Apeli i UEFA-s lë në fuqi dënimin me 10 vite për Skënderbeun

May 4, 2018 19:23

Apeli i UEFA-s lë në fuqi dënimin me 10 vite për Skënderbeun

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka lënë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane të Skënderbeut dhe gjobën prej 1 milion eurosh, pas seancës së para pak ditëve ku dëshmuan edhe disa prej lojtarëve dhe ish-lojtarëve kyç të korçarëve.

Pas rreth 6 orë pyetjesh dhe përballje faktesh, paraqitja e përfaqësuesve të Skënderbeut përballë Komisionit të Apelit të UEFA-s përfundoi më 26 prill.

Veç presidentit Ardjan Takaj, përballë Komisionit të UEFA-s dëshmoi atë herë edhe Sabien Lilaj, i cili ishte i kërkuar nga vet përfaqësuesit e UEFA-s, i cili së bashku me Bakari Nimagën nuk kishin folur ndonjëherë për këtë çështje.

Pas tyre janë pyetur me radhë ish-kapiteni Bledi Shkëmbi, sot trajneri i Lirisë së Prizrenit; Bernard Berisha, sot lojtar i Groznit në kampionatin rus; si dhe Liridon Latifi, sot lojtar i Akademisë Pushkash në Hungari.

Pavarësisht se kanë dëgjuar dëshminë e të gjithë këtyre lojtarëve dhe ish-lojtarëve, përfaqësuesit e Komisionit të Apelit të UEFA-s iu qëndruan fort raporteve të sistemit “BFDS”.

o.j/dita

May 4, 2018 19:23
Komento

2 Komente

 1. XXXL May 5, 00:30

  Nuk quhet se nuk eshte dakort Blater Duka pushtues i FSHF qe rrjedh nga nje familje e nderuar “Duka i Krimit”.
  Nashi Gimce kuqit dhe Takajt i ngelen te hjane mut.

  Reply to this comment
 2. Hasan luçianovski May 5, 08:04

  Suksese në jetë z. Ridvanoviç.
  Hasan luçianovski

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*