Komsioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Adnan Kosova

February 13, 2019 15:53

Komsioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Adnan Kosova

Prokurori Adnan Kosova, i cili u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të duhet të ndjekë sërish një rrugë ligjore për të mbajtur postin e tij pasi komisioneri publik ka ankimuar këtë vendim.

Sipas Komisionerit Publik, referuar gjendjes së fakteve dhe provave të administruara, Adnan Kosova, nuk plotëson kushtet për konfirmimin në detyrë.

Komisioneri Publik kërkon nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit të marrë në shqyrtim çështjen në seancë publike dhe, në përfundim të gjykimit, të ndryshojë vendimin e KPK lidhur me postin e Kosovës.

o.j/dita

February 13, 2019 15:53
Komento

2 Komente

 1. MH February 13, 18:36

  Jo vetem asht qesharake ky lloj komisioni qe rimer perseri rishikimin te iksit a po te ypsilonit ne detyre,sepse tregon nivelin e ulte te mos themi dashakeq se ka shkelur parimin ne kryerjen me sinceritet detyren per cfare e kane emnue.
  Jemi te gezuar nga kjo rreforme.Por si po duken punet mjafte me siklet e ndjejm gezimin.
  Sic rikthehen sot per rishqyrtim rokonformimit ne detyre.Neser nuk asht aspak cudi te riktheheni edhe nji here rishqyrtimit te fukarallekut reforme se nuk ka ece e qendrue ne binaret konforme drejtesise.

  Reply to this comment
 2. Te ndershmit February 13, 19:20

  Per cfare ta ankimoje? Ne vend qe ta beje shembull se ne prokurori ka te tille njerez te ndershem e te perkushtuar sic eshte Adnand Kosava , ata vene dhe e ankimojne. Jane te paket ata prokurore te ndershem e profesioniste si Adnandi e Kostaq Beluri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim