Koloneli shqiptar, xheloz për Sirinë: Si s’hodhëm një bombë!

March 30, 2016 11:44

Koloneli shqiptar, xheloz për Sirinë: Si s’hodhëm një bombë!

 

Gojët e liga mësojnë se koloneli i ushtrisë shqiptare Damar Delli, pranoi dje se ndihej xheloz ndaj mundësisë së ushtrisë siriane për të sulmuar qytetarët e vet civilë kur t’i dojë qejfi.

“Kur pashë pamjet e trupave siriane që po shtinin kundër bashkëkombasve pa u hyrë gjemb në këmbë, mendova: Ça fati. Çfarë nuk do të jepja për të lëshuar dymijë ushtarë në zonën e parë operative Vlorë-Gjirokastër dhe të hiqja qafe nja treqind vetë që ma kanë sjellë në majë të hundës”, pohoi kolonel Delli, i cili në vijim e cilësoi gjeneralin sirian Abdul Fatah Qudsija “njeriun më me fat në botë”.

“Më vjen të marr një tank, t’i hyj ndonjë kinemaje plot me njerëz mes për mes, t’i fus një breshëri…po ç’e do, na kanë vënë ca rregulla idiote”, tha ushtaraku në një rreth të ngushtë.

Lajmi i fundit thotë se koloneli i ka kërkuar leje qendrës për të hedhur një predhë të vogël në Cërrik.

March 30, 2016 11:44
Komento

3 Komente

 1. Zzz March 30, 16:29

  Me siguri kete shkrim do ta kete bere ndonje pacient i spitalit psikiatrik,se ndryshe nuk mund te botohen idiotesi te tilla!
  Bravo moderatori,qe censuron komente mjerane dhe lejon shkrime te tillka qe bien ere …..IDIOTI!

  Reply to this comment
 2. Muco March 30, 16:53

  Dashka lufte kacidhjari, se i hane duart. Provoje njehere, se per 50 plus 25 vjet, ushtria jone ka bere gjoja dhe tani nuk dian te mbajen as pistoleten

  Reply to this comment
 3. Petro March 30, 16:55

  Hahaha, cfar xhelozie. “U kenaq siria ne lufte, vetem ne rrime kot!” Lufta eshte mallkim mor to….pe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*