“Komisioni Europian, më shpejt në vlerësim për vizat e Kosovës”

May 15, 2018 16:25

“Komisioni Europian, më shpejt në vlerësim për vizat e Kosovës”

Raportuesja e Parlamentit Europian për vizat, Tanja Fajon, ka deklaruar se Kosova i ka përmbushur kriteret e fundit përsa i përket liberalizimit të vizave të qytetarëve.

Fajon është shprehur në mënyrë të tillë në takimin e mbajtur në Bruksel me zëvendëskryeministrin e Kosovës Enver Hoxhaj.

Ndërsa në rrjetin social “Twitter” ajo ka shkruajtur se liberalizimi i vizave është prioriteti kryesor i Kosovës, dhe se inkurajon Komisionin Europian që të japë një vlerësim për progresin e bërë në këtë drejtim sa më parë.

Postimi i plotë:

“Liberalizimi i vizave është top prioritet i Kosovës. Unë e rekomandoj fuqishëm mbështetjen time për këtë proces dhe inkurajoj Komisionin Europian të japë vlerësimin e saj për progresin sa më shpejt të jetë e mundur.”

 


s.a/dita

May 15, 2018 16:25
Komento

1 Koment

 1. fado May 15, 18:53

  Oh Mrs. Fajon,
  Shpresa eshte gje e madhe.
  Por e republika e kosoves,populli I kosoves
  Te diskredidohet ne kete menyre nuk lejohet.
  Eshte racizmimi me ekstremist I Europe,
  Per popullin me te vjeter ne Europe e me gjere.
  Fado USA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim