Konsiderohej e shkatërruar, gjendet skena filmike nudo e Marilyn Monroes

August 13, 2018 17:47

Konsiderohej e shkatërruar, gjendet skena filmike nudo e Marilyn Monroes

Një skenë nudoje e Marilyn Monroes, e cila konsiderohej e shkatërruar, është gjendur pas shumë vitesh.

Bëhet fjalë për një skenë të shkëputur nga filmi “Të martuarit” ( “The Misfits”), i cili daton në 1961-shin dhe është me regji të John Huston.

Skena ka dalë në dritë falë Charles Casillo, i cili e zbuloi gjatë punës për librin e tij me titull “Marilyn Monroe: Jeta private e një ikone publike”.

Gjatë intervistës së bërë me Curtice Taylor, i biri i producentit Frank Taylor, ka zbuluar se ky i fundit e ka fshehur filmimin në një sirtar të mbyllur, që pas vdekjes se babait të tij, në vitin 1999.

I pyetur për të ardhmen e videos, Curtice Taylor ka thënë se nuk është marrë asnjë vendim deri tani.

Saiti “Deadline” shkruan se në skenë shfaqet një moment pasioni i Monroes me Clark Gable. Diva hollivudiane lejon t’i bjerë çarçafi që e mbulon, dhe aty shfaqet e tëra e zhveshur.

Regjisori John Huston vendosi përfundimisht të mos e përfshinte skenën në film, sepse mendonte se nuk ishte e rëndësishme për subjektin e filmit. Por nëse skena do përfshihej në film, do ishte një ndër të parat nudo të një aktoreje amerikane në epokën e filmave me zë.

“Të martuarit” është shkruar nga bashkëshorti asokohe i Monroe, Arthur Miller, dhe në të tregohet historia e tre djemve në garë mes tyre për të tërhequr vëmendjen e një gruaje të bukur.

s.a/dita

August 13, 2018 17:47
Komento

5 Komente

 1. emmm...Bjondja sexi veshur me mistere August 13, 18:01

  Nudo .
  stili me i bukur i nji femre sexi .
  nji nga femrat qe cmendi meshkujt ne kohen qe jetoje e deri sot ruan kuroren e femres
  Sex Aplel ne Bote .

  Reply to this comment
 2. LORA August 14, 15:21

  E mjera kjo ”ikone” budallaqe,,,u perdor aq keq sa ishte gjalle,,,saqe nuk po reshtin se perdoruri edhe pas gjys-shekulli ,qe ajo nuk eshte me.
  E promovojne kaq shume modelin e saj,,,,por fatmiresisht artistet e kohes sone i ka bere shume me te zgjuara dhe vetmbrojtese historia e trishte e Marilyn.

  Reply to this comment
 3. Mbi figuren e M.M ka disa kendveshtrime August 14, 17:49

  Sigurishte qe etja per suxses /Fama qe ajo donte te arrinte ne kohen qe jetoj ,
  ja kerkonte ti bente vehtes ato leshime (qe shume e jo vetem Lora i etiketojne si veprime prej budallaqe ).
  Dhe aq “budallaqe” mua nuk do me dukej ,
  sepse nqs ,do shofim se me cilet ajo u lidh e u martua e para
  me Regjizorin e Hollivudit ,i cili i sherbeu si Tiket
  per te fluturuar ne Majat /Lartesit e Hollivudit ,

  lidhjen “intime” me Presidentin Amerikan Kenedi ,
  pastaj me pothuaj ne te njeten kohe paralel edhe
  me Frenk Sinatran ,

  ne nji far menyre ishin kembet e sigurta ,ne nji Spargat …
  qe e mbanin M.M ne ato Maja ,qe edhe sot eshte veshtire ti arrije kush ,
  edhe pse shume Artiste Hollivudi pas saj ,ndoqen
  pothuaj te njejten taktike ,i lejuan vehtes lidhje intime ..me regjizore me emer e skenariste te Hollivudit , te cilet po i denoncoje sot ,(sado te drejte kan ne dukje )
  ne menyren me hipokrite ,se u ndjen te shfrytezuara dhe s’arriten ate qe pretendonin .
  Pra ,ne nji tjeter kendveshtrim Merrlyn ishte
  nji femer mjaft largepamse dhe dinte se ku te shkelte
  per te arritur qellimin ASAJ QE AJO VET DONTE dhe ja arriti .

  Natyrishte qe te besh nji loje te tille ,te pavullneteshme
  kunder zemres tende ,vjen nji Momente dhe perplasesh ne shpirtin tend ,

  ndodh ajo kontardite e brendeshme qe ajo per shume kohe e mbulonte me suxsesin e saj euforine qe e bente
  te fluturonte ,deri ne momentin qe ajo ndjenje pesoj pikjate duke u rrexuar ne depresion . Pompimi pastaj me Medikamente e droga te ndryshme dhe resti i jetes se saj .qe si e dime edhe ne
  eshte thjeshte mister ne kte histori.

  Eshte natyrishte per te ardhur keq ,qe u largua ne ate moshe aq te re 35-vjecare ,ne moshen me te bukur
  per nji Artiste 😉

  Reply to this comment
 4. Bujara Kanapari August 14, 20:43

  Une nuk e paragjykoj per sknat e nxehta ne filma duke respektuar profesionin.
  Keta tipa nuk dashurojne; nuk mund te dashurohesh me 100 apo 1000 burra apo gra, sepse ka dhe burra te tille.
  Per mua, nuk mund te jete kurre femra ideale, vecse e deshtuar, sic e tregon dhe fundi tragjik i saj.

  Reply to this comment
 5. ´´ August 14, 23:37

  Pamje qe te terheq si me Magnet drejt saj . 😉
  Natyrishte qe behet fjal per nji pamje femre
  ku gjithcka ke ajo ehste e Bukur ,
  fytyra ,ajo buzeqeshje e parezistushme ,
  sikur me u cfar dielli papritur .
  pastaj trupiii …eh pra gjithcka .
  Por natyrishte qe ska te bej me femren Ideale .
  Femra ideale eshte dicka tjeter …
  por kjo nuk eshte tema ktu .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*