Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e opozitës për referendum

January 14, 2015 15:37

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e opozitës për referendum

Kolegji Zgjedhor rrëzoi kërkesën e opozitës për të zhvilluar referendume lokale për çështjen ndarjes e re elektorale.

Rreth 130 kerkesa ishin paraqitur ne KQZ dhe Komisioni i Zgjedhjeve kishte aprovuar te drejten per mbledhjen e firmave.

Por mazhoranca iu drejtua Kolegjit Zgjedhor duke kerkuar shfuqizimin e vendimit te KQZ-se.

Kolegji nje jave me pare mori ne shqyrtim kekresen dhe i bashkoi te gjitha ankesat ne nje, duke qene se te gjitha kishin te njejtin objekt.

Këtë të mërkurë, Kolegji dha vendimin duke e hedhur poshte vendimin e KQZ-se e duke i dhene edhe fund perpjekjes se opozites per te ndryshuar ndarjen e re territoriale permes referendumeve lokale, raporton TCH.

Megjithate, perfaqesuesit e opozites thane se ky vendim i Kolegjit nuk e zhben nismen e saj per referendumet pasi firmat jane mbledhur nderkohe.     

January 14, 2015 15:37
Komento

4 Komente

 1. Horri i Shqupit January 14, 15:48

  ja futen edhe njihere smerlapit te shqupit hahahahahahaha

  Reply to this comment
 2. Kris January 14, 16:28

  Gjykatat tani do te behen me Edin. Mafiozet berishiane te plepave!

  Reply to this comment
 3. Aleko Gjoka January 14, 23:14

  KQZ e Sali-Lulit deshte refrendum se keshtu i thote Lleshit Saliu dhe mazhoranca nuk do e ndryshoj Leshin se e ka kap dimri..!!!???

  Reply to this comment
 4. January 15, 09:48

  Mese normale , nuk mund te hidhej posht nje reforme e tille per teket e ca injoranteve qe duan te jene perjete kryetar komunash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*