Komentatori çmend serbët: Po e bombardojmë Serbinë si në 99-ën

September 15, 2014 09:24

Komentatori çmend serbët: Po e bombardojmë Serbinë si në 99-ën

Shtetat e Bashkuara kanë shkatërruar mbrëmjen e djeshme Serbinë, në finalen e Botërorit për basketboll.

Amerikanët kanë fituar me rezutatin 129-92.

Për shkak të rezultatit të thellë, komentatori Daniel Alex, gjatë komentimit të ndeshjes, ka thënë se, “e di që do t’u prek nervat, por po e godasim Serbinë si në vitin 1999.

Kjo, duke iu referuar bombardimeve të SHBA-së dhe NATO-s ndaj Serbisë, pas genocidit në Kosovë.

Kjo ka irrituar tej mase serbët, të cilët kanë shpërthyer në rrjetet sociale.

Ata kanë kërkuar që Alex të mos lejohet të hyjë në Serbi.

 

September 15, 2014 09:24
Komento

7 Komente

 1. elio September 15, 11:07

  Mooos sa e demtuan serbet kete komentatorin!!!

  Reply to this comment
 2. enea September 15, 13:59

  Ky eshte skandal. Nuk mundet nje komentator te beje nje koment te tille per nje ndeshje sporti.

  Funderrine.

  Reply to this comment
  • Tarrasi September 15, 16:13

   Skandal eshte mbulimi i gjenocidit qe serbet ben kundrejt Shqiptareve ne Kosove nda media e Serbise atehere dhe tani ku akoma nxjerrim kocka shqiptaresh ne varre masive.

   Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi September 15, 18:01

  Eshtë një metaforë,asgjë më shumë!?

  Reply to this comment
 4. kolonel September 15, 19:44

  kur bucet kane moral dhe kerkojne te rrespektohet kur I hyne brenda

  Reply to this comment
 5. turi September 15, 21:24

  Se i plasi per serbin komentatorit

  Reply to this comment
 6. tepelena September 15, 23:07

  PAVARSISHT SE NE I URREJME SERBET POR NUK ESHTE NORMALE TE BESH KRAHASIME TE TILLA NE SPORT DHE NE LUFTE 😀

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*