Kostandin Xhuvani dënohet me 35 vite burg

March 10, 2015 11:07

Kostandin Xhuvani dënohet me 35 vite burg

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vite burg Kostandin Xhuvanin, që akuzohej për vrasjen e katërfishtë të ndodhur pak muaj më parë.

Vendimi u dha nga Sokol Tona.

Një ditë më parë, Xhuvani deklaroi se ishte i dehur dhe tha se ka kryer veprime të papërgjegjshme.

Kërkoj ta gjykoni drejt çështjen dhe të merrni parasysh rrethanat në të cilat kam kryer veprimet.

 Mos më gjykoni si kriminel.

Më gjykoni si person që kam kryer veprime të papërgjegjshme”, – ka deklaruar Kostandin Xhuvani në seancën në të cilën u paraqitën konkluzionet e mbrojtjes.

Xhuvani rrezikonte të dënohej me burgim të përjetshëm.

Por, duke qenë se gjykata pranoi gjykimin e shkurtuar të kërkuar nga Xhuvani, ai është dënuar vetëm me 35 vite burg.

 

March 10, 2015 11:07
Komento

23 Komente

 1. info analitike March 10, 11:12

  Mos me gjykoni si kriminel!!! Po ne mos te gjykohet si kriminel ky kush na mbetet per tu gjykuar si i tille?

  Reply to this comment
  • Qim Nurellari March 10, 15:40

   ju te gjithe flisni si e ema e zeqos maje thanes. keto jane pasojat e ligjit kur kerkon gjykim te shkurtuar. ky eshte ligji, nese doni drejtesi ndryshoni ligjin ne te kundert mos hani temu shume, dhe injorance dhe kodoshllek sikur nuk shkojne bashke.

   Reply to this comment
   • info analitike March 10, 15:57

    Qim Nurellari,
    Une nuk u pronocova mbi denimin dhe pasojat e ligjit por mbi fjalet e Xhuvanit. Perpara se te me gjykosh si e Ema e Zeqos ne maje te thanes te pakten ki miresine te kuptosh cfare kam shkruar. Une e kuptoj qe ti paske uri per “temu” por mos e kerko me zor edhe ku nuk ka.
    Injorance e kodoshllek eshte te gjykosh kuturu e te fusesh te gjithe ne nje thes.

    Reply to this comment
 2. Arberi March 10, 11:36

  O kriminele, o qelbesira te majta dhe te djathta politike po si luani me drejtesine k’shtu mor lavire rrugesh, mor pleha qensh. Po ky duhet ishe vrare ne vend. Me e pakta burgim te perjetshem per k’te bastardin e Luizes.

  Reply to this comment
 3. qerosi March 10, 11:46

  po kriminel saliu edhe ai 4 veta vrau

  Reply to this comment
 4. ZARELI March 10, 14:09

  CDO EMER MUND TI VESHE GJYKATES POR DREJTESI JOOOO KURR

  Reply to this comment
 5. i ri March 10, 14:19

  Shume keq .Kjo nuk eshte drejtesi ,krimi i rende madje i perseritur.Gjykates i poshter ,i dhjere me gjithe K.L.D.dhe kryetarin e saj Bujar,,,,!Ligji para shikon Vetem burg TE PERJETSHEM,,,,!

  Reply to this comment
 6. demo March 10, 14:32

  Ky vrau,pse nuk e kane frike,ketij nuk ju bene temenarat si kriminel(qe ka vrare),per mungese respekti Mafia i justifikon vrasjet,Kjo lloj mostre kishte hyre ne boten e Uomini d`onore,ata nuk e dishin.Cfare llum familje jane prindet e ketij,qe ja kane ushqyer,perkedhelur,justifikuar,.Nino,Nino tu befte mami ty!,,,Edhe nofken ja kane ngjitur me mastic mafioz.Nofka ngjitet pulle,qe ne femini,etiketa- Nino Calabreze.I blinin arme ,ne vend te lodrave,droge ne vend te limonates dhe Gjergj xhuvani me skenar te Dhimiter xhuvanit ndertoi personazhin e jetes se tij mafiozin Nino,i frymezuar nga filmat e Damiano Damjanit.Ja si shkaterrohet e gjithe ndertesa fasate,nga nje tulle.Kur Kristofor Kissi mblodhi sinodin e shenjte per te xhveshur nga funksionet e kishes Visarjon Xhuvanin nga rraca ketij Ninos,sepse vodhi pasurite e kishave te Beratit dhe Myzeqese,nuk e besuan,Enver Hoxha e denoi si hajdut kolaboracionist,prape nuk e besuan,besojeni tani!

  Reply to this comment
 7. Mark uk March 10, 14:36

  Bile familjart e viktimave duhet ti kerkoj te falur kti Xhuvanit.Duke i thene se faji ishte i tyre.Sidoqoft i lumt avukatit te tij Edvin Rames.Kjo eshte rilindja e socialiste qe deri tani thuanin nuk ka drejtsi me partin demokratike.Ligji e ka per nje vrasje e bere sic e beri ky kryeminel per nje vrasje te denohet me burgim te perjetshem.Pat premtuar Rama te jemes se djali do rrin gjat. I lumt i pari premtim qe ka bere e mbajti.

  Reply to this comment
 8. ali March 10, 14:53

  Per ty te rroje demokracia dhe Evropa se te ishte kohe tjeter nuk do falnin por do te varnin si zogz ne litar si byrzylyk ne qafe.Harram

  Reply to this comment
 9. babai March 10, 14:55

  boooooooooooobboooooooooo ku jetojme..! vriten kater te rinj,djem nenash dhe kryeministri thote se do te jete e gjate rruga e kethimit ne shtepi…!! pastaj legenat gjykates dhe fillimisht 35 vite,pastaj falje,pastaj falje per sjellje te mire,pastaj jashte nderkohe qe kufomat jane kalbur dhe zemrat e nenave jane thare…!!
  I q…sha robt kesaj politike..!

  Reply to this comment
 10. Arben March 10, 15:16

  GJYQETARET DUHET TE DENOHEN ME BURGIM TE PERJETSHEM.

  PERSE E MBAJME BURGIMIN E PERJETSHEM NE LEGJISLACION????!!!!!

  PO NUK U DENUAN KASAPE SI PUNA E KETIJ, KA VRARE 5 NJEREZ SI DELE, LE TE

  HIQET FARE BURGIMI I PERJETSHEM NGA LEGJISLACIONI SHQIPETAR.

  Reply to this comment
 11. nina March 10, 15:30

  Sokol Tona ne je i martuar me femije tu vrafshin dhe i qafsh ashtu siç po qajne edhe sot familjaret e pese viktimave qe sot i vrate per qe dyten here.Te pafshin ,edhe ty te vdekur te afermit e tu,.kriminel Xhuvani k/kriminel Tona.

  Reply to this comment
 12. drejtesi March 10, 15:50

  epo vetem ne Shqiperi vret e nuk te denon njeri. Duhet ikur menjehere nga ky vend i qelbur. Nuk rriten femijet ketu…

  Reply to this comment
 13. urimi March 10, 16:28

  per 5 ose 6 vjet ky kriminel do dali nga burgu mbajeni mend

  Reply to this comment
 14. Ajaxs March 10, 16:52

  Me rastin e 28 Nentorit do behet nje amnisti dhe kriminelit do i falen 10 vjete. Eshte mire ti falen te gjitha se po presi familjet e viktimave qe te marrin hake, se vetem atehere qetesohen.

  Reply to this comment
 15. Bocari March 10, 17:18

  @info analitike

  mos me gjykoni per kriminel- ka thene goja e ketij fatkeqi. A ka te drejte? Jo se ka vrare!
  A ka pak te drejte? Po – eshte viktime e kohes. E kohes se koleres, te padrejtesise, korrupsionit. Kur krimi ngrihet ne pushtet dhe drejton nje shtet ky eshte rezultati dhe mos harro se ne, jemi votuesit. Korrupsioni eshte ne qender te jetes, keto jane pasojat dhe ai eshte viktima. Viktime e prinderve qe nuk u shkolluan asnjehere per te qene prinder, viktime e te mirave materiale pa fund, qe nuk fitohen me djerse, viktime e dashurise se semure qe eshte me shume egoizem, sesa dashuri dhe ky eshte viktima. Me vjen ne koke nje thenie e Senekes; nese do ta besh femijen tend fatkeq plotesoja te gjitha deshirat dhe ky eshte rezultati. Pra desha te thoja se pak te vertete ka ne kete thenie, se ky djale eshte viktime e kohes sone korrupte, qe drejtohet prej shume kohesh nga kriminele dhe mos harro ate qe eshte me e rendesishme ne i mbajme ata dhe i ushqejme.

  Reply to this comment
  • info analitike March 10, 17:54

   Bocari,
   Po te shohim excursusin e jetes se cilido krimineli do te gjejme arsyet perse ai eshte bere i tille. Natyrisht nga ana njerezore dhe ajo e analizes shoqerore ai mund te konsiderohet viktime e shoqerise ne te cilen jeton, por nga ana ligjore gjestet e tij nuk kane asnje justifikim, ai konsiderohet nje vrases i pameshirshem dhe i perseritur qe ka vrare 4 vete per motive te dobeta.

   Reply to this comment
 16. Bocari March 10, 18:55

  @info analitike

  tu drejtova me kete koment meqenese emri yt eshte i tille qe ben analizen e ngjarjes. Qe eshte fajtor eshte e padiskutueshme dhe e them te paren. Por nje peme e kalbur prodhon fruta te prishura dhe pa u shkulur nga rrenjet do kemi vetem te tilla produkte. Pa zhdukur Saliun & Politikane nuk ka shpetim, Hidra do nxjerre koke te tjera qe do i sherbejne krimit ne fuqi.

  Reply to this comment
 17. padrino March 10, 23:32

  Më e pakta, për këtë legenin burgim i përjetshëm. në kohën njeriu kapitali më i çmuar, sot në demokracinë alla-berishjane , apo të rilindjes mavi , ska vlerë fare, siamo dei num

  Reply to this comment
 18. Fola March 11, 08:01

  Cjane keto marrezi? Gjykimi i shkurtuar i denimit te perjetshem eshte serisht burgim i perjetshem!! Si more, vret 4 njerez duke qene dru me kokaine dhe denohesh me 35 vjet??!! Ben sjellje te mire dhe per 10 vjet del ky tipi, gati te vrase prap ca te there! Ky gjykates Sokol Tona duhet te ndiqet vete penalisht per kete vendim qartazi korruptiv. Sipas logjikes se ketij gjykatesi, sa me shume njerez vret aq me shume ulet denimi per nje person te vrare. Nese vret nje denohesh me 25 vjet burg, po vrave 2 denohesh me 30 vjet, po vrave 4 veta denohesh vetem 35 vjet!!! Koncept i vrasjes me shumic quhet ky. C’marrezi!!! C’vend i kalbur! Denohet tjetri me 4 vjet per energjine dhe ky qe vret 4 veta vetem me 35 vjet (10 do beje efektivisht, ne kushte komode). TURP

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim