Konfindustria: Qeveria të rishohë vendimin për ndalimin e ndërtimeve

November 23, 2014 13:20

Konfindustria: Qeveria të rishohë vendimin për ndalimin e ndërtimeve

Konfindustria i bën thirrje qeverisë që të shfuqizojë vendimin e saj për ndalimin  e ndërtimeve në vend.

sugjeron një rishikim të vendimit dhe lehtësim të kushteve të ndalimit të lejeve ndërtimore.

“Si hap i parë dhe i menjëhershëm këshillohet të kryhet percaktimi i qarte në praktike i të gjitha rasteve kur është i mundur pajisja ngapushteti vendor me leje ndërtimore për bizneset dhe qytetaret në kushtet e emergjencës, rindërtimit, meremetimit, ndërtimit në troje të miratuara për banesa familjare, etj”, thuhet në deklaratën e Konfindustria.

Ajo vlerëson se pafuqia institucionale për të kontrolluar shkeljet e ligjit me lejet e ndeëtimit nga njësite vendore nuk mund të zgjidhet me ndalimin e plotë të një aktiviteti shumë të rëndësishëm ekonomik për vendin.

November 23, 2014 13:20
Komento

1 Koment

  1. plaku November 24, 18:46

    Me habit shume fakti qe ne kohen e Sales kjo “konfidustria” nuk ndihej fare. Bile shkoi aq larg ne “friken dhe servilizmin” e saj, saqe nuk tha se qeveria i kishte bisnesit per punet publike te bera me kontrate per qeverine, me se 350 miljon dollare borxhe te papaguara. Duhet te vinte qeveria e re qe ata te ndiheshin dhe ne fakt, me sa di une, i kane mare keto para. Pune horrash!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim