Komunikimi me LSI, Lulzim Basha i prerë: S’ka telenovelë me mua

March 20, 2017 22:54

Komunikimi me LSI, Lulzim Basha i prerë: S’ka telenovelë me mua

Kreu i PD Lulzim Basha në një lidhje të drejtpërdrejt për Tonight Ilva Tare në ‘Ora News’ ka sqaruar se çfarë është republika e re e propozuar prej tij.
Ai thotë se nuk do të ketë dialog me kryeministrin Edi Rama pa qeveri teknike dhe se zgjedhjet nuk do të zhvillohen duke qenë ai në krye të qeverisë. Sakaq ka komentuar edhe komunikimin me LSI.

Tare: Rama e ka thënë që qeveri teknike

Basha: Edi Rama është në krizë të thellë politike, psikike dhe morale. Qeveria teknike është e vetmja garanci për zgjedhje, jo se duam ne, por kështu e solli Edi Rama. Me pesë palë zgjedhje të prishura dhe me anulimin e reformës zgjedhore…e solli atë këtu.

Tare: Për qeveri teknike duhet të dialogoni…

Basha: Ndërkohë që ai bën thirrje për dhunë duke kërcënuar për dhunë si në vitin 1997.

Tare: Rama

Basha: Të vij këtu vetëm për të dhënë dorëheqje. Dialog për t’i hedhur hi sy qytetarëve nuk ka për të patur.

Tare: Për të mbërritur në qeveri teknike

Basha: Do të qëndrojmë këtu dhe do të rritemi gjithnjë e më shumë….

Tare: Me LSI ka komunikim?

Basha: Nuk ka asnjë komunikim. Komunikim telenovelë me Lulzim Bashën nuk ka. Nuk ka asnjë komunikim të nëndheshëm apo të mbidheshëm.

March 20, 2017 22:54
Komento

6 Komente

 1. Aliu nga Selenic March 21, 00:31

  Basha vazhdon te shofe endrra me sy hapur. Rama thote eshte ne Krize. Po perse qenka Rama ne Krize.?
  Rama nuk eshte ne Cader.Ne Cader dhe ne Krize eshte PD dhe Basha me Berishen se ne nje dite te bukur u mbush pane enderr me sy hapur se po vidhen Votat.Po ku u vodhen votat pa u votua.
  Kjo avanture munde te behej pase te beheshin zgjedhjet, pore jo ne kohen kur akoma nuk eshte hapur fushata e zgjedhjeve.
  Sa i perket LSI-se po ta doj Bash po ja falim me dy duarte se vetem sherr i ka ber shqiperise dhe asnje hajr nuk kemni pare nga at.
  LSI vazhdon te punoj per lavdi dhe jo per Shqiperi. Lavdia eshte sikur hija e mengjesit ndersa puna per shqiperin eshte si djelli. Tek LSI nuk po shofim djell vetem po shofim hipokrizite te nje pas njeshme.
  LSI kerkon te mbaj doren njeren ne Bakllava tjeter ne havlla, pore nje gje e till nuk shkon gjithmon dikure keto dy duar lodhen dhe nuk arrijen ti mbajn gjithmon.
  Basha ta harroj se Rama do te jap dorheqj se nuk ka asnje arsye per ta ber nje gje te tille.
  Basha te lej Cadren dhe ti kthehet Parlamentit ashtu sice po i thot bota .!

  Reply to this comment
 2. bushi March 21, 02:03

  ky eshte koqe fare…

  Reply to this comment
 3. osum March 21, 06:41

  Boobooo!
  Ky skraparliu i deformuar i lutet Lulit…te kete kujdes per skandalin me vidion…

  Reply to this comment
 4. Kris March 21, 09:24

  Po ku e gjeti Berisha kete idiot?!

  Reply to this comment
 5. fteri March 21, 09:50

  Kurvën kur e akuzojnë si e përdalë nuk pranon , ajo akuzon të tjerat femra të pa fajshëm .Kjo po ndodhë edhe me Lul bashën , ky vetë është në krizë ,dhe thotë në krizë është EDI ,kësaj pune i thonë : hane shan ,hane bagdat !…

  Reply to this comment
 6. DASHAMIRESI March 21, 21:07

  Perpiqet te krijoje personalitet si lider , nje cope psikopat , gjysma mashkull e gjysma femer , kur e dine edjhe femijet qe Basha mund te beje shume mire spiunin e UDB-se , por nuk ka asnje shenje te liderit politik ! Keto deklarata te bejne vecse per te qeshur dhe argetuar ! Je vecse nje klloun i pa talent !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*