Konventa e LSI, zbardhet axhenda e diskutimeve

November 5, 2017 09:49

Konventa e LSI, zbardhet axhenda e diskutimeve

Siç ishte paralajmëruar nga partia Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi do të mbledh paraditen e sotme, konventën e kësaj force politike.

Konventa do të bëjë një analizë të detajuar të situatës politike së krijuar në vend, duke përmendur këtu, rastin “Tahiri” dhe lidhja e tij me bandën e Habilajve, apo edhe rasti më i nxehtë i tre ditëve të fundit, patentat e Saimir Tahirit dhe bashkëshortes së tij në makinën e biznesmenin Orest Sota. Kanabizimi dhe raporti i ardhur nga Italia do të jetë në fokus të fjalimeve që do të mbahen, raporton Alpenews.

Në këtë konventë do të flasin: Monika Kryemadhi, Luan Rama, Petrit Vasili dhe Endrit Braimllari.

Në përfundim të konfentës, LSI pritet të dal me një qendrim rreth situatës së krijuar.

Konventa eshte njoftuar se do te filloje ne oren 11:00 ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” – raporton AlpeNews.

November 5, 2017 09:49
Komento

3 Komente

 1. intelektuali November 5, 10:16

  KONFENDA APO KONPORDHA E LSI-SE?

  Nga njera ane Monika Kryemadhja qe po sulmon Edvinin si Matrazovi i Stalinit qe i vuri gjoskin mitralozit te Hitlerit, duke ja nxjerre te gjitha te palarat e pushtetit te tij plot e perplot me kanabis dhe droge,

  dhe:

  Nga ana tjeter Like Floriri qe e pa gjithe Bota si vidhte ryshfetin pushtetar me ze dhe figure dhe qe ngriti gjithe shqyptaret ne kembe me 21 janar, por qe ka lidhur mareveshje ne terrin e nates me Edvinin per te ndare LEKAT e korrupsionit tek Fusha e Zeze, ky Edvin mashtruesi qe sulmon Monika si Matrozovi i Stalinit dhe po e ndjek nga pas sic ndiqnin fashistet partizanet ne Kohen e Qepes te Enverit.

  KUJT LSI-JE T’I BESOJME?

  Te Monikes apo te Likes?

  Reply to this comment
 2. Kaci November 5, 10:38

  Konventa e hajduteve.

  Reply to this comment
 3. Amerikani November 5, 10:48

  Kjo konvente me kujton ato festat e mesjetes te romanit te Hygo-it te “Katedralia Parisit” ku Kuazimodon e shpallnin mbret, hajdutet, lypsaret, sakatet dhe gjithe mbeturainat e Parisit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*