Koloneli ringre alarmin për Paktin Detar: Pse Krisafi nuk firmos draftin?!

September 21, 2018 19:17

Koloneli ringre alarmin për Paktin Detar: Pse Krisafi nuk firmos draftin?!

Koloneli Myslym Pashaj, një ndër ekspertët më të mirë të çështjeve të detit, ka ringritur dyshimin se me marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë po bëhen pazare.

Pashaj ka thënë se palës greke i është dërguar një draftmarrëveshje dhe ky material është refuzuar të firmoset nga përfaqësuesi i Presidentit në negociata, Ksenofon Krisafi. Koloneli ka thënë se mungesa e informacionit dhe hermetizmi i këtij procesi të krijon dyshime se palët janë arritur një ujdi të fshehtë në kurriz të integritetit territorial.

“E themi këtë sepse, sipas këtyre mediumeve, del se i dërguari teknik dhe ligjor i së Drejtës Ndërkombëtare Detare, prof. Krisafi, si njeriu kyç i Presidentit, nuk ka firmosur draftmarrëveshjen! Ky është fakti më alarmues i kësaj situate.

Dhe po ta pyesësh prof. Krisafin ai me të drejtë të thotë se ruan etikën, konfidencialitetin, që ia kërkon standardi zyrtar i Ministrisë së Jashtme dhe Qeverisë. Nuk mëson dot gjë se ku janë shkaqet e këtij qëndrimi i cili flet shumë”, ka thënë Pashaj në një intervistë për Panorama.

 

V.L/ Dita

September 21, 2018 19:17
Komento

32 Komente

 1. Dardan September 21, 19:49

  Kolonl Pashaj duhet te ishte kryetar i grupit negociator shqiptar. Edi rama po ben nje gabim trashanik qe nuk e perfshin ne ekip.

  Reply to this comment
  • Gonia nga Miloti September 22, 06:36

   Hahaha Krisafi, Njihet si skizofren seksual klasik. Sa per te drejten e detit, thone se e njeh mire, por ata qe i rrine afer thone se njeh me mire ate te bythlepiries. Ku e njeh ky te drejten e detit? Ai nuk firmos per dy arsye: ka marre urdher nga Ilir Meta te cilit I bindet si skllav dhe se ka kerkuar te emerohet ambasador ne New Jork, por Ed Rama nuk ja ploteson kete kusht. Sa per Pashane, eshte kokra e carit…

   Reply to this comment
   • Shaqo September 22, 10:24

    I ke rene pikes, sidomos per te dytin.

    Reply to this comment
    • Universitari September 24, 06:22

     E merr Shaqo po ki Krisafi me 100 flamure bre, sa bith e breke me Tos Marmalaten, aq servil me Like Floririn, mik me Salen, ki me siguri ka qene sigurims se nuk ka se si me tere ate mediokritet qe rrezaton, me tere ate kulture prej fshatari qe reflekton, te kete mbijetuar ne Ministrine e Jashteme, ne Krieministri, ne Universitet e tani tek Henriu nga Librazhdi. Thone se ka qene bashkepuntor i forte i sigurimit. I ndjeri Puto e kishte frike, se ky te raportonte bre, te bente gropen.

     Reply to this comment
 2. Epo kjo pune September 21, 19:57

  sado numra te bejne pas perdeve, marreveshja duhet te votohet dhe parlament dhe te presi sa te formohet gjykata kushtetuese dhe te kaloje edhe tek ajo. pra, avash avash kjo pune, po paten bere pislleqe, turpi i mbulofte. jo se ai kreu i partise PDIU eshte koke por fakti qe u marzhinalizua nga qeveria ndoshta flet per leshime ndaj grekut, te shohim, te mos ngutemi dhe anatemojme, te shpresojme se marreveshja do te jete dinjitoze dhe mbi te gjitha fjala cam te artikulohet pa komplekse ne tavolinat e grekut, jo se behet fjale per camerine por se behet fjale per Shqiperine.

  Reply to this comment
  • tosku September 21, 21:46

   po pse duhet te kemi frike dhe komplekse inferioriteti kur vjen puna te cameria..pse camerine ne nga frika e grekut i kemi mbushur mendjen dhe vetes sone se eshte mish i juaj per ne dhe sduhet as hapur goja..po ne vend te camerise mund te ishte edhe saranda edhe vlora edhe gjirokastra..mund te ishit edhe ju qe komentoni, pjese e copetimit..cameria eshte shqiperi apo fatkeqesisht ishte..dhe cfare do qe te thone greket te gjithe e ndjejme qe ajo lloj masakre e tmerrshme ndodhi vetem se ishin shqiptare..ata shkuan ne boten tjeter vetem se ishin shqiptare..ata do ishin edhe sot po te kishin nderruar identitet por ata nuk e bene dhe u vrane me hanxhare..qendruan deri ne fund si shqiptare..dhe ne ketu, cfare u thame..cami eshte i pabese..nuk mund te jete cami i pabese kur cami me shume se kushdo shkoi ne thike vete , vetem qe mos kthehej ne grek..po ne te gjithe e kemi frike grekun dhe i kemi mbushur mendjen vetes se camet skane te drejte

   Reply to this comment
  • mirel September 22, 14:38

   Epo kjo pune…kjo ceshtje nuk eshte “pune turpi” se vetem turp nuk kane tradhetaret. Cfare kane me shumice eshte pislleku i karakterit dhe etja per leke.
   Kjo tashme eshte detyre e popullit qe te ngrihet e ta ndaloje dhurimin e territoreve.
   Ramiu nuk i ben publike negociatat, kur e ka per detyre te pare informimin e popullit, sepse toke e det jane prona te shqiptareve dhe jo te zagareve.
   Arsyeja? Ramiu i mban te fshehta pazaret e dhurimit te territoreve pikerisht se nuk ka asnje fare presioni nga populli.
   Nuk ka asnje perpjekje per tja ndalur doren qe firmos pislleqet.
   Dhe njehere, ju militante Rilindas, duhet ta kuptoni qe Ramuti nuk eshte socialist.
   Ai po e shfrytezon electoratin socialist per te vjedhur dhe per te shitur Shqiperine si Berisha.
   Asnje ndryshim, pervec faktit se ja kaloi Berishes dhe me Hecet ne Vjose, dhe me varrezat greke per te cilat nuk lame akuze tradhetie pai bere Berishes, ndersa ky po merr lavdine e negociatorit me te suksesshem te Ballkanit.
   Natyrisht, duke falur territore shqiptare.
   Paqe me te paqme nuk ka. Dhurim pa lufte. Shitje tokash te te huajt..e cdo vije me tutje?
   Perzenien masive te shqiptareve qe kerkojne te hane nje cope buke neper bote.

   Reply to this comment
 3. Adih September 21, 20:43

  As nuk diskutohet qe ka pisllek .tradheti .Nuk eshte per tu vene ne pyetje .Katovicaret , kane pasur dhe kane edhe sot , te njejtin program..Mos dhenje e prones pronareve ,mare padrejtesisht nga diktatura komuniste ,mos hapjen e dosjeve te sigurimit famekeq te diktatures ,per politikanet,,qe po drejtojne shtetin deri ne ditet e sotme , ngate gjithe krahet politike, ,korrupsioni ne rritje ,po ashtu dhe droga ne rritje . Dikur vetem Lazarati e me vone gjithe teritori…Habitem me disa qe e diskutojne ,dhe mbajne shprese akoma ,dhe si idjoter diskutojne si per PD ,PS e Lesh e LINE:Keta te gjihe duhen hedhur ne lane .Mbajtja sekret dhe pa trasparence te publikut popull,tregon gjithcka…Transparence do te kete dhe do punohet mire ,per interesat e popullit ,do jete dita ,kur partite politike te jene vertete kundershtare me njeri tjerin . Prandaj korbit sa vjen e kalon koha i nxihen pendet . Ai qe se kupton eshte vetfajtore.

  Reply to this comment
 4. info analitike September 21, 20:57

  Ca si vone u kujtove o Mazllem! Tu desh ca kohe te vije atdheun para bindjeve politike.

  Reply to this comment
 5. Arber iliri September 21, 21:27

  Po ky eshte grek ore me origjine, nuk gjetet nje shqiptar 100%.Jo per gje por simbolika ka rendesi nganjehere.Dergoni Vangjel Dulen per negociata nga shtetit shqiptar se edhe eshte deputet i RSH.
  Hajde pike e zeze hajde.

  Reply to this comment
 6. Çika September 21, 21:31

  Na del se, Krisafi qënka frikacak, ndërsa koloneli Myslim -trim siç janë kolonelet .
  O Myslim , nuk mund të ketë ujdira të fshehta në këtë punë që ndiqet jo vetëm nga shqipëtarët , por edhe nga institucionet më serioze ndërkombëtare .
  Bisedimet nuk mund të bëhen as në sheshin Skënderbej , as në sheshin Omonia . Po prit , o derëziu ti , pse bëhesh llafazan . Po pati tradhëti , ke rastin të bëhesh për së dyti hero . Mos u merr me intrigat e Metës !

  Reply to this comment
  • Janulles, me sqepar kokes... September 22, 02:34

   Si thua ti, kur te behet fakt i kryer, pastaj te flase ky?! Ky e tregoi trimerine kur denoncoi paktin e Berishes me Gerrket. Ironine fute ne bythe. Ju militantet po beheni me te peshtire se keta shurrtoret e Janulles, si ky Pellazgos.

   Reply to this comment
  • mirel September 22, 15:33

   Jo, na del se Krisafi eshte udhezuar te mos hape gojen sepse prishen pazaret e Metes dhe Ramutit.
   Ramuti ka bere pazarin dhe Meta kerkon pjesen.
   Do hedhi firmen. Ka fuqine e institucionit te Presidentit dhe kerkon pjesen. Kaq eshte misteri.
   Po te ishte mareveshja e paster dhe ne interes te Shqiperise Ramuti nuk do kish lene Bushat e lugat pa e denoncuar Meten si shkaktar te vonimit te mareveshjes, pra eshte nje pazar i ndyre per te cilin te dy palet preferojne me mire te mos merret vesh sesa te dalin ne treg pislleqet per te cilat po luftojne.

   Reply to this comment
 7. Pellazgos September 21, 22:31

  Meta,Rama dhe politika shqipetare e vonon se kane urdhrin ga sulltani Erdogan.
  Aresyeja eshte se po te firmoset Marreveshja e 12miljeve (eshte e drejta e Greqise me ligj nderkombetare) i jep te drejten Greqise kunder Turqise qe me vendim te Parlamentit turk kinsiderohet Status Quo.
  Mirepo Greqia meqenese ka mijera ishuj rreth 6000 te tille po te zgjatet ne 12 milje atehee eshte e veshtire te penetroje dikush i huaj ne Mesdhe.
  Per fat te keq edhe Amerika me Rusine nuk i njohin Greqise te drejten e 12 Miljes.
  Por Shqiperia nuk ka tjeter mundesi sado ta vonoje Meta.
  Edhe Saliu ja beri me te hedhur Greqise qe pasi Greqia e ndihmoi Shqiperine per ne Nato mareveshja u firmos por Kushtetuta e Saliut e hodhi poshte!
  Qe te gjithe,9me 0.
  Keta jane turkoallvanosat e pabese.
  Ne qofte se ishte tradheti atehere pse nuk u denokan tradhetaret.
  Loja e mbeshtetur edhe nga amerikanet kane nje fund jo te mire per popullsine tone,si nga sllavet ashtu edhe nga turqit.

  Reply to this comment
  • Kuq e zi September 21, 22:58

   Jo or sylesh ska pune erdogani ketu
   Por po vonohet prej marrveshjes kosove-serbi per kufirin ne vija etnike dhe nqs behet artehere e njejta filozofi do ndiqet me malin e zi maqedonine,greine
   Dhe hiqe ate bisht nga emri se eshte goxha emer dhe zben ta njollosesh me bindje fetare

   Reply to this comment
 8. sandro September 21, 23:20

  Cika a e ke baba pellazgos serbogrekkosin moj te marte murtaja te marte,kujt i sherbene ti…

