Kontrollet tek gjyqtarët e Dajtit, Rama: Kriminelë me toga të zeza

February 15, 2019 14:01

Kontrollet tek gjyqtarët e Dajtit, Rama: Kriminelë me toga të zeza

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vlerësime për aksionin e kontrolleve të ndërmarrë nga forcat blu mëngjesin e kësaj të premteje në banesat e 3 gjyqtarëve të Apelit që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit.

Në një postim në Twitter, Rama shpreh vlerësime për efektivët duke theksuar se më në fund u arrit që të thyhej miti 30 vjeçar i paprekshmërisë të togave të zeza.

Rama thotë se tashmë ka ardhur koha që të paprekshmit të japin llogari pasi shteti ka kaluar në një fazë të re.

“Faleminderit me një përulje të thellë shërbëtorëve të shtetit që thyen mitin 30 vjeçar të paprekshmërisë absolute të kriminelëve me toga të zeza. Duke u treguar vrasësve të drejtësisë për 4 policët e vrarë se koha e të paprekshmëve po mbaron, shteti sot ka hyrë në një fazë të re”.

February 15, 2019 14:01
Komento

10 Komente

 1. Arben February 15, 14:07

  Si puna jote, hajdut me cizme

  Reply to this comment
 2. Simon Radhima February 15, 14:11

  Sume mire ju lumte ishalla ju kontrolloje edhe shtepit e juaja
  Duhet pa tjeter se edhe ju i keni.xhepat plot hajduter.

  Reply to this comment
 3. Babaramo SHURRAQI i LSI PLAÇKITJES February 15, 14:49

  Po shumë e drejtë , por duhet të fillojnè edhe me ju KRIMINELËT dhe HAJDUTÈT e POLITIKÈS Prostitutè 28 Vjeçare , që PLAÇKISNI çdo gjë , që ju del përpara në ZYRAT e SHTETIT !!! STOP KORRUPSIONI ! STOP KORRUPSIONI ! STOP KORRUPSIONI ! STOP CORRUPTION ! STOP CORRUPTION ! VDEKJE HAJDUTÈVE VDEKJE HAJDUTËVE !

  Reply to this comment
 4. bart72 February 15, 15:10

  Drogaxhi duhet te. Ishe ne burg me Avdulajt me camet e Shijakut Po te ndihmoj kurva Donika Prela pleher drogaxhi pederast

  Reply to this comment
 5. anticensurë25642654 February 15, 15:29

  uau
  kur i do bythnaja këtij palloshit i bo gjonat tak fak (jou)??
  si e thonë dhe dy të parët!?
  hapini dhe dyert tuaja një herë e të shohim sa keni fshehur!!
  o pallosh këtë ti e bën nga frika si po ja mbath nga firka në vlorë gjoja pëëëëëëër i zot e di!!
  a ju jeni kërma aq të ndyra sa kur mendon se kriminelë si dritan dajti,janë në burg!?të duket si padrejtësi!!sikur ke futur një ëngjëll në burg përpara ju djajve që duhet tu djegin të gjallë!!
  kriminelë që keni shkatërruar një shtet të tërë,keni masakruar një popull të tërë!!

  Reply to this comment
 6. Gzim Kulufi February 15, 18:20

  Shou? Gjykimet duhet te kene kontrollin e tyre nga vete instancat dhe kolegjet e tyre gjyqsore. Dhe ne nje rast si ky duhet vete ato te nderhyjne menjehere dhe jo shteti apo media. Te analizohet dhe rishikohet procesi gjyqsor nga vete drejtesia. Ne te kundert ka per te vendosur vetem forca dhe jo ligji.

  Reply to this comment
 7. katarakti February 15, 19:07

  Lajm shume i mire dhe deklarate e fuqishme e kryeministrit. Nuk e kuptoj se perse disa ketu jane terbuar. Meqe e ditkeni qe Rama paska vjedhur beni padi. Dhe mos beni ham ham neper portale. Te çosh policet te kontrollojne kriminelet e gjykates vetem ne kohen e Rames po ngjan. Per here te pare pas 30 vjetesh rrumpalle, rrenim dhe rremuje. Po vjen era shtet.

  Reply to this comment
 8. Adih February 15, 19:47

  Katarakti ……. @……
  Pse e ferkon kete Ramen ti? . Komentuesit e mesiperm kane te drejte ..Do ti argumentoj . A pagove ti bashke me mua me taksat tona 13.5 Miion Euro ,per pallatin e Bashes . Qe ishte ne toke te zaptuar si privatit dhe hyre brenda ne det .dhe mos te permend prishjen e bregdetit .Nuk e bej me faj Bashen i lumte bytha ,por cfare do thuash ti per kete te pa pergjegjshmin Rama ,ku edhe bashkine e Vlores e kishte ,ne ate kohe ,me keqeardhje PS . Por kjo qe te permenda eshte .nje koker rere ne oqean . A e di ti sa qindra dosje te pronareve kunder shtetit shqiptar jane ne gjyk e <strasbourgut pa dale e po presin te dalin . Ky po shkel kushtetuten ,posacerisht per pronat .,i ka hyre vetja ne qejf si PATISHAH ,dhe po ben legalizime ,jasht ligjit dhe kushtetutes . Rasti ne fjale eshte per ato banoret e ASTIRIT . Pse more kATARAKTI ,,une qe skam vjedhur gje ,skam shkelur ligjin , akoma do paguaje une me taksat e mia ,per shkelesit e ligjit ,edhe per pronaret ,qe kane me se te drejte ,kur te dalin vendimet nga gjyk e Sraabourgut .Kush e ka fain tani gygjtari apo politikanet per keto probleme ,.Keto politikane te pa pergjegjshem ,do vije dita ,qe do falimentojne komplet shtetin shqiptar ,do me kujtosh nje dite .As nuk e diskutoj .
  Nderime Katarakti.

  Reply to this comment
 9. Lani February 15, 20:33

  Kriminela i ke te gjithe nga gjykatesit te kryetari i opozites e deri te presidenti.Pastaj hajdutet lere mos e pyet.

  Reply to this comment
 10. servet February 16, 07:54

  Cfar pune ben ti o Lani qe i bere te gjithe kriminela dhe me te drejte por perjashtove te gjithe kriminelat “rilindas”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim