Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e narkotikëve me SHBA-të

July 15, 2015 09:33

Komisioni i Ligjeve miraton marrëveshjen e narkotikëve me SHBA-të

Komisioni i Ligjeve ka miratuar marrëveshjen për narkotikët me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Marrëveshja është miratura me votat e të gjitha palëve, ndërsa në këtë mbledhje të Komisionit të Ligjeve ka qenë i pranishëm edhe ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në fjalën e tij, ministri Tahiri tha se arritja e kësaj marrëveshje është një hap themelor në luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

Ndërsa deputeti demokrat Eduard Halimi tha se kjo marrëveshje është e rëndësishme, dhe për këtë është intensifikuar bashkëpunimin me partnerët. Për këtë marrëveshje, Halimi tha se vetëm për asistencë teknike janë investuar 7 mln dollarë .

July 15, 2015 09:33
Komento

5 Komente

 1. bregdeti July 15, 11:40

  I keni thene te gjitha pa thene me kryesoren: Per cfare eshte marrveshja????

  Reply to this comment
 2. Kris 1 July 15, 15:13

  Peres behet fjale?Keto 7 million dollare mos jane shpenzuar per te paguar ekspertet e huaj? Cfare perfitohet me nje investim te tille.

  Reply to this comment
 3. i ri July 15, 15:41

  Mos eshte fjala per ate kerkesen e Kokedhimes ,qe Amerika te mare nga ne hashashin ,se qenka shume i mire ,ky yni,,,,,,,,???????????????

  Reply to this comment
 4. koco July 15, 15:44

  Po me shume te drejte lind Pyetia ? per cfare marveshje behet fjale , Cili eshte teksi i marveshjes te miratuar , ? ceshte ky konspiracion e mungese transparence me qytetaret me popullin. Po Saliu e ka pershendetur marveshjen e cila ndez driten jeshile per zgjidhjen e nje problemi jashtezakonish te rendesishem per gjithe ekonomine e vendit , zgjidhjen e papunesise dhe mundesine e fuksjonimit e perdorur Policine e Shtetit ne angazhime te tjera te rendesishme te shtetit . Mirnjohje deputetit te Kuvendit te Shqiperise zotit Koco Kokedhima . Le te presim si do reagoje gjarperi e krye mafiozi i kondrabanses e korupsjonit Sali Qeni . Aritje per Guximin e Kembenguljen e vendosmerine e ligjerimin e licensimin e Kultivimit te Canabis Sativa Medicinal , pregatitjen e Legjistacionit e plotesimin e kushteve , per perpunimin edh lejimin e perdorimin te brendeshem apo per Eksport.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*