Konferenca në Berlin, Rama takon kryeministrin kosovar Hashim Thaçi

August 21, 2014 21:52

Konferenca në Berlin, Rama takon kryeministrin kosovar Hashim Thaçi

Kryeministri Edi Rama ka takuar homologun e tij kosovar  Hashim Thaçi në prag të Konferencës për  Ballkanin në Berlin për të diskutuar rreth këtij takimi. Rama ka njoftuar takimin përmes një postimi në rrjetin social Tuiter (Twitter).

“Sot me kryeministrin HashimThaci për t’u dakordësuar për linjat e prezantimit në Berlin. Të hënën me kryeministrat kroat,malazez e boshnjak”, shkruan kryeministri Rama.

Rama paralajmëroi gjithashtu se do të zhvilloi takime edhe me kryeministrat e tjerë të vendeve të Ballkanit si me atë kroat, malazez dhe boshnjak.

Në mbyllje të Konferencës për Ballkanin, më 28 gusht, kryeministri Rama do të zhvillojë një takim me kancelaren gjermane Angela Merkel, duke qenë i vetmi mes kryeministrave të Ballkanit që do të ketë një takim të tillë.

August 21, 2014 21:52
Komento

5 Komente

 1. jani August 21, 22:41

  O Edi te kam per merak si njeri dhe kryeminister ,mos u flliq me kete zhugan .tung nga Kosova

  Reply to this comment
 2. koco August 22, 00:55

  Kosova duhet sa me pare te filloje normalitetin dhe te deshmoje nje politike pro evropiane dhe qendrim dermues ndaj Islamit Xhihadist si e vetmja rruge e duhur dhe e integrimit ne B . E. Gje qe nuk realizohet mendoj me aleatet e Saliut ne Kosove .

  Reply to this comment
 3. alfade August 22, 02:51

  EDI, URIME E SUKSESE NE KONFERENCEN NDERBALLKANIKE ! ADMIRIM PER Z.MERKEL !!!!

  Reply to this comment
 4. Raimond Vlonjati August 22, 05:29

  Urime Edit se aty eshte mire fare –Ua futi atyre te tjereve sa krahi ….do thoshte Thaci per kete rast flagrant lol

  Ashtu bashkarisht shume mire duken ne foto– dhe kujdes mbase i mer nonje leg Anxheles per popullin e vafer ketej nga Shqipnia e madhe ….

  Reply to this comment
 5. komunizmi August 22, 12:29

  KU ESHT AI ..,,,” MARK UK ”….,,, CA MENDIMI DO TENA JAPI PER VAJTJEN E RAMES NE GJERMANI SI E MENDON MARKU I SALIUT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*