Komisioneri Avramopulos vizitë në Tiranë, takohet me ministrin Xhafaj

February 12, 2018 10:20

Komisioneri Avramopulos vizitë në Tiranë, takohet me ministrin Xhafaj

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pritur në një takim paraditen e sotme Komisionerin e Bashkimit Europian, Dimitris Avramopoulos.

Takimi mes tyre ka nisur rreth orës 09:30 në ambientet e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Komisioneri Avramopoulos shoqërohet nga ambasadorja e delegacionit të BE në Tiranë, Romana Vlahutin.

Në orën 10:30, pritet një konferencë e përbashkët për shtyp Xhafaj-Avramopoulos për dy marrëveshjet që do të firmosin.

Pas takimit me ministrin e Brendshëm, komisioneri i BE do të takohet edhe me Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.

o.j/dita

 

February 12, 2018 10:20
Komento

6 Komente

 1. Juli February 12, 11:00

  Behuni pak pragmatist. Greqia ka te drejt vote ne BE marrdheniet e mira normal qe ndikojn ne procesin e integrimit

  Reply to this comment
 2. Noku February 12, 11:01

  Bashkepunime te tilla gjithmone jane te frytshme aq me teper kur vijne nga vende fqinje.

  Reply to this comment
 3. Ardian Nishu February 12, 11:02

  Vendosja e marrdhenieve normale ndermjet vendeve fqinje eshte ajo cka ben nje vend i civilizuar dhe nje shtet qe do te punoj.

  Reply to this comment
 4. Naldi February 12, 11:06

  Ka ardh koha qe na duan edhe na mbeshtesin jo vetem fqinjt por e gjithe europa.

  Reply to this comment
 5. andi di February 12, 11:06

  Bravo skiperia ju ndjek nga televizori ne greki. Ktej fliten shume fjale te mira per ju. Na behet qejfi edhe ne emigranteve kur shikojm kto lajme pozitive

  Reply to this comment
 6. CFAR BEHET MORE ! February 12, 14:10

  ORE

  NUK I PAME TE PUTHEN !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim