Kombet e Bashkuara dhe Telekom deklarojnë partneritetin për një shtysë të axhendës së objektivave globale në Shqipëri

November 3, 2017 18:18

Kombet e Bashkuara dhe Telekom deklarojnë partneritetin për një shtysë të axhendës së objektivave globale në Shqipëri

Agjencitë e Kombeve të Bashkuara në Shqipëri dhe Telekom Albania kanë nisur një partneritet për të nxitur veprimet drejt arritjes së Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm në Shqipëri.

Kombet e Bashkuara dhe Telekom Albania do të punojnë së bashku për rritjen e ndërgjegjësimit dhe gjenerimin e mbështetjes për Objektivat Globalë, ndërkohë që do të zbatojnë veprime konkrete për t’i kthyer në realitet këto Objektiva Globalë.

Kombet e Bashkuara dhe Telekom kanë bashkuar përpjekjet për t’i sjellë OZHQ-të më pranë studentëve, mësuesve, bizneseve, botës akademike dhe komuniteteve në përgjithësi.  Fushata ka për qëllim angazhimin e njerëzve që të bëhen pjesë e zgjidhjes.

November 3, 2017 18:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim