Komisioni i Posaçëm i Drejtësisë, PD kërkon ndryshim programi

September 14, 2016 12:40

Komisioni i Posaçëm i Drejtësisë, PD kërkon ndryshim programi

Është mbledhur sot Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi ku diskutohet programi i punës për 6 ligjet e paketës emergjente.

Burime nga PD bëjnë të ditur se opozita ka kërkuar ndryshimin e programit. Mësohet se PD ka kërkuar si prioritet diskutimin për ligjin e SPAK dhe GJK.

Po ashtu PD do të kërkojë diskutimin për organet në sistemin e drejtësisë, për ti kaluar në seancën e 22-29 shtatorit.

September 14, 2016 12:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?