Komisioni miraton draftin! Pritet votimi unanim në Kuvend

July 21, 2016 22:57

Komisioni miraton draftin! Pritet votimi unanim në Kuvend

Komisioni i Posaçëm Ad-Hoc për Reformën në Drejtësi voton unanimisht draftin për reformën në drejtësi.

Pas më shumë se 3 orësh bisedime mes palëve konfirmohet se drafti është gati dhe se do të kalojë për miratim në seancën plenare të Kuvendit.

Reforma pritet të miratohet nga 140 deputetët e Kuvendit.

Ndërsa në këto momente ka mbërritur në Kuvend edhe kryetari i PD-së Lulzim Basha i cili do të mbajë një fjalë.

Para hyrjes në sallën e seancës plenare, Basha uroi gjithë shqiptarët për arritjen e marrëveshjes. “Eshtë fitore e gjithë shqiptarëve” tha ai.

 

1-50

komisioni

July 21, 2016 22:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim