mbi personin e votuar sot
  Pinjolle e familjes Berisha mbesa e Shpresa Becit motra e kriminelit dhe vrasesit
  Rruajani dhe hani nje mut Berishes
  Llapni sa te doni
  Ta dhjefsha Vetingun. Ooo
  Donalt Lu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*