Komisioni i ligjeve, Zguri: Sfidë verifikimi i financimit të partive

March 7, 2018 11:54

Komisioni i ligjeve, Zguri: Sfidë verifikimi i financimit të partive

 

Ka filluar raportimi vjetor i KQZ-së në Komisionin për çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut.

Kryetari i KQZ, Klemend Zguri, duke iu referuar zgjedhjeve pas marrëveshjes së 18 majit, është shprehur se rregullat e reja kanë sjellë vështirësi, për shkak të vendosjes së kufijve kohorë.

Ai e quan sfidë verifikimin e financimit të partive.

Zguri bën thirrje që bashkitë të plotësojnë adresat e atyre që mungojnë.

l.h/ dita

March 7, 2018 11:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*