Kontribut në luftën kundër drogës, Meta dekoron ish-kreun e SHISH, Visho Ajazi

December 5, 2017 14:35

Kontribut në luftën kundër drogës, Meta dekoron ish-kreun e SHISH, Visho Ajazi

 

Ish-kreu i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi Lika është dekoruar nga presidenti i Republikës Ilir Meta me ‘Dekoratën e Artë të Shqiponjës’.

Sipas njoftimit të presidencës, thuhet se dekorimi i Visho Ajazit është bërë për shkak të kontributit të tij në fushën e sigurisë kombëtare, ndërsa theksohet në veccanti lufta kundër krimit të organizuar e trafikut të drogës.

“Presidenti i Republikës, Ilir Meta i akordoi dt. 05/12/2017, nr. dekreti 10676 zotit Visho Ajazi Lika“ Dekoratën e Artë të Shqiponjës” me motivacionin: “Për kontributin e tij të veçantë në fushën e sigurisë kombëtare, luftës kundër terrorizmit dhe, në veçanti, në luftën kundër krimit të organizuar e trafikut të drogës”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

December 5, 2017 14:35
Komento

8 Komente

 1. sabriu December 5, 15:34

  Shqiperi moj te kam djere ste mora vesh njehere.qe nga 1990 vetem dekorohen heronj prej letre qe jo vetem nuk kane kontribuar per kete vend por e kane shkaterruar..po ka te drejte likja se do ta kete shpetuar nga ndonje zullum vishua prandaj.

  Reply to this comment
 2. Mary Tereza December 5, 15:49

  Po mire or’ burre i dheut,
  (se te beheni Burra Shteti e shihni te pamundur ju!)
  mire beni qe dekoroni dhe nga qe e njoh profesor Vishon, dhe ngaqe edhe Parteneret e pranojne si te tille, e besoj rolin e tij, se paku ne luften kunder Droges.

  Po kur e ka luajtur kete rol i dekoruari juaj? Ne cilet vite? A ishte kryeminister Edi Rama ne koalicion me ju, zoteri Ilir Meta, kryetar Parlamenti, apo jo?

  Ai, ata, te ben ty president, me sa na kujtohet, dhe a nuk ka nje kontradikte ne kete mes zoteri Meta?!

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 December 5, 17:08

  hahaha
  nishani dekoroi ballistë e diversantë,duke lënë mënjanë “artistët”,meta po dekoron vishon!!
  komentues mos u rrevoltoni!!
  edhe tek visho ka pasur elemente të diçkaje,prandaj ai është njeri i duhur si për ambasador dhe për dekoratë!!
  ps:e keni parasysh se “duke pasur elementë të diçkaje,je diçka”-mendimi i të madhit stefani!!një aksiomë e thënë nga ai!!
  duhet tua kemi zili rrepuglikave të bananeve!!
  jemi këthyer në rrepublikë të qepëve të grira!!të zë të qarët,me ulërimë,në çdo moment të ditës!!

  Reply to this comment
 4. FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD December 5, 18:26

  Pse , mund te kete njeri me te urryer e te neveritur se sa dora e djathte e emerkeqit , banditit e antishqiptarit me te terbuar , B.Gazidede ?! Me vijne zorret te goja nga presidente qe dekorojne kuislinge , kriminele , spiune , diversante e bandite ?!

  Reply to this comment
 5. FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD December 5, 18:37

  “Kontributi” i ketij felliqesire , vecanerisht per drogen , eshte nje qind per qind i kundert me ate qe thote palo presidenti yne ! Me shtrirjen kaq te gjere te kanabisit , ne gjithe vendin , Visho Ajazi ka dhene nje kontribut te cmuar per Beograd-Athinen , qe perpiqen me thonj e me dhembe te rrezojne Edi Ramen , qe po iu nderpret realizimin e planeve te tyre thellesisht antishqiptare ! KONTRIBUTI QE AI KA DHENE , ESHTE PER SHTRIRJEN SA ME TE GJERE TE DROGES , POR KURRSESI JO PER ZBULIMIN E NDJEKJEN E SAJ !
  VETEM NJE IDJOT , APO ANTISHQIPTAR I VENDOSUR , MUND TE VEPROJE KESHTU SI I,META !

  Reply to this comment
 6. Timonier Edvini December 5, 20:19

  Dekorohet spiuni ,qe punoi asfaline,dhe udb .dhe emerohet ambasador.tani e ka radhen dhalle,shellira i prekurorise per tu dekoruar dhe graduar.hajde ripjellje e piktor ,bunkarti,hajde.

  Reply to this comment
 7. hamitiluan December 6, 11:16

  E pergezoi z. Lika per dekoraten e merituar qe e ka marre. Lufta kunder terrorizmit kerkon perkushtim te madh i te gjithe punonjesve dhe bashkepunetoreve te SHISH e besoj fuqimisht se z. Lika ka ditur t’i mobilizoje te gjithe me aftesite e tij menaxhuese ne fushen e inteligjences!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim