Kontroll banesës së Arbër Çekajt

March 3, 2018 21:30

Kontroll banesës së Arbër Çekajt

Arbër Çekaj, pronari i kompanisë “Arbri Garden”, shihet si personi kyç në hetimin e rrjetit të kokainës nga Kolumbia në Shqipëri.

Policia, për të siguruar më shumë prova, ka kryer kontrolle në banesën e gjendur në pronësi të familjes së tij në Sauk.

Janë gjetur dhe sekuestruar disa dokumente, të cilat që po verifikohen. Vetë Arbër Çekaj, nga jashtë vendit ka thënë se nuk ka lidhje me ngarkesën e kokainës.

Kontrolle janë kryer edhe në banesat e dy personave të tjerë të arrestuar, shoferit Armando Pezaku dhe menaxherit Donaldo Lushaj. Këta të fundit dolën para Gjykatës gjatë ditës së premte, ku u lanë në burg. Lushaj dhe Pezaku nuk pranuan të japin detaje për ngarkesën, duke pretenduar se nuk ishin në dijeni për trafikun.

s.a/dita

 

March 3, 2018 21:30
Komento

5 Komente

 1. kerri March 3, 23:45

  More, po dikush me tha se ky Arberi ka lidhje me Ilir Meten per keto pune.

  Reply to this comment
 2. Servet March 4, 07:11

  Per tu habitur sepse deri dje po thonit qe la lidhje me Berishen se eshte nga tropoja. Po Meta edhe ky eshte nga tropoja? Ju so I shkruani te gjithe emrat me radhe pervec udheheqesit tuaj te dashur.

  Reply to this comment
 3. alphade March 4, 13:28

  Servet, vertete Meta nuk eshte nga Tropoja,por duhet te
  dish apo e di ,nuk di ,sa mire shkonte dhe shkon Meta me DOKTORRIN, “me qetesi e dashuri” ,e linte te fliste,
  te prralliste ne parlament sa t’i donte qejfi. Jane lidhje te
  fshehta keto zoti Servet dhe aq sa i gjinden kembet gjar-
  perit,aq i dihen edhe “bemat” dy ustallareve te politikes
  shqiptare. Bejne teater me popullin se gjoja jane kunder-
  shtare midis tyre por ne fakt hane e pine ne nje canak .
  A te kujtohet se sa “armiq”‘shfaqeshin Berisha me Nanon? Keto poza gjoja armiqesore ishin sa per t’i hedhur hi syve popullit. Fundi e tregoi se sa aleate te
  fshehte kishin qene. Tosin e Thanasi,Berisha e coi ne
  burgun e Tepelenes ku jetonte si pasha,mbase jo si
  Ali Pashe Tepelena ,po aty afer dhe ne fund pa si doli nga burgu e demshperbleu majmerisht dhe tash jeton si
  kont ne Viene .
  Tash,rikthehemi ne teme: Kulicajt dhe Lushajt jane tropo-
  jane dhe kane qene dhe jane miq e krushq te Sali Vicido-
  lit . Kjo dihet nga i gjithe opinioni publik. Por kjo nuk per-
  jashtojne lidhjet edhe me Meten sepse sic thashe me lart
  Berisha dhe Meta “kullosin” ne nje caire.
  Qerozi i LSI-s, kukureci Manjani na ka dalur me nje teori
  te re se gjoja ky Kulicja qenka mik i Edi Rames dhe sipas
  porosise qe ka marre nga padronet : Berisha- Meta shkruan ne shtyp me “metafora” te drejtperdrejta se Kulicaj-Lushaj kane lidhje me kryeministrin aktual: “hajni,
  bertet kapeni hajdutin” , ” Shpif ,shpif se dicka do te mbe-
  tet” ka thene greku i lashte dhe stili i shpifjes se Manjanit
  shprehet neprmjet metaforave sarkastike . Manjano,ma-
  njaku,perversi, i brekeve neper kembe kur ishe minister
  apo zyrtar i bande se “floririt” , sado te mundohesh me
  zhgarravinat tuaja nuk i mbush mendjen askujt. Hsrroje !
  Megjithate tash qe s’ke front pune bej ate detyre qe te
  ngarkojne qe te te hedhin ndonje kocke per ta lepire sepse bota shaiptare eshte mbushur plot me horra,vra-
  ses,hsjna,gangstere,juligane, mashtrues, mafioze….duke
  patur ne krye dy “ustallare” mafioze: njeri nga shpellat e
  Vicidolit,tjetri nga kanjonet e Skraparit,binom i sajuar per
  te zezen e Shqiperise dhe kombit shqiptar.

  Reply to this comment
 4. Xha Spiroja March 4, 13:54

  Po shtëpinë në Berlin ju kontrollua ? Apo u la të ikte nga Shqipëria dhe të shkonte në gjermani të rregullonte edhe atje shtëpinë? Ah mor të humbur. Jo nuk jeni të humbur por nuk doni të kryeni seriozish dhe me korrektësi detyrat. Vazhdoni se jeni në rregull. Xha Spiroja

  Reply to this comment
 5. Adih March 4, 13:57

  O SERVET ,me duket se Kerri ka te drejte ,se ministri i bujqesise i LSI i ka dhene nje shume krediti mbi 250000 dollare ,ketij Tropojani ,pra e ka ndihmuar ,pe te ndertuar mbi 7 dhaoma te medha frigoriferike .Gjoja te hanim ne shqiptaret zarzavate e fruta te frsketa .Pra nuk ja ka dhene Sali larqofti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim