Kombëtarja zbret 16 vende, renditet në vendin e 70-të

April 10, 2014 15:27

Kombëtarja zbret 16 vende, renditet në vendin e 70-të

Kombëtarja e Shqipërisë renditet në vendin e 70-të të klasifikimit të përgjithshëm të FIFA-s. Skuadra kuqezi ka humbur 16 vende në renditjen e fundit botërore. Shkak për këtë është ngritja në renditje e disa skuadrave afrikane dhe aziatike, që ndryshe nga Shqipëria, kanë luajtur në në muajt e fundit. Kjo është pozita më e dobët e kombëtares shqiptare në vitet e fundit, ndërsa një vit më parë ajo regjistroi një rekord, duke arritur deri në vendin e shtatë. Klasifikimi botëror i FIFA-s kryesohet nga Spanja, e ndjekur nga Gjermania dhe Portugalia.  

April 10, 2014 15:27
Komento

1 Koment

  1. dorela April 10, 15:31

    Mbani Duken ne krye dhe kombetarja do veje ne hale …. e sigurt…..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*