Kolumbi, 17 persona humbin jetën nga rrëshqitja e dheut

April 22, 2019 14:54

Kolumbi, 17 persona humbin jetën nga rrëshqitja e dheut

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitja e dheut të dielën, në Kolumbinë jug-perëndimore.

Pesë të tjerë u plagosën dhe disa shtëpi u shkatërruan në qytetin Rosas, në rajonin Cauca.

Rrëshqitja e dheut ndodhi pasi shira të rrëmbyer goditën rajonin.

Autoritetet po vazhdojnë të kërkojnë nën rrënoja.

Rrëshqitjet e dheut janë të zakonshme në vendin e Amerikës Latine, sidomos gjatë sezonit vjetor me shi.

Duke kërkuar për të mbijetuarit, autoritetet po pastrojnë mbeturinat që bllokojnë një autostradë të rëndësishme lokale.

j.l./ dita

April 22, 2019 14:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim