Rama premton stadiumin e ri në Tiranë: Do quhet Arena Kombëtare, pllakë ari me emrat tuaj në hyrje

October 12, 2015 15:39

Rama premton stadiumin e ri në Tiranë: Do quhet Arena Kombëtare, pllakë ari me emrat tuaj në hyrje

Kualifikimi për në kampionatin evropian të futbollit do t’i “sjell” kombëtares një stadium të ri në Tiranë – premton kreu i ekzekutivit Edi Rama.

Deklarata e tij u bë në selinë e Kryeministrisë gjatë pritjes për futbollistët.

Së bashku me presidentin e FSHF-së kemi vendosur të nisim punën për ndërtimin e Arenës Kombëtare në Tiranë.

Stadiumi më i madh kombëtar do të ndërtohet në Tiranë. Arena do u kushtohet juve dhe në hyrje të stadiumit, një pllakë të artë ku do shkruhet emri juaj një për një”, ka theksuar Rama.

Kryeministri Rama shprehu mirënjohjen për kapitenin e kombëtare Lorik Cana dhe trajnerin De Biasi.

Rama foli edhe për ndeshjen me Serbinë, ku sipas tij, shumëkush e ngatërroi topin me armët.

“Kush s’e ka veshur fanellën kuqezi s’e kupton peshën e rëndë të përgjegjësisë që sjell mbi kokë, zemër, supe, stomak. Për mua që e kam pasur atë privilegj në rininë time, në ndeshje ku e ku, është më e lehtë ta marr me mend se çfarë ndjenit ju sa herë që ngjiteshit drejt majës së frikshme…”

Rama përsëriti se fati është me ata që nuk dorëzohen.

“Por këtë ceremoni këtu e kisha përgatitur pavarësisht nga rezultati. Po të kishim humbur sot do ishim sërish këtu edhe sikur ju të mos ja kishit dalë. Shkruat një faqe të lavdishme”, vijoi ai. / Dita /

October 12, 2015 15:39
Komento

25 Komente

 1. sportdashesi October 12, 16:14

  Je bere edhe ti per vajmedet njelloj si Berisha ,perdite duke na care veshet per gjera te kota dhe vrap turresh ne TV me dhene sihariqe,Lere futbollin ne duart e specialisteve dhe merru me hallet e qyqareve se po behet vlora jote qe te votoi njelloj si Venezia shkodrane e Jozefines,boll del perdite ne televizor por shtroju punes se njemilion shuplakat qe mori Saliu para ca kohe per dy vite do te te kthehen mbi ty.

  Reply to this comment
 2. Sallakja October 12, 16:24

  O Edooooooooooooooo !
  O myt Vlonaaaaaaaaaa !

  Reply to this comment
 3. KingBardhyl October 12, 16:25

  Stadium te ri? Stadiumin e ri e ndertoi Saliu si dhurate per 100 vjetorin e pavaresise apo jo?

  Reply to this comment
  • Pellazgu October 13, 11:50

   @KingBardhyl

   Saliu ishte gënjeshtar i madh, prandaj edhe e hëngri, kurse ky i yti do ta mbajë fjalën, sidomos pas këtyre përmbytjeve. Kotë flasin njerëzit se ai e la Vlorën dhe Fierin të përmbytej nga paaftësia. Ata nuk a kuptojnë se qëllimi i tij është madhor: të ndërtojë stadiumin! Ai i la qëllimisht të përmbyteshin, që lluca të dilte në rrugë e të përzihej me kashtën. Tani e ka shumë të lehtë punën për ndërtimin e stadiumit. Sapo uji të largohet, çon koqet si ty dhe komentuesit e tjerë me kallëp në dorë që të prisni qerpiçë, t’i thani në diell e me to të ndërtojë një stadium modern, ku të ketë mundësi të presë prapë sportistët apo ndonjë hedhës shurre që del kampion.

   Reply to this comment
 4. info-analitike October 12, 16:38

  Ky mbeti duke inauguruar stadiume imagjinare ndersa shume njerez i detyroi te emigrojne nga skamja. Hidhi pak syte nga Vlora dhe Fieri o Kryeminister psikopat se i ka mbuluar uji e njerezit jane te izoluar. Cfare masash po merrni te zgjidhni kete problem njehere pa stadiumet presin?

  Reply to this comment
 5. Mark .uk October 12, 17:18

  Po stadiumin e Shkoders kur do ta besh more drogaxhi.Apo per kete stadium e ke folur me 1 prill.

  Reply to this comment
 6. Kujtim October 12, 18:10

  Sa kalon koha, aq më shumë po i ngjason saliut ky, në të thënet e në të bëmet. Pa le pa, ngeli përditë në televizor si saliu, edhe stadiumin e ri, si saliu…. kopje e keqe e një qenieje të keqe.

  Reply to this comment
 7. Henri October 12, 20:53

  fodull i dreqit, na sill drejtesine dhe barazine, pa stadiumin fute ku s’bie drita e diellit.

  Reply to this comment
 8. Nio October 12, 21:04

  Patriotizmi , qe ta mesoni dhe ju , nuk shfaqet duke valvitur flamunj dhe kenduar kenge … Patriotizem nuk eshte kur shoqeria feston , kur nje pjese e popullit kerkon ndihme , po permbyten , po vuajne skamjen , mjerimin , semundje ku spitalet po gezojne se do fitojne leke nga nje i semur … Patriotizem eshte kur njerezit ndihmojne njeri tjetrin , hapin fabrika , uzina dhe pune per bashkeqytetaret , kur ndihmojne te ndershmin qe po vuan … Shqiperia eshte batute e madhe Europiane , eshte per tu tallur me kete patriotizem … Serbia nuk do te pije birre te na shikoj nga ekrani por te thuri humor me keto manifestime qe injorojne te gjithe te permbyturit … te cilet me lote ne sy , po humbasin buken e femijeve … Kurse mediat , te paguara dhe orkestruar mire , u dedikohen nje feste te pakuptim qe eshte per te tallur gjithe bota , eshte marrezi … Humbja e Serbise eshte tragjedi e radhes qe vehet ne radhe me 97-en , firmat piramidale , Otranto , Gerdec , Komunizmi , Lazarati etj. … Eshte absurde , shthurje totale e shoqerise … Serbia mund te beje humor , eshte per te qeshur … Nuk mbulohet dielli me shoshe …

  Reply to this comment
 9. kruja October 12, 22:29

  Une nuk e marr vesh , ne kohen e Rames ( nuk them qe e beri Rama) stadiumi Elbasanit u be , apo harruat , stadiumi i Shkodres po behet , ndonese inagurimi mund te jete ndonje muaj me vonese .Tani kur thote qe do te bejme Stadium Kombetar e kritikojme .Saliu e premtoi solemnisht dhe me afat ( 100 vjetorin e Pavaresise )dhe nuk levizi as edhe nje gur te vetem , keshtu qe diferenca eshte e dukshme midis te dyve dhe nuk kemi pse te mos i besojme .Te pakten duke u nisur nga faktet e Elbasanit dhe Shkodres

  Reply to this comment
 10. mali October 12, 22:58

  nuk po i them gje se ja tha sportdashesi

  Reply to this comment
 11. dyrrah October 12, 23:21

  po me esht bo stadiumi ka koh po se shofim dot ne si nastradini

  Reply to this comment
 12. I.Troplini October 13, 00:07

  Eshte per te ardhur keq,

  si ka perfunduar ky Kryeminister. Besimin 1 milionesh qe i dhane shqiptaret, “e beri rrush e kumbulla”. Tani i ka mbetur te vrapoje pas futbollisteve shqiptare dhe suksesit te tyre. Kerkon te ngrohet sadopak ne keto dite tetori, ne diellin e suksesit te tyre. Iu tregon brockulla dhe perralla, per kohen kur paska veshur fanellen e kombetares. Ata qe kane sadopak njohuri mbi basketbollin shqiptar te asaj kohe, dine te kuptojne se nuk po u flet Gazmend Çaçi, basketbollisti simbol i asaj kohe. Po u flet Kryeministri, qe ne enderr i duket vetja si Çaçi.
  U premton futbollisteve shqiptare qe luajne teresisht (per fatin e tyre personal dhe tonin si komb), jashte kufijve te Shqiperise se do rindertoje stadiumin Qemal Stafa,,,,,,, ne bashkepunim me “presidentin e FSHF”. Nuk ka “personalitet me te besueshem” se Duka, per te marre hapa te tille. Ky Kryeminister ka humbur busullen e orientimit dhe nuk e ka per gje, te flase gjepura te çastit, aty ku do duhej mbase te heshte dhe tua linte tribunen atyre qe e meritojne te jene ne te.
  Aty ku mungon teresisht politika e shtetit per hartminin e strategjive afatgjata per sportin shqiptar, ku infrastruktura sportive eshte nje fjale e huaj,,,,,,,, fjalet e Kryeministrit per stadiumin Qemal Stafa, jane populizem i paster dhe demagogji.
  Ata djem qe na dhuruan keto ndjenja euforie, nuk e kane te nevojshem stadiumin Qemal Stafa. As pllakat qe do vini ju dikur me emrat e tyre. Te nevojshem, jane stadiumet, per ata qe luajne sot ne Shqiperi. Atyre u duhet bere ai premtim dhe jo vetem ne Tirane por gjithkund ne Shqiperi.
  Pas dhunes policore ne Elbasan ndaj tifozerise shqiptare, Kryeministri yne, humbi nje mundesi te arte per te heshtur dhe per te mos e politizuar kete arritje te madhe te djemve shqiptare.
  Shqiptaret dine te ndajne meriten e Taulant Xhakes, Shkelzen Gashit, Bekim Balajt,,,,,,,,, nga “meritat” e Edi Rames, Ilir Metes dhe Bujar Nishanit. Te paret luftojne per flamurin kombetar, te dytet per vilat ne Gjirin e Lalzit.

  Reply to this comment
 13. Bub Dermani October 13, 05:12

  O Edo do te mbajme kryeminister edhe ndeshjet per kampionat boteror se te kemi shans e dum me u kualifiku. hahahaha

  Reply to this comment
 14. skifteri October 13, 08:18

  O’qorra dhe saktata nga trute si kritikoni kete kryeminister qe ne kohe kaq te shkurter 2 vjeçare ka bere investimet me te mdha per sportin dhe stadjumet ,o leshterik te vjetruar te Saliut,te Lulit,dhe te propogandes se satrapit te gazetes 55-Fari- kok-lopa! gjithe diten dhe naten genjen ,genjen ,mashtron ,mashtron,shpife,shpife,duke ditur dhe vete qe po mashtrojne !.. .Ky eshte zakoni dhe detyra e disfatistve te perhapin tyme dhe propogande te S.Serbit.Rama eshte pa diskutim reformatori i ditve te sotme dhe me i sukseseshmi nder kryeministrat ,kjo eshte e dukshme.SHpifarakeve do tu ngelen vetem shpifjet si qiban si gozhda ne mure te stadjumit madheshtor qe do ndertohet .Prandaj ju shpifsa dhe ju qe helmoni opinjonin rregullisht do te detyrohen vete ti shkulni gozhdat te helmatisura nga stadjumi madheshtor te merni gjaketat e vjetruara qe te mos ndyjne stadjumin madheshtor qe do ndertohet dhe te mos erresoni sukseset e qeverise se E.Rames.E.Rama do beje histori suksesi shtet formues jo shtet rrumpalle siç duan shpifsat e histories dhe hajdutet e kombit.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 15. intelektuali October 13, 08:22

  PATRIOTIZMI FUTBOLLISTIK I KRYEMINISTRIT SHQYPTAR SI TOLLOMBACE ENVERISTE.

  Pllaken prej floriri beja Armando Dukes o rilindasi socialist Edi Rama, sepse Duka i Shkozetit i ka meritat ekskluzive per fitorjen e madhe me Armenine sovjetike te Kohes se Qepes, sepse Armando Duka hapi THESIN e FSHF per te darovitur me bujari dhe patriotizem albanez bosat e Armenise komuniste qe kishte dale jashte loje prej kohesh, por pyetja eshte:

  KU I GJETI LEKAT ARMANDO DUKA QE TE DAROVISE ME KAQ BUJARI ARMENINE?

  Besoj se pergjigjen populli shqyptar i permbytur dhe mjeruar, njesoj si ne Kohen e Qepes te Enverit duhet ta kerkoje te guvernatori hajdut i Thesarit te Shtetit, Ardian Fullani qe gjykata e rilindjes socialiste te Edi Rames e nxorri te pafajshem dhe Edvin Piktori hiqet si Enveri do kohe me pare qe kur gazetaret e pyesnin per krimet e tij monstruoze kunder shqyptareve dhe njerezimit fliste:

  UNE S’DI GJE, MBASE I KA BERE MEHMETI ME KOKE TE VET.

  Reply to this comment
  • Bariu October 13, 08:34

   I ke ren pikes nastro kushedi sa para moren armenet?

   Reply to this comment
   • intelektuali October 13, 10:45

    Keshtu ikin dhe avullojne LEKAT e shqyptareve dru me pre:

    FULLAN KUSARI CA PER VETE TE TJERAT JA HEDH SALIUT, LIKES DHE KOCKAT QE MBETEN JA HEDH EDVINIT

    qe te gjithe sebashku pastaj kusarin Fullani e nxjerrin te pafajshem me gjykatat servile qe kane emeruar dora vete fije per fije, bile e bejne Fullanin si nje HERO kombetar dhe me pas Edvini nga kockat qe i ka hedhur Sali Berisha me Like Floririn:

    DAROVIT ARMANDO DUKEN E SHKOZETIT DHE VEZEVE

    qe ky nga ana e tij te darovise armenet pasi pjesen e luanit ta mbaje per vete ne menyre qe:

    TE NGRIHET NE QIELL PATRIOTIZMI ENVERIST I FUTBOLLIT SHYPTAR ME DO KOSOVARE.

    Reply to this comment
   • Pellazgu October 13, 11:42

    @Bariu

    Po, janë paguar me paratë që kanë mbledhur buçet e shtëpisë tënde, duke “punuar” pranë semaforëve…

    Reply to this comment
 16. valentin October 13, 08:56

  sa komente, dashakqese njerz pa asnj llogjik, cdo lloje gje qe ndertohet per shqiptare e per brezat do nglelet, sporti eshte kultur, eshte krenari, per cdo njeri! turp te lexosh keto komente njerz te stresuar! PERSHENDES RAMEN, PER VIZJONIN E TIJ!

  Reply to this comment
  • intelektuali October 13, 10:51

   Pershendete me mire Fullan Kusarin e Thesarit te Shtetit o shen Valentini i dashuruar, sepse me LEKAT e tij rilindasi Edi Rama fitoi ndeshjen famoze me Armenine ne mareveshje te fshehte me Armando Duken prej Shkozeti, prandaj edhe Fullan Kusari doli i pafajshem nga gjykatat komuniste te Rilindjes Socialiste te Edvinit, ashtu sic nxorren para do kohe edhe Mbretin e ryshfetit dhe korrupsionit Like Floririn kur videoja e Dritan Priftit ja kishte zbathur breket dhe e kishte treguar BYTHEJASHTE para miletit dhe Botes.

   Reply to this comment
 17. shqiptari October 13, 09:02

  kryeminister me deshtake nuk mendoi te kete pature shqiperia ndonjehe shkatrimtare dhe shites te shqiperis po po si ky jo ne kete menyre qe ta fundose kete populle ne vdekje te mjerushme pa buk ska me keq ne vend te punonte njeher per ritjene ekonomike te ketije populli po po punone vetem per ata qe i kane dhene emrate shtete armike te shqiperis per ata te rekrutuare qe paguhen per shkatrimine e kesaj toke dhe popullin e denoi me shume se kure ku nuk ka asnje permiresime ne sherbime te cdo lloj dhe korupsioni eshte me i larte se kure dhe del e na tregone stadiume dhe kesi fallsitete qe bene bota per te na bere qefine dhe te na grabise si na ka grabiture pa meshire turpe dhe skandale qe kete vende ska shanse te kete qeverisje nga shqiptare po na antishqiptare te betuare qe po te kthejne pllakene zhdukene me fise

  Reply to this comment
 18. s... October 13, 10:03

  kryeministri shqiptar do njerez te vullneteshem si ai ,per ta ndertuar shqiperine .Jo legena si intelektuali dhe disfatista mjeran per INTERESIN e gjepin e tyre.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 13, 10:55

   Keshtu kerkonte edhe Enver Hoxha:

   NJEREZ TE VULLNETSHEM PER TE NDERTUAR SHQYPNINE

   por ndertoi vetem CIFLIGUN personal te familjes se tij sadiste dhe lakmitare

   PASI I BERI SHQYPTARET SKLLEVER PATRIOTE ME PUNE TE DETYRUAR NE VENDIN E VET.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*