Komisioneri Hahn: S’kam çfarë them për Shqipërinë, gjërat po shkojnë mirë

April 22, 2015 11:16

Komisioneri Hahn: S’kam çfarë them për Shqipërinë, gjërat po shkojnë mirë

Komisioneri për Zgjerimin i BE, Johannes Hahn, thotë se gjërat për Shqipërinë po shkojnë mirë.

Siç e dini Shqipëria ka 5 objektiva dhe për ato po punohet shumë mirë, sidomos puna për reformën në drejtësi duket sikur po ecën shumë mirë.

Jemi në rrugë të mbarë.

Jemi këtu së bashku sepse na u dha ky rast për t’u takuar për shkak të takimit të gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor, por po të mos kishte qenë për këtë nuk do të kishte pasur ndonjë arsye për t’u ulur sëbashku, pra për sa i përket adresimit të ndonjë problemi.

Fatkeqësisht, nuk kam shume gjera për t’ju raportuar, sepse herë pas here ndodh që gjërat shkojnë mirë.

Dhe nuk ka nevojë për të thënë shumë,” tha Hahn.

Deklarata e tij është bërë pas takimit që ka zhvilluar në Samitin e Brukselit me kryeministrin Edi Rama.

April 22, 2015 11:16
Komento

8 Komente

 1. Kris 1 April 22, 11:24

  Bravo shoku Han!Nje pytje kam ju lutem.Mos je gje kusheri me Full-Hanin?

  Reply to this comment
 2. lejleku April 22, 11:27

  Atehere ndihmojeni EDIN qe ta bejme Ballkanin… jo vetem Shqiperine …. nje qytet te madh te mireintegruar me rruge… dhe ne nje ekonomi gati te perbashket ne teknologji e zhvillim…
  Jo vetem fjale, fjale ….,fjale …Zoterinj!

  Reply to this comment
 3. "Horri i Bulevardit" April 22, 11:31

  Tito vertet ishte kundershtari yne, por ishte dhe nje nga tre ose kater politikanet me te mire ne bote, politike qe serbet e kane pervetsuar ne menyre te shkelqyer, duke i fituar te gjitha sfidat me shqiptaret, fale politikes se mos peruljes dhe gjithmone kerkuese.
  E nxorra kete koment, qe edhe ne shqiptaret, me ne fund duhet te kemi politikane, qe dine te kerkojne, qe dine te respektojne, por qevdine edhe te nxjerrin dhembet, kjo ne varesi te kushteve.
  Dhe Edi Rama eshte duke e bere shume mire, detyren e tij, tek nderkombetaret, dinjitoz, humor dhe kerkues, ndaj atyre qe kane ne shpirt, dashakeqesi per shqiptaret.
  I vetmi pengim sot per shqiptaret eshte saliu me zagaret e vet, qe nxijne cdo gje dhe qe spo cohen para drejtesise.
  Natyrisht ka pengesa edhe nga legenat e nano bixhozxhiut dhe pijanecit, sic me ne fund doli edhe blushka i kicos.

  Reply to this comment
 4. info analitike April 22, 11:36

  Edin e kemi peshqesh pikerisht nga ai Nano bixhozciu pijaneci sepse e mori nga rruget e Parisit i prei thonjte e veshi me kostum dhe i dha nje kolltuk ne ministri.

  Reply to this comment
 5. tony April 22, 11:52

  Po edhe me qeverrine e Salës te njejtat deklarate bente edhe Hani edhe shoket e Hahnit..?????
  Tallje bythe me performance parlamentare…!!!!
  Kryetari i palamentit , hajdut , me video dhe audio…
  Zevendes i kryetarit do tja fali gjysmen e Shqiperise Greqise….
  Skam çfare te th3m ,,, thote Hahni….. gjerat shkojne mire….!!!!
  Deshiroj ta pyes ,,, ne qofte se keto dy raste do te ndodhnin ne parlam3n5in e vendit te tij ,,,
  A do te ishte akoma çdo gje ne rregull …????????
  Pppfffffffffff……..

  Reply to this comment
 6. Kris 1 April 22, 13:18

  kur e pa Nanua Edin nudo kish pire nja dy gota Xhin.
  Jo Tha Nanua.nuk e leme kete bukuri te rralle te zbukuroje Parisin.Hajde ne shqiperi se do te te legalizojme.
  Na i solli peshqeshin .Ta gezojme shoqeria pink.

  Reply to this comment
 7. Sokoli April 22, 18:51

  Me ne fund edhe Europa po ndryshon gjuhen ndaj SHQIPERISE E KJO PER HIR TE QEVERISE DHE KRYEMINISTRIT Rama! Hallall…….. Nuk ka arsye pse ta ulim koken ,por te themi te verteten dhe bota na kupton. Po te deklarosh se kemi rritje ekonomike sa Gjermania , kur je bark bosh,kjo cuditi boten , Degjon ,o Sali se c’po thot bota. !? Shqiperia ne rruge te mbare. ,sa do qe ai Aldua yt kish marr detyre te kundershtonte ate shoqen,po ajo ua tha troc……… jeni pa educate,nuk lini njeri te falasi ..po vetem beni ham ;ham ham.Edhe kete mund t’ua u thoshte ,po ju jeni te mencur dhe e kuptoni ! Aferim ,o Sali Evendi…..mire I ke dhitë!?

  Reply to this comment
 8. SS April 22, 20:12

  Po para hicit i mire eshtte!!! Nuk thoni shyqyr u gjet me drit dore se do kishim mbetur ne eresire nga shpellaret te pakten ky po ben 30% shtet Vetem ka nje te mete korrupsionin e shtreses se mesme po lufton Ndersa me lart nuk afrohet se allatet ja presin me bicak dhe smund te beje selfie pastaj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*