Konferenca e Bashës, Rama: Nuk rikthehen shqiptarët tek plehrat o “dhëndër i inatosur”, pse kështu do bëhesh KM ti miku im Artist?

October 15, 2020 14:10

Konferenca e Bashës, Rama: Nuk rikthehen shqiptarët tek plehrat o “dhëndër i inatosur”, pse kështu do bëhesh KM ti miku im Artist?

Kryeministri Edi Rama, nuk po i lë asnjë sekondë pauzë rivalit të tij politik për argumentin e akuzave të Bashës në lidhje me përpunimin e mbeturinave.

Rama ka reaguar sërish ashpër, siç dhe dje pas konferencës së shtypit të Lulzim Bashës, të dhënë sot, e cila realisht ishte një copy paste e ditës së djeshme.

Rama, sërish me sarkazëm ka goditur kreun e PD-së, duke e cilësuar sallën ku Basha mbante konferencën, si një sallë dasmash ndërsa vetë kreun e PD-së si dhëndër.

Termi “dhëndër” duket se është një hedhje me qitje të largët me dhëndrin e Berishës i cili gjithashtu është aktiv në akuzat për këtë çështje.

Ndërkaq, me të njëjtën ashpërsi si dje, kryeministri ka akuzuar kreun e PD-së për performancën që ai kreu kur ishte kryetar i bashkisë së Tiranës për trajtimin e mbetjeve urbane.

Postimi i Ramës në Twitter:

“Po ç’është ajo sallë dasmash ku i bëke konferencat o Lulëzim?!Të ndoqa pak sot e u habita, qesharake shumë salla dhe ti si dhëndër i inatosur që klithje pse po pastrohet Shqipëria nga plehrat! Po si mund të jesh kaq nostalgjik për plehrat që i bëre mal në Tiranë e ndote dynjanë!

Po si mund t’u thuash shqiptarëve që mafia po pastron Shqipërinë nga haletë gjigante në mes të qyteteve më të mëdha të vendit e nga helmet që pushtuan ajrin me dekada në Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier e gjetkë?! Po pse kështu do bëhesh KM ti o miku im Artist, me plehrat në gojë?!

E ke dëgjuar mirë nga unë, se ta kam thënë shpesh, shqiptarët s’janë budallenj, po ajo që s’kupton ti kur e thua këtë është se shqiptarët s’kthehen më tek plehrat o Lul!Sa më shumë do vuash në sytë e tyre duke qarë për plehrat që po pastrohen, aq më shumë do mërzitesh në 25 prill!”.

j.l./ dita

October 15, 2020 14:10
Komento

5 Komente

 1. mirel October 15, 14:24

  Jo mor Kerminister, i ke sjelle ti plerat e Evropes te shqiptaret. Merri dhe digji ne Surrel. Plere me e keqe nga plerat

  Reply to this comment
 2. Shqipja October 15, 14:42

  Sa memories te keqe qe keni ore njerez.
  Sali Ram berishacic dogji, vrau shkaterroi vodhi anafalbetizoi njerzit dhe ju thoni dum baben.
  Rama nuk eshte me I mire, Por te degjosh lulshit bashuqin pika pika ……..
  Keta do zhdukur me rrenje e dege. …

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 15, 15:00

  Ndersa Basha i tha Edvin Escobar D’Rames, “o HAJDUT”.E gjith Bota e di se Kryeministri yne eshte perdorues droge dhe i semure psiqik,ndersa tani do ta njohin edhe per hajdut.HAJDUT,”shpifje”më te rende nuk ka per nje Kryeminister.Edvin Escobar D’Rama qe paditi per shpifje per kollaren e tij,Berishen,do ta padisi patjeter Bashen per kete akuze kaq te rende,ndryshe,nese hesht,do pranoi se eshte HAJDUT,ashtu si pranoi ne heshtje akuzen e Fatos Lubonjes per fallsifikimin e siperfaqes së Teatrit.
  “Dhimbjet e shqiptarëve që ke zhytur në skamje e nuk kanë mundësi as për ilaçe, shëndetësia në kolaps, ekonomia në krizë, zbrazja e vendit nga rinia për ty është dasëm o hajduti i mafias së plehrave”,i tha Basha karagjozit D’Rama.

  Reply to this comment
 4. Zigur Qarri October 15, 19:25

  Adash…ta kem thene, ke rrjedhur aq shume sa nuk te ka mbetur asgje brenda kafkes qe do ja u thyente miku juaj i shtrenjte Kac Islami.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim