Kombëtarja niset drejt Lionit, kërkon fitoren ndaj Rumanisë

June 18, 2016 11:54

Kombëtarja niset drejt Lionit, kërkon fitoren ndaj Rumanisë

Kombëtarja niset për në Lyon, gati për ndeshjen e rradhës. Përfaqësuesja shqiptare luan të dielën përballë Rumanisë sfidën më vendimtare për këtë europian, që do të përcaktojë nëse rrugëtimi i tyre përfundon këtu apo kanë ndonjë mundësi për të vazhduar përpara.

Memushaj është i vetmi që nuk ka punuar gjatë gjithë kohës me grupin , ndërsa është rekuperuar plotësisht Ajeti. Në ndeshjen ndaj rumunëve do të mungojë Kukeli vendin e të cilit pritet ta marrë Taulant Xhaka.

Ndërkohë dy prej lojtarëve të kombëtares shqiptare Andi Lila dhe Bekim Balaj shprehen se kuqezinjtë janë gati të japin gjithcka për të arritur fitoren ndaj ekipit të drejtuar nga Iordaneskut dhe për të realizuar ëndrrën e kualifikimit.

June 18, 2016 11:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim