Shkodër, zjarr shkollës pas konfliktit për ambientet e KZAZ

June 18, 2019 21:09

Shkodër, zjarr shkollës pas konfliktit për ambientet e KZAZ

Punonjës të Bashkisë së Shkodrës  hynë me forcë  në ambientet e shkollës ‘Shejnaze Juka’.

Në këtë shkollë janë thyer xhamat e dhe u tentua të digjet nga disa persona. Kjo përplasje vjen pas mosrespektimit të thirrjes së bashkisë Shkodër për të liruar ambientet e KZAZ.

Punonjësit e bashkisë e militantë të PD janë përplasur me policinë dhe kanë marrë me forcë materialet zgjedhore. Në ambientet e kësaj shkolle ndodhen materialet zgjedhore të dorëzuara nga Komisionin Qendror i Zgjedhjeve për bashkinë e Shkodrës.

Në lidhje direkte më emisionin Open në TCH, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha: “Nuk po digjet shkolla por materialet që nuk duhet të ishin aty”, ndonëse pranon se flakët janë brenda ambienteve të shkollës.

Në mesin e protestuesve raportohet se ishte edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia.

Sipas lajmeve të pakonfirmuara nga Shkodra personat që kanë djegur këto materiale janë larguar në drejtim të një tjetër ambienti që do të përdorej nga KZAZ në zgjedhjet e 30 qershorit.

Kujtojmë se rastë të tilla dhune ka pasur pothuajsë në të gjitha bashkitë që nuk duan të votohet, por duan të venë jetë dekrtein shumë të diskutuar të presidentit Meta.

e.ll./dita

June 18, 2019 21:09
Komento

11 Komente

 1. Cuni i Vuk Karaxhicit ngs Vicidoli June 18, 21:15

  Naziskinet ne veprim me kapacitet te plote . Europa hesht !

  Reply to this comment
 2. Krenar Lito June 18, 21:18

  Cben Policia e Shtetit? Thyejuni brinjet shpellareve se vetem gjuhen e dhunes njohin. Edhe Voltanes, motres se Shimpazese futini shkopin e baseballit ne gop qe te qetesohet. Tolerance zero ndaj banditeve. Zgjedhjet me 30 Qershor.

  Reply to this comment
 3. Amerikani June 18, 21:29

  E vetmja zgjidhje per kete situate eshte te dalin 1.000.000 shqiptare ne bulevard dhe te kerkojne largimin e te gjithe politikaneve te ketyre 30 viteve pa te drejte ricillimi ne politike te ish deputeteve te PD-LSI, PS, kryeministrit , ish kryeministrave , Presidentit , ish presidenteve perjashto Mojsiun. Kryetaret e partive te medha e te vogla. Te ministrave aktuale e ish ministrave, te zgjedhurve lokale dhe ish te zgjedhurve, drejtore drejtorish dhe ish drejtore deri ne rangun e drejtoreve dhe ish drejtoreve.
  Qeveri tranzicioni me specialiste te prure nga jashte shtetit dhe te pa perdor politikisht deri me sot deri ne reforimin e partive politike aktuale dhe te reja.

  Vetiing popullor per politiken. Presidenti te zgjidhet me referendum dhe te ndryshoje kodi zgjedhot ne propocional te personalizuar. Partite te konkurojne me lista te hapura ku gjithsecila parti te kete fleten e saj te votimit dhe renditjen ne flete te te zgjedhurve ta beje populli me vote.

  Kjo eshte zgjidhja e vetme per ti dhene fund maskaradez dhe stresit qe keta sharlatane i percjellin popullit per 30 vjet.

  Reply to this comment
 4. Dash June 18, 22:05

  Po pa tjeter…keshtu ndodh dhe ne Amerike sa here qe sju pelqen ligji njerzve…….tani si do bejme na thuaj , ata te bashkise (talebanet) skishin faj se kishin lajmeruar

  Reply to this comment
 5. j June 18, 22:15

  Ofensiva e bashibozukëve të sali malokut.
  I ka ardhur fundi dhe shpreson tek lufta civile.

  Reply to this comment
 6. Koli June 18, 22:43

  Ne Shkoder ka qen denbaba den strofkulla e UDB.Sot pasardhesi i Ali Spahise vazhdon punen e te atit si spiun i sllaveve.

  Reply to this comment
 7. Ujku Plak June 19, 12:10

  U ngjirra duke deklaruar se :
  Edi Rama po e fut me Zor Popullin ne konflikt Civil , pse ?
  Sepse Edi Rama eshte kapur Si Hajdut duke vjedhur me te gjithe te husjse ekipin e tij qeveritar , prandaj kam sugjeruar 2 Gjera :
  1-Dorheqjen e tij te Parevokueshme dhe
  2-Krijimin e nje Qeverie tranzitore ose Teknike , mu per faktin se PS-ja e humbi te Drejten per ta Zvendsuar Edi Ramen me nje Kryeminister tjeter Socislist , ose , ose , ose , ne te kundert , veprimet e fundit te Opozites , me Djegjen e Materialeve te Zgjedhjeve (( Proces qe per mua do kete efekt Zinxhir ne ditet e ardhshme ne te gjithe Shqiperine ))), eshte Preteksti qe do dhe Pozita per te Kundervepruar , te gjeneroj nje konflikt qe i shkon per hish marveshjes se 17.5.2017 , gjithmone ne se bejme fjale per Konspiracion .
  Ndryshe nuk ka spiegim tjeter .

  Reply to this comment
 8. prizem June 19, 15:22

  Lul Basha po e fut me zor popullin ne konflikt civil, pse?
  Sepse Lul Basha eshte kapur si hajdut ne Rrugen e Kombit, shites i trojeve shqiptare ne Mareveshjen e Detit, grabites votash fare hapur ne zgjedhjet e Tiranes, vrases i 4 shqiptareve te pafajshem ne Bulevard, pastrues parash ruse, zjarrvenes dhe shkaterrues i sistemit shoqeror qe ne kemi zgjedhur…
  Drejtesia ti shkoj deri ne fund gjerave perfshire edhe pergjimet e fundit.
  Prandaj kjo qeveri duhet te qendroje fort deri ne fund te
  mandatit te mare nga populli dhe ti pergjigjet me forcen e ligjit cdo krimi qe po kryhet nga PeDe-rat e SHQUP-it dhe talebanet e tyre ne rruge…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*