  Reply to this comment
 9. Zgalem September 22, 00:43

  Kolonel Myslimi , matet me hijen e mengjesit . E mbivlereson veten , si shumica e specialisteve , por po behet dhe specialist ne politike . Krisafi , nuk eshte specialist , por nga mendja eshte vella siamez me kolonelin . Vijoni flisni , por nuk jini Olimpii nacionalizmes . Ju genjen mendja . Sipas jush , problemet kufitare , duhet te rrine akoma varur ?Per te qene ne rregull me veten dhe ara , qe te degjojne , mohimi , eshte rruga me komode . Me Krisafin vijoni komoditetin , qe I kini krijur vetes gjithe jeten. Zgalem

  Reply to this comment
 10. alphade September 22, 02:21

  Perderisa Z.Krisafi,eshte i derguari i Presidentit te Repu-
  blikes, une ,megjithese e njoh shume Z.Krisafi prej me
  shume se tri dekada, tash e ve ne dyshim,faktin qe nuk
  e ka nenshkruar Draftin e Mareveshjes se Detit me Gre-
  qine. Presidenti Meta eshte i interesuar qe kjo mareve-
  shje te vonohet persa kohe kane rene ne ujdi me mafio-
  zin e Vicidolit, i cili,sebashku me Presidentin po bejne nje
  lufte per jete a vdekje qe te sabotojne gjithecka nisme te
  PS. per te sabotuar Hapjen e Negociatave me BE dhe tash po shikojme se cfare po bejne dy bandat : PD dhe
  LSI qe te sabotojne vettingun duke dalur me “teorine” qe
  Vettingun te mos e bejne per politikanet SPAK dhe BH-
  por ta bejne vete partite qe do te thote qe Saliu t’i beje
  vettingun Luli, Metes t’ja beje vettingun Monika,sebashku
  me Petrit Vasilin dhe Edi Rames t’ja beje Vettingun Ruci,
  sebashku me Balken. A e shikoni se cfare propozon ky
  myteberi i Shqupit, me emrin Lulzim dhe mbiemrin Basha
  A e kuptoni ju shqiptare cfare kerkojne politikanet tane ?
  Sa te zgjuar qe i kemi ne keta politikane,zor se i gjen ne
  Planetin Toke. O tempora, o more …..”

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 24, 13:20

   ” O tempora, o more …..”(o tempora o mores)
   mirë që meta kërkon këtë e atë!?
   po ty për çfar të intereson ta mbarosh kështu shpejt e shpejt,kështu shkel e shko??
   mos vallë të ka zënë purtha??
   apo të kanë zënë dhimjet e lindjes e do ta nxjerrësh dobiçin shpejt e shpejt??
   ku e ke interesin mor koqe gomari??

   Reply to this comment
 11. demo September 22, 02:56

  Jo ore grekoman,Sipas teje,cdo gur qe del mbi uje paska te drejten e 12 miljeve detare dhe Greqia i ka privatizuar te gjithe guret qe dalin mbi uje ne Mesdhe.Marreveshjet nderkombetare per Detin kane qene edhe ne kohen e Diktatures>Perse Ishulli i Korfuzit nuk i merrte 12 milje detare ne ate kohe Gjirit kontinental te Sarandes,apo se Ushtria shqiptare kishte anije luftarake,topa e tanke,kurse sot i veteasgjesoi me sukses per te hyre ne NATO lakuriq .Perse ne ate kohe shkembijte mbi uje si Barketa nuk ishin prone e Greqise,por pjese e ujrave nderkombetare dhe askush nuk guxonte te vinte majen e kompasit mbi keta ishuj per ti caktuar kufirin detar Shqiperise? Perse nuk i zbaton 12 miljet detare me Turqine kur paska te drejten e 12 miljeve hapesire detare Geqia?
  U dogjem nga qulli me Sali Berishen,ky kryeministri RAJONAL,qe fluturon me pras ne bythe,qe kemi ne nuk zika mend,vazhdon me marreveshje te fshehta.I gjithe populli shqiptar,fale emisjoneve,debateve televizive te kolonel pashait eshte bere nga pak specialist per ndarjen e detit me Greqine.Prandaj jepja shtypit ate draft marreveshjen ta hetoje populli ashiqare,cfare kerkojne greket dhe ku perpelitet Bushatoi me Ramen.

  Reply to this comment
 12. Niku September 22, 07:50

  Eshte e thjeshte. Kolonel Pashai me nje shifer 345 km2 ngaterroj dynjane. Po eshte ne gjendja ta vertetoj kete shifer atehere mund te themi se teoria e tij eshte e besueshme.

  Reply to this comment
 13. Bardhi September 22, 08:30

  Kolonel. Nuk duhet ta kishe bere kete shkrim. E ke te paguar. Vete me ke thene mua dhe disa te tjereve qe je thirrur dhe je pyetur nga grupi negociator, qe ke kontakte me shume nga ata dhe gjerat te duken mire. Pra ti je ne dijeni. Ca transparence kerkon. Nuk e mbrojne greket shqiperine. Si eshte puna kolonel????

  Reply to this comment
  • mirel September 22, 14:55

   Ja ky Ramutisti tjeter. Del teoria qe nuk na nevojitet transparenca.
   C ne neve na takon te dime per kufijte tane.
   Te kujdesen pazarxhinjte me mire.
   Ramuti ka vetem nje fakt qe duhet ta coje per xverku te litari: qe kur erdhi ne pushtet e la Shqiperine pa kufij detare, qe kur kufijte detare i hoqi Berisha.
   Perderisa mareveshja e Berishes u be nul nga Gjykata Kushtetuese Ramiu si detyre te pare do kishte rivendosjen e kufirit.
   Por ndersa Kushtetuesja e beri nul mareveshjen, Ramiu e konsideroi te ligjshme, ne kundershtim me Kushtetuten, dhe vazhdoi i dha jete asaj mareveshje qe duhet te kish perfunduar te koshi i plerave bashke me Berishen dhe Bashen.
   Po dujet qe Ramuti i ka shume te forta lidhjet me plerat. Rri dhe rri dhe nxjerr nga koshi nje me nje gjuthe plerat qe gatoi Berisha.
   Dhe po na i servir si diplomaci te kulluar..

   Reply to this comment
 14. Martini September 22, 08:33

  A ha.Po pati vene veton i ndershmi Ksenofon Krisafi dicka nuk shkon.Pervec perfaqesues BESNIK i te ndershmit I lir Meta eshte dhe perfaqesues besnik se bashku me valixhen diplomatike i mitikut ne ndershmeri Fatos Nano

  Reply to this comment
 15. Vurkari September 22, 08:57

  O Pellazgos pse i bie rrotull, ishujt e Egjerit ishin pronë e Venedikut dhe ja dhuroi Greqisë Italia në Lozanë po marveshja nuk përfshinte ujrat dhe kushtëzonte militarizimin. 12 milje nga ishujt i bie që Greku të marri ujrat deri në plazhet e Marmarasë e Bodrumid the nuk mund të përbëjë precedent marrëveshja më Shqipërinë që Greqia të përfitojë më vonë në Egjer. Është mashtrim i grekofonëve arbëresh që të vjedhin pronat e vëllezërve që i duan vetëm për ti rrjepur në këtë rast ujrat më pasuri nafte dhe gazi.

  Reply to this comment
 16. Juristi September 22, 09:14

  Kolonel. Bashke me idhullin tend Krisafi lexoni me poshte:
  LIGJ Nr. 119/2014 PËR TË DREJTËN E INFORMIMIT, neni 7, kufizimet shprehet se: 2. E drejta e informimit kufizohet në rast se është e domosdoshme, proporcionale dhe nëse dhënia e informacionit shkakton një dëm të qartë dhe të rëndë ndaj interesave të mëposhtëm: a) sigurinë kombëtare, sipas përkufizimit të bërë nga legjislacioni për informacionin e klasifikuar; ë) mbarëvajtjen e marrëdhënieve ndërkombëtare ose ndërqeveritare

  Le te flasi Krisafi po ka bythe. Nuk besoj ai ka nevoj per perktjyes.

  Reply to this comment
  • mirel September 22, 15:02

   Po ik o fshi bythen me kete spjegimim tend jurik.
   E drejta e informimit ne kete nen qe paraqet ti ka te beje me gjendje lufte dhe zbulimin, jo me percaktimin e territoreve.
   Perse rrezikojne shqiptaret paqen nese dine ku i kane kufijte?
   Ceshtja e pavaresise territoruale eshte angazhimi i pare i cdo shteti.
   Kur Pavaresia territoriale vihet ne rrezik, atehere dhe pikerisht atehere publiku informohet per gadishmeri dhe gjendje lufte.
   Ndersa ti po na tregon te kunderten. Qe falha e territorit qenka angazhim secret i horrave te politikes shqiptare.
   Ashtu si Esat Pasha.

   Reply to this comment
 17. Labi September 22, 10:24

  Kolonel, mos derdellis kot mbasi je paguar te flasesh. Ne marreveshjen e pare ste pyeti njeri per burre; ne kete marreveshje te kan marr edhe mendim. Keshtu qe, lere te behet kjo pune, se esht e sigurt qe do te jete njemij here me e mire se e para. Sa per Krisafin, ai vazhdon te kete çrregulli mendore ne linjen e sjelljes.

  Sa per kete marreveshje, ishte hera e pare qe ne jemi ulur si te barabarte; jane kryer negociata (ashtu sic e do cdo marreveshje); edhe me e rendesishmja, ka specialiate te mirefillt te se drejtes se detit pjese e grupit negociator…

  Keshtu qe kolonel Pasha, qendro mendimit tend edhe jo te te tjereve…

  Marreveshja do behet edhe ne so jemi me mire..///

  Reply to this comment
  • mirel September 22, 15:14

   Pse po derdellit koloneli?
   Ne mareveshjen e pare e duartrokitet qe foli, tani e paska per detyre te mbylli gojen?
   Perse u ul Ramuti, apo grupi me 20 vjecare i “specialisteve” si te barabarte me greket?
   Ne kete ceshtje as nuk ishim dhe as nuk jemi te barabarte?
   Ky eshte mashtrimi i pare qe i behet shqiptareve.
   Ne jemi superiore ndaj grekerve sepse buk po lypim asgje prej grekerve.
   Jane grejet ata qe duan te marrin dhe kjo nuk na ben te barabarte.
   Te barabarte na ben Ramiu, kur i kerkon shqiptareve te ndihen ” te barabarte” dhe krenare pse po falin detun.
   Kjo eshte tallja me e madhe qe i behet ketij populli.
   Kufiri, kufiri eshte problemi.
   Leberit e thone: e ka kufirin te thana..apo jo?
   E po Ramuti nuk ka kufije detare.
   E riafirmoi dhe ish komandanti i flites detare Kudret Cela.
   Ne vazhden e denoncimeve te krimit te tradhetise se Berishes u theksua ne menyre absolute rivendosja e kufihve detare.
   Ramiu nuk e beri…por pretendon te barazohet me greket..!?
   Per cfare?. Per ti dhene detin?
   A i je degjuar militantet ramutiste cthone?
   Ne te marrim ate qe na takon, dhe greket ate qe u takon..
   Kjo Shqiperi qe kemi nuk na takon..sipas ramiut..Greqia paska pesuar padrejtesi nga shqiptaret dhe nuk paska marre ato qe u takon..
   Cfare i takon Greqise, Serbise? Malit te Zi ?
   Qe kur keto e paskan te drejte natyrore tju takoje gjithnje dicka nga Shqiperia?

   Reply to this comment
 18. Shaqo September 22, 10:27

  I ke rene pikes, sidomos per te dytin.

  Reply to this comment
 19. Poshte servilat September 22, 14:21

  O myslym pse flet budallalliqe mor burr.
  Po kristafi ka pjerdhur me kohe o njeri

  Reply to this comment
 20. anticensurë25642654 September 24, 13:14

  para pak kohësh patëm një shkrim ku zoti pashaj na “siguronte” se ishte e pamundur që nag qeveria rama të kushim një paisllëk antikombëtar!!nuk më kujtohen fjalët,por ishin shumë “qetësuese”!disa nga ne,e vumë në dyshim këtë siguri kaq të madhe!gati absolute!!
  sot dhe ai po e sheh se nuk kemi të bëjmë me siguri absolute,por me sa duket nuk kemi të bëjmë as me siguri rrelative!!
  krisafi ka dy arsye o të dyja bashkë!!
  e para
  është profesionist dhe i di pasojat juridike që mund të rrjedhin nga nënshkrimi i kësaj tradhëtie të paralajmëruar qe një vit më parë(dhënja pa kufizim i vendvarrimeve të ushtarëve grekë të rënë në L2B.thuhet lufta italo greke,gabimisht,qëllimisht!iste pjesë e L2Bsë)!!pasoja juridike që mund ta dënojnë,dhe ti vënë damkën e tradhëtarit!!
  e dyta
  është pjesë,siguresa,e metës për të arritur qëllimet e tij në ndarjen e thelave të tepsisë,amnistimit të vetvetes e shumë arsye të tjera!!
  e treta
  janë të dy rastet bashkë të ndërthurur!!
  që po nënshkruhet një tradhëti e madhe,kjo duket dhe tek komnetet agresive që bëhen nga komentues agjit-prop të politikës së krimbur dhe të qarqeve greke,kundër çdo lloj kundërshtimi, çdo lloj sqarrimi,çdo lloj sensibilizimi që bëhet në drjtimin e kësaj marrveshje të ERRËT!!
  janë të njëjtat komente denigruese që janë bërë gati 10 vjetë më parë kur tradhëtinë e bëri sali berisha!!
  lind pyetja!?
  si është e mundur që dalin të njëjtat komente denigruese nga dy krahë të kundërt politik??
  kush i unaza që bashkon këto komente të njëjta nga këto anë politike të “papajtueshme” me njëra tjetrën??
  sipas këtij trungut që kam mbi shpatulla!?
  më duket se nyja lidhëse është SHTETI GËRK!!
  i ka mundësitë ekonomike,njerzore!!ka dhe mbështetjen e jashtëzakonshme këtu brënda në shqipëri!!
  në radhë të parë tek një pjesë e minoritetit grek,më pas tek ata të minorizuar me 300€,më pas tek ata të shiturit,duke filluar nga rama e berisha e në fund nga idiotët partiak që mbrojnë me çdo kusht tradhëtinë e kryetradhëtarit të tyre!!këta të fundit janë dementë të lindur!!pavarsisht se kanë mbaruar shkolla të larta, a ushtarake!!janë thjeshtë gjela deti të majmur mirë.aq të majmur sa dhjami ju ka zëvëndësuar trurin!!

  për të gjithë ata që denigrojnë krisafin dhe pashajn!!
  jeni bastardë të lindur!!jeni tradhëtarë po të lindur!tashti ju erdhi koha tashti po e nxirrni!!
  edhe sikur të jenë të vërteta këto që po thoni,si për njëri dhe për tjetrin!?
  prapë ne si shqiptarë duhet të jemi të kënaqur që dikush po kërkon llogari,që dikush nuk po firmos symbyllas,që dikush kërkon të ketë më shumë qartësi,që nuk po lejon të tradhëtohemi si 100 vjet më parë!!
  para se të shani,në fakt hani MUT,KËRKONI LLOGARI qeverisë!kërkoni llogari kur jeni në opozitë(jo sali qëni dhe lul bushtra),por më tepër kur i keni dhënë votën!!
  sensibilizimi nga ana e votuesve të qeverisë do të thotë të mos e lësh të gabojë,të mos e lësh të firmosë symbyllasi,do të thotë të mos e lësh të të tradhëtojë ai njeri që ti i ke dhënë votën!!
  po na tradhëtojnë çdo ditë!!më e ndyra dhe më e kapshmia është 21 janari!
  përfytyroni në tradhëti kombëtare!përfytyroni një tradhëti shtetrore!!
  ata 4 njerëz të vrarë para syve tanë do të jenë një lojë kalamajsh!
  PËRPARA KËSAJ TRADHËTIE,që këta e quajnë MARRVESHJE ME GREQINË!ku deti është humbja më e vogël që do të kemi!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim