Koordinatorja e PD fyen Kastriot Islamin: Je një injorant i pafe, të rroftë titulli doktor!

December 18, 2015 18:23

Koordinatorja e PD fyen Kastriot Islamin: Je një injorant i pafe, të rroftë titulli doktor!

Brenda Partisë Demokratike duket se harrohet fakti që Kastriot Islami ka rreth dy vjet që ka braktisur socialistët për t’iu bashkuar të djathtëve. Koordinatorja Kombëtare e PDsë Ina Xhani ka fyer Islamin, deputet të kësaj force politike duke e quajtur injorant dhe të pafe.

Xhani ka shpërndarë në profilin e saj zyrtar në Facebook një status të Kastriot Islamit, i cili denoncon kryeministrin Edi Rama dhe politikën e tij qeverisëse, madje duke e quajtur person që vuan nga “deficite në përqendrim dhe çrregullime hieraktive” të cilën ai e përmbledh me stigmën “ADHD”.

Bashkangjitur këtij postimi, koordinatorja demokrate e quan Islamin injorant dhe të pafe, ndërsa i kujton se stigma e çrregullimit në fjalë nuk është “ADHD” por “ADD”. “Të rroftë titulli që më ke vënë para emrit, se dy pare nuk vlen ti. Një copë injoranti i pafe dhe i babëzitur! Përse i shton stigmës së ADD/ADHD?”, shkruan ajo.

Postimi i Islamit në rrjetin socail Facebook, profil të cilin deputeti i PD e ka me emrin Prof. Dr Kastriot Islami.

“Zotëruesi i një pasurie prej 200 milion euro, një mashtrues publik, një i paaftë par ekselencë, një mediokër tipik, një makiavelik hileqar, një konfliktual i lindur, një person me sindromin “deficite në përqendrim e çrregullime hiperaktive” (ADHD= Atention Deficit and Hiperactivity Disorder) dhe mbi të gjitha një person që është në konflikt me ujin dhe sapunin kërkon të “pastrojë Shqipërinë”… Synimi i këtij “pastrimi” është largimi i shqiptarëve nga Shqipëria, i veriorëve nga jugu, i profesorëve nga drejtimi i vendit, i profesionistëve nga puna, i kundërshtarëve…”/ Javanews

December 18, 2015 18:23
Komento

15 Komente

 1. Prologu i një vjedhjeje tjetër në emër të kombit December 18, 18:37

  Kjo “koordinatorja” nuk e di se c’koordinon ne PD, por mund te hapte pak internetin dhe ta kuptonte qe sindroma ADD eshte nje variant me i lehte se ADHD.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Attention_deficit_hyperactivity_disorder

  Prof. Kastriot Islami e ka me se te sakte diagnozen per Edi Ramen, bile sa per dijeni e ka nga burime profesionale amerikane. Po te jene te interesuar na coni e-mail dhe t’ju japim edhe gradacionin e semundjes qe ka Edi Rama.

  Prandaj perdor kokaine, se ajo e ekuilibron pak. Ne fakt ne te tilla raste sygjerohet ritaline, por ajo te ul hiperaktivitetin dhe Edi Rama nuk e do kete gjendje.

  TUNG dhe RILINDJE e PSIKOPATEVE!

  Nga BERISHA tek RAMA

  Reply to this comment
  • drini December 18, 19:27

   Ne fakt, Injorant jane ata qe besojne apo kane nje fe. Kaci nuk eshte injorant ai ketu po sulmohet nga nje injorante. Kaci, po eshte eshte i paskrrupullt, eshte nje egoist me inat pathollogjik kunder Rames, nje politkane pabosht.

   Reply to this comment
  • jetnor December 19, 05:17

   Kastriot slami eshte pjelle e agjentures se bashkuar serbo-greke e cila beri nje gabim trashanik i grupoj te ghithe sherbetoret e saje tek SALIMADH UDEBEJA. Nje nga qellimet u arrite me shkaterrimin e shtetit. Qellimi kryesor i tyre urrejtja VERI-JUG deri ne konflikt te armatosur deshtoj njehere ne vitin 1997-1998 i drejtuar nga brezi i pare i politikaneve agjente (serbo-grek) te PD_se. Brezi i dyte i agjenteve (serbo-grek) po mundohet ta ricikloje. LULUSHI beri thirrje toskve dhe gegve(jo shqiptareve se jemi dy rraca te ndryshme) ta rrezojne qeverine. Kaqoli ISLAM thote qe verioret po largohen nga jugu, vaje medet jetojnete komanduar dhe s’arrijne te kuptojne se kamandat qe marrin jane shume te trasha.

   Reply to this comment
  • Doris Fuck December 19, 06:42

   ik more pirdhu! Qenka shkenceKAR zotrote. Sa sallam ke ngrene nga poshte bre malukat?

   Reply to this comment
 2. Ardenica December 18, 18:43

  Emo, nje te vertet i ka thene .

  Reply to this comment
 3. maja December 18, 18:47

  Kjo tregon nivelin e ksaj koordinatoreje qe merr guximin e flet si nje ordinere per nje deputet te parts se saj, per te cilen ajo punon…mjer PD-ja e mjer ne per kto funderina qe kan mbytyr PD-ne.

  Reply to this comment
 4. bobo December 18, 18:50

  PD-ja parti plehre eshte ,dhe sigurisht qe njerez plehra do te grumbulloje rreth vehtes,sic eshte Kastriot Islami,ose KACI I ZI,sic i thone

  Reply to this comment
 5. Popujt duhen te ragojn December 18, 19:01

  I KA FUT DURT I PABESI !

  Reply to this comment
 6. SuloKapedani December 18, 19:13

  Nuk mund tè flasè me terma shkencor por me fjalè popullore ,Shan i dhjeri tè shurruarin qe perfundojne bashkè nè njè qyp haleje.

  Reply to this comment
 7. drini December 18, 19:25

  Ne fakt, Injorant jane ata qe besojne apo kane nje fe. Kaci nuk eshte injorant ai ketu po sulmohet nga nje injorante. Kaci, po eshte eshte i paskrrupullt, eshte nje egoist me inat pathollogjik kunder Rames, nje politkane pabosht.

  Reply to this comment
 8. rudi December 18, 20:36

  kac profesorin e krahasoj me nusen e re qe sa u grin me vjeren ja valoi me mulluxhiun

  Reply to this comment
 9. fteri December 19, 08:34

  Z.INA ! Kasterjoti do fyer nga te gjithe ,ke te drejte ,por do peshurrur ;mire do ishte ta peshurrin te gjithe femrat e P.D-se ,dhe ne funde plaku mere .

  Reply to this comment
 10. korçari December 19, 11:51

  Mendoj se nuk ja vlen te debatosh pe nje qenie pa shtylle kurrizore dhe qe nuk njeh ndjenjen e TURPIT pra per Kaçin e ZI

  Reply to this comment
 11. shqiptar sharri. December 19, 12:26

  Po,nji njeri qe paska bere 200000000,milon eure na qenka psikopat dhe i smur mentalishte sipas kti kacit te zi?!
  Kaci,dha gjith paeudopolitikanet q dal nga zgafellat e sherbimeve te huja,ne vitet 1989-1990,jan te gjith idiota ne shpirte se na menje jan shum mir per hesapet e veta,dhe per interesat e veta e te hujve,me plotvetdije kta kan punuar nen rogoz te mbuluar me mantilin e p.p.sh,por defakto kan punuar kunder shtetit kunder p.p.sh.dhe nuk jan te smur sic thot kaci i zi.Por,kacit i vjen inati se nuk mundi qe ki ta marr p.s.(qe xhdo gje eshte por parti socialiste jo)
  dhe nga smira,xhelozia,zilia,nga idiotsia i thot rames qe eshte i smut mentalisht dhe e humb truppeshimin dhe orientimin nga koka,apo nga trut.E ^une ju them te gjitve se,te gjith kta qe jan bere milioner mbrenda nates,nuk ju thhuhet se jan te smur apo budallej,jo ata jan cakej,jan hiena,jan ujqer,jan qente e hutuar,dhe jan te afte te manipoloin me popullin dele,sic eshte duke manipuluar sali serbi 25,vite edhe pse ka bere kerdin gjithmon kur ka qen ne pushtet,mos valle mendje shkurter popull jeni,qe haruat marjen e pshtetit 1992,dhe cfar beri me vrasje ne shkoder,mandaj me vjedhjen e pasurive kombtare,po shoqata SHQIPONJA,po piramidat,po REMZI HOXHA,po bashkpunimi me sllobodanin dhe gligorovin njerezit ma antishqiptare ne ish jugosllavi,pa 1997-1998,pe gerdecin po 21,janarin 2011,pra si eshte e mundur qe ky popull i dhjer ti harroi ato shkatrime dhe perseri ju shkon popilli mbrapa per te vere kujen eshte ky popull e jo per ti shkuer mbrapa sali serbit,kac islamit,lulzim bashes,ilir meces,edvin palles,nishan sakatit mulit,paloqes,ristanit halimit,jozit vokshit mesiles,pra ky popull eshte dhe pastaj jan dhe kta pseudopolitikan matrapaz te zotet per vete,mjer ai popull qe zghedh kta hiena,kta plehra,kta idiota qe nuk i ngien me leket e popullit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*