Koleksioni i jashtëzakonshëm i makinave të Abramovich

September 12, 2016 21:11

Koleksioni i jashtëzakonshëm i makinave të Abramovich

Ai njihet si një nga njerëzit më të pasur të planetit dhe pronari miliarder i klubit britanik të Çelsit.

makina1

Dhe, Roman Abramovich, miliarderi rus së fundmi ka treguar edhe koleksionin e tij të jashtëzakonshëm të makinave teksa garonte me një mikun e tij në garat e Nurburgring, në Gjermani.

makina2

Kjo është hera e parë që Abramovich ekspozon publikisht koleksionin e makinave të tij të shtrenjta, që sipas ekspertëve kanë një vlerë rreth 8,5 mln paund.

makina3

makina4

makina5

makina6

Chelsea's owner Roman Abramovich applauds his side onto the field  before their Barclays Premiership match against Southampton at Stamford Bridge, west London, Saturday August 28, 2004. PA Photo: Chris Young.   THIS PICTURE CAN ONLY BE USED WITHIN THE CONTEXT OF AN EDITORIAL FEATURE. NO WEBSITE/INTERNET USE UNLESS SITE IS REGISTERED WITH FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE.
September 12, 2016 21:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*