Kontroll psiqik për Edi Ramën? Kryemadhi: Ta përkufizojnë mjekët

July 16, 2017 22:38

Kontroll psiqik për Edi Ramën? Kryemadhi: Ta përkufizojnë mjekët

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë një interviste për ABCNews, është pyetur për kërkesën që bëri LSI gjatë fushatës, për një kontroll të shëndetit mendor të Edi Ramës.

Nga kampingu i Jalës ku janë mbledhur forumet rinore të LSI-së dhe PS-së, Kryemadhi i qëndron idesë së saj se me të duhet të merren mjekët.

“Unë nuk jam mjeke, nuk kam studiuar për mjekësi. Ato që janë mjekë kanë të drejtë ta përkufizojnë më mirë” u shpreh kryetarja e LSI, që shtoi se zgjedhja e Edi Ramës për të publikuar një listë të zezë, “nuk ishte aspak normale”.

July 16, 2017 22:38
Komento

18 Komente

 1. Toni July 16, 22:48

  Edi Rama ishte ne forme te perkryer por ai qe u nderkrye gjate fushates ishte Ilir Floriri me blloqe ne dore. Kujdes tet shoq dhe mos i qaj hallin kaloresit qe i varen … Kontrollo dhe gojen tende se po te rrjedhin jarge nga goja se mos ju ka zene te dyve semundja e terbimit. Yt shoq sidomos (Don Like Floriri) duhet te shkoje te vizitohet se po lefte si qen i terbuar gjate fushates elektorale. TURP! Politikane rrugesh. Pa pike diplomacie dhe konsiderate per ate qe ja beri te shoqin Kryetar Kuvendi dhe President te vendit. Njerez qe vleresojne vetem blloqet dhe jo te mirat qe ju erdhen ne forme shiu ne dere te shtepise nga PS dhe Edi Rama. Edi Ramen e vleresoj dhe vlereson populli qe i dha voten ndersa juve ju dha dermen (Partia e pare e shpelare). Prit votimet e radhes tjeter te shikosh se kush duhet te shkoje tek mjeku.

  Reply to this comment
 2. Populli July 16, 23:20

  Shih veten Moni, se mos shkaterrohesh psiqikisht tani qe po te mbyllen burimet e biznesit LESHEI. Lere Edin se nuk ke as kapacitet ta kuptosh, jo me ta trajtosh apo ta arrish. Je vite drite larg tij, jo nga gjatesia, por nga filozofia, kultura dhe shpirti i tij.

  Reply to this comment
 3. Tan Lepri July 17, 00:01

  Mona
  te pershendes,je shume e mire !
  Tan Lepri

  Reply to this comment
 4. Crusader July 17, 00:59

  Ku ka mjek qe e merr ne dorezim cunin e surrelit. Ky se pari duhet te shkoje ne qender rihabilitimi te kokaines.

  Reply to this comment
 5. kodra pas bregut July 17, 01:02

  Ai EDI RAMA do tu q.je robt Ju legenave te Lesh e Lise dhe po u ben me hije .
  Ne vitin 2021 Lesh e Lia do VEJE ne GONE ,atje ku ka qene me pare ; tek 4 Deputetet !

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic July 17, 01:15

  Kush beri thirrje te armatoset populli ne prag te fushates eletorale. Beri Likja i Floririt.
  Po si thoni ju eshte ne rregull ky fare Presidenti qe ben thirrje te tilla.!
  Une them qe Jo Athere Monika p[erse nuk i kthehet te shoqit te vete ti thoje ,:Eja ore burre te qoj nje her tek mjeku se nuk je ne rregull ti qe ben thirrje te tilla.” Pore i thote Edi Rames qe Edi Rama kurre nuk e ka permendur nje gje te tille.!
  Prandaj ju qifti Meta nuk jeni ne rregull pore nuk keni faj se floriri prishe boten e jo nuk po ju prishe juve.!
  Shypresojme qe Vetingu ti rregulloj keto gjera e tua qoje mende ne Koke.!

  Reply to this comment
 7. miranda July 17, 01:15

  nese Rama qenka i cmendur , Monika eshte idiote
  Mjaft me keto vulgaritete ju te Lsi-se

  Reply to this comment
 8. peoples July 17, 03:56

  fazan

  Reply to this comment
 9. Novruz Taip Vishanji July 17, 05:56

  IDEA E ARISTOTELIT PER KRYEMADHEN

  e LS-dhIse, te kompanise se fameshme ne fushen e kerkim, zbulim dhe shfrytezim, per nevoja personale, te arit te shqiptareve, kudo ku ndodhet, ne çdo forme qe shfaqet, e me çdo mjet qe justifikon qellimin e gllaberimit te tij, ishte sa pragmatike aq edhe e cikatur, sepse me te drejte, arriti ta klasifikoje ate (Kryemadhen), nje kafshe qe arsyeton !

  Per te marre ne konsiderate mesimet e vyera te profesorit Tarifa, mbi vleren madhore te qyteterimit te lashte grek, se ate roman e kishte harruar ne “ese-n” e pare, eshte teresisht e domosdoshme te trajtohet fenomeni Kryemadhi, ne kend veshtrimin antropologjik te Aristotelit, dhe vetem te tij, si kafshe gjak pirese e mish ngrenese, me tere tiparet e nje grabitqareje me tope te munguara.

  Nje nga avet e portierit me te degjuar italian te te gjitha koheve, Buffon (1707-1788) te bazuara e te evoluara nen influencen e antropologjizmit te Aristotelit tarifian (vedi F. Tarifa ese per studentet e Universitetit ..bohh te Tirones), plotesoi teorine e tij, duke konsideruar “kafshen arsyetuese Kryemadhi” si pershtatje te rraces humane ne ambientin ku u rrit dhe u Ramazanizua (Monika Ramazan Bajram Syfyr Kryemadhi), aty ne Dibren e gollobordasve “dru me pre”, duke ruajtur ne thelb, karakterin e saj kriminal, te shfaqur heret me pare, me organizimin e vrasjes se Tomes se Dosheve te Dukagjinit, apo edhe me deshiren mbreselenese per te armatosur gjithe lezhjanet, per kryengritjen e ardheshme te LS-dhIse, per krijimin e mbreterise se Hurit dhe Dajakut, te çepanioteve legjendare.

  Jo me kot, Lamarck (1744-1829) dhe Blumenbach (1752-1840), ne vazhdim te teorise aristoteliane te antropologjise, u moren me krijimin e normave te pershkrimit te kafkes, per tu plotesuar nga studimi i Paul Broca-s (1824-1880) mbi dimensionet e kafkes, apo siç quhet ndryshe edhe kraniometria. Broca (brroke uji ne shqip – Edi Rama Gjuha shqipe Vol. 2), e klasifikoi Kokemadhen, nje kafke boshe, ne pritje te mbushjes me kashte, rigon e patate macukulliane, per tu bere e qendrueshme, me qetesi e dashuri, mes eres se gjakut, krimit te organizuar, korrupsionit galopant e mesymjes se vazhdueshme drejt skandaleve erotiko-mazokiste te djallit (djalles) se mbathur me kominoshet e markes Prada !

  Eshte interesant fakti qe nga fundi i viteteve te shekullit te 18-te dhe fillimin e atij te 19-te, dy studiues antropologe angleze: Lewis Henry Morgan (1818-1881) dhe Edward Burnett Tylor (1832-1917) zgjodhen per te studiuar komportamentet antropologjike ne popujt primitive, edhe Golloborden, Gramshin e Skraparin, duke zbuluar strkturen shoqerore te tribuve qe popullonin keto zona. Ata vune re nje organizim tribal te bazuar ne matriarkatin, pa posedime private, me kulla prej balte e shpella te kthyera ne vendstrehim, me burgje e kaposhe te tipit police dhembe-kafshues e zagare rrugesh petritvasiliane.

  Per ta, Morgan e Tylor, ishte ky organizimi primitiv i pare i civilizmit human, i barazvlefshem me ate grek e romak te antikitetit, siç pretendon profesori Tarifa i Universitetit ..bohh te Tirones, per tu marre si shembull nga gjeneratat e ardheshme te bashkekombasve shqip foles e me tej.

  Andaj eshte i domosdoshem nje hulumtim i ri ne fushen e antropologjise aristoteliane, per te percaktuar me saktesisht, sa, si, e perse, nje Kokemadhe nga Golloborda, pretendon te riktheje ingranazhet e historise, per krijimin e “Shqiperise qe nuk Duam”, ne nje aureole verbuese, ne nje dege ulliri te gjembosur, ne nje pleherishte gjiganteske, ku i vetmi gjel qe do kakarise, do jete i posazgjedhuri president kurriz-thyer, nga pesha e korrupsionit e grabitjes edhe te therimeve te bukes se shqiptareve, qe i masakroi e perdhunosi “me qetesi e dashuri” te matur me kutin e shirtrave qe akoma vajtojne te renet e 21 Janarit….

  Reply to this comment
 10. titi July 17, 06:58

  Ja hengresh m..in.

  Reply to this comment
 11. Hajduti me bllok me ne dore. July 17, 07:09

  Kjo duhet te kaloje testet klinike tek vegla e punes, se ka qene mesimore e pare ne PS dhe kush e di sa vete ka marre me qafe.

  Reply to this comment
 12. vjola July 17, 07:20

  Po keni te drejte o kusare ,kur nuk ju fusin ne burg dhe tju bejne sekuestro te pasurive te vjedhura , jo vetem Edin beni te cmendur por dhe nje popull te tere . Prit edhe pak se nuk ke pare gje akoma .

  Reply to this comment
 13. Mark uk July 17, 08:40

  Nese ka ngelur Edi Rama ta mbroni ju Toni ma mire te shkojn e te ngordhin diku si ata te rrugve.Nga cfar ben e si paraqitet ky gjatoshi ai duhet te nenshtrohet kujdesit te mjekve.Nuk ka semundje po droga qe perdor e ka cuar ne ate gjendje.Meqense se kujdesesh per te more militaruc servil thuaj ta ulin pak dozen se i ka kaluar 53 vite e nuk ja ban.

  Reply to this comment
 14. Drejtesia do te behet duan apo nuke duan edvini juaj me sozi e mije kenetash qe ju bejne avokatine. July 17, 09:00

  O paemer,me kete palo politik te edvin kristaq rames ndaj kompromiseve ne mes ujqerve e cakejce te politikave te dites,zor se edvini juaj e kap vitin ne krie te pushteteve,beso, koha e mire duket qe ne mengjes ;thote populli,apo nese don t’a vleresosh nje mashkull shikoje tek kepucet qe ka mbathur.Dhe nje shanc qe ju dha edvinit juaj,ne mos qofsh edvini vete,ai edvini juaj e perrmjerri si sozite e tije me kandidimin si deputet figurave me te perlyera ne dite e vite me krime e korrupsione te denoncuara me ze, figure dhe deshmi te gjalla, sa istitucionale aqe dhe popullore e medjatike,keshtu kjo sere e peshtire shume shpejt do te kete nje fund te turpshem,dhe pa kthim ku e djeshmja dhe
  e sotmja do ti duket nje enderr e bukur,dhe e nesermja ne burg me nje ferr pa fund. Besoni ora bie tik -tak,tik-tak,tik -tak ate nuke ka force ta ndaloje askush,se e ka bekuar Zoti.

  Reply to this comment
 15. Nerdene Alametja July 17, 09:01

  hej gringo kometin

  Reply to this comment
 16. Edi July 17, 10:16

  Mona ,nuk je ne ate nivel per te percaktuar semundjen qe ka prekur Ramen ,perpara se te besh kete meru me semundjen e familjes tende LSI (lesh e li) qe ju ka prekur se pari ish kryetarin me bllok se dyti ty dhe te tjeret me rradhe me Sali lehsin kishit 4 deputete ne kualicion me Ramen ne 2013 i bete 22 dhe per inerci ne 2017 prap fituat 19 .Te shohim oppoziten tuaj qe do te beni ne keto 4 vjet dhe si do ti keni kuatat nga publiku.Njerzit qe keni grumbulluar rreth vetes kane qene vetem ato intera te punsimit te tyre dhe njerezve prane tyre ,tani qe nuk keni cti afroni partia juaj do te jete e shkatrruar Ju keni futur ne parlament deputete 19 vjecar qe nuk dine asgje jo me te japin kontribut te bejne ligje.

  Reply to this comment
 17. demo July 17, 11:48

  Katunarja ja ka zili permasat.

  Reply to this comment
 18. Jimi July 17, 12:30

  Jam dakord me ty moj “Monaliza” qe politikanet dhe shtetaret ne menyre periodike te kalojne ne nje kontroll te shendetit mendor dhe fizik!
  Doktor me te mire se populli dhe qe e ben kete kontroll ne menyre te hollesishme ne cdo kater vjete. nuk ka! Me qarte se ne kete “scanner” te 25 qershorit nuk munde te percaktohet diagnoza e cdo politikani !?
  Madje doktori popull percaktoj qarte kush ishte i shendosh, kush ishte i semure qe duhet mjekuar ne menyre intensive ne rregjim shtrati dhe kush eshte ne reanimacion ne gjendje kome me pake shprese per te jetuar! Doktori popull uron qe se paku qe ti edhe Likja te dalesh nga koma,pa pasoja per jeten,se per mendjen dihet qe nuk keni c’te rikuperoni!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*