Kopertina 14 korrik 2018

July 14, 2018 01:00 Updated

Kopertina 14 korrik 2018

July 14, 2018 01:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH July 14, 09:35

  QEVERI KUJSLINGESH,AMBASADORE JAKOMONE!

  ‘Po mbolle qepe,s’mund te vjelesh patate’.Kur je mbi nje çerek shekulli koloni s’mund ti kerkosh qeverrisjes se fundit llogari!

  Debati ne kete te perditeshme edhe pse i pari i ketij lloji dhe shume i domosdoshem nuk ka si ‘objektiv’ rrenjet e kalbura po meret me deget,nuk i bije gomarit po samarit dhe ne shinjester duket sikur eshte vene ‘e keqja me e vogel’ nje kryeminister i nje qeverrije ‘6 vjeçare’ qe ka rrezik qe jo vetem te keq kuptohet por edhe te interpretohet keq duke u marre me gjurmen ,qeverrine e te arrohen uqerit qe shkaterruan shtetin!

  A mund te konsideohet ‘shtet’ nje vend si ky i yni ku si asnje vend edhe i Ballkanit per mbi nje çerek shekulli :
  Eshte degjuar me shume ‘zeri i Amerikes'(kupto Biberajve e serbeve) se sa ‘Zeri i Popullit’,kupto Shqipetareve?
  Shqipetaret kane 28 vjet pa shtet o milet thjesht nje koloni me shume kolonizatore e me qeverri kuslingesh ,ambasadore qe kane zevendesuar Jakomone!
  Shqiperija duhet tu rikthehet shqipetareve as turqeve as ruseve e as kaubojsave ambasadore e amerikaneve dhe SHQIPETAREVE duhet tu rikthehet SHTETI qe eshte ne gremine e eshte zevendesuar nga antishteti o shtet paralel e bashke me shtetin SOVRANITETI qe u eshte deleguar njeqind e njezet e tete bandave parti.

  Nuk eshte qeverrija shteti o milet qe degjoni zerat e zagareve qe lehin 28 vjet ne sherbim te padroneve,e as kryeministri nuk eshte qeverrija se edhe kryeministrat edhe qeverrite vene e vine e mundet edhe per nje periudhe vendi te ngelet pa qeverri po SHTETI ngelet ne perjetesi bashke me pushtetet e tjere nga gjyqesori tek prokurori e policija e SHTETIT qe nuk eshte e qeverrise?

  Objektivi i ketij debati nuk duhet te jete Edvini e as qeverrija me 20 perqind qe perfaqeson por duhet te jete PARLAMENTI qe nuk EGZISTON se ka 28 vjet qe nuk PERFAQESON shqipetaret po kreret e krimit korrupsionit agjente xhihadiste lobiste serbe sllave filo ruse e amerikane!

  O MILET!
  Zagarija e dizinformacionit ne sherbim te krimit e korrupsionit dhe misionaret ambasadoret e ‘shba’-ve dhe BE-se bashke me qeverrite kujslinge antishqipetare fjalen ‘REFORMA’ e perdorin si dogme se nuk jane te interesuar tu rilindin shtetin shqipetareve se ish Shqiperija nuk eshte me PRONE e popullit shqipetar marre arratine por prione e KUJSLINGEVE dhe tere pushtuesve.

  Reformat i ben Parlamenti dhe ky parlament nuk mund te beje KURRE reforma aqe me teper kushtetuese per te rilindur shtetin se eshte ne KONFLIKT te RENDE interesash dhe ne duar te tere AGJENTURAVE qe nuk u intereson qe SHQIPETARET te kene shtetin e tyre ATEDHEUN e pasurine kombetare te tyre?

  Shqipetaret po trajtohen pas 28 vjetesh si femijet duke i trembur me gogolin turk e rus mbasi u shkaterrua komplet si shtet e ku ‘Ambasadoret’ e BE-se i kane rene GOZHDES e ato te SHBA-ve PATKOIT e shqipetaret ngelur zbathur vine verdalle neper Bote si kali ne leme.

  Po kerkohet te ringjallet nje fryme antiamerikanizmi thote nje IDJOT ish femije i bllokut minoritar çoban me mbiemrin NGJELA qe çdo dite i bije fyellit ne nje vrime si filoamerikan ndersa prinderit e tij per 50 vjet i rane vrimes si fillo ruse kur ketu vendi eshte kthyer ne BORDELLO nga ‘Çunat e bllokut’,’Çunat e TirOnes’ e ‘kungujt e Dhjet Arit’ qe kane propoganduar antishqipetarizmen ne radio zhurmen ‘Zeri amerikes’ drejtuar nga agjenturat antishqipetare!

  Zagarija e informacionit bashke me bastardet e ish bllokurt e doktorin krriminel te bllokut Kalif Saline qe dogji shqiperine pse nuk i thone shqipetareve kush e perfaqesoi ne kete vend shtetin Amerikan per 28 VJET: ne politike ne ekonomi ne finance e ne diplomaci ?
  FAZLLIQ ne politike qe drejtoi dhe sherbimin informativ te Gazidedes e keshillin e larte te sigurise,Rezart Taçi qe perfaqeson tere kapitalet strategjike te ekonomise ikur ne drejtim te pa njohur,Nue kalaj financat qe ikin miliardat e shqipetareve me thase,Fullhanin mikun e ambasadorit amerikan qe parate e shqipetareve i ka depozituar ne emer te kolonizatoreve e kujslingeve,apo ne diplomaci nga kaubojsa ne sherbim te lobizmit serb e rus qe kur dhenderri serb vret shqipetare i thone ‘burre shteti’ e kryehajdutit te rruges se kombit e agjentit rus Lul bytheqirit ambasadori i thote ‘yll ne ngjitje’!?KUSH?

  Si ti kuptojne ‘ambasadoret’ jakomone shqipetaret kur ai i BE-se thote lufte lufte lufte KORRUPSIONIT ndersa ai i SHBA-ve kerkon gjurmet e Balilit qe mund te jete ne gjirizin e Lalesit o ne vilen e Salise o te like florise ne shoqeri te Arvizuse e Fullhanit?

  Kjo Qeverri e ky kryeminister qe u ka ngelur dopjo gjashta ne dore ka 2 rruge :
  1.-per te rilindur shtetin shpallja e gjendjes se jashtezakoneshme,kufirin tek thana te hujave e ambasadoreve dhe REFERENDUM POPULLOR per te miratuar ndryshime kushtetuese e reformen e sistemit elektoral e zgjedhje urgjente..OSE
  .2.-Rama te jape doreheqje si pjese e kesaj politike ‘mekatare’ tashme i konsumuar dhe po brenda kesaj ‘shumice’ te vihet nje kryeminister shqipetar i moralshem e mbi te githa AUTORITAR ku te krioje nje qeverri te re ne strukture e mentalitet per bere reformat imediate e shpjere vendin ne zgjedhje e ktheje shqipetareve bashke me SOVRANITETIN edhe shtetin.

  Po vazhdoi ky debat vetem me thirrjet :’Rrofte Rama,Poshte Rama’ ne vend qe te ndihmoje kauzen e shqipetareve do ta demtoje me keq pa u treguar rruget e rilindjes se shtetit e kthimin shqiptareve te sovranitetit.

  Reply to this comment
 2. L.H July 14, 12:25

  Drejt,shume drejt.Shteti eshte si shtepija nuk mund te filloje te ngrihet as nga muret e as nga çatija por nga themelet qe indentifikojne popullin qe eshte shteti nepermjet perfaqesimit e me pas mbi kete themel ndertohen kater shtyllat apo kater pushtetet e pa varura Legjislativ,Egzekutiv,Gjyqesor e pushteti katert Medija tre te paret kadavera pushteti i katert apo Medija krrimba qe jetojne me mish kadaverash…

  Reply to this comment
 3. jetimet e Janarit July 14, 12:52

  dakort me ty gramsh po problemi eshte se Edvini si shumica e çunave te bllokut e tirones qe thua ti nuk e njohin vetvehten dhe kush nuk njeh vetvehten eshte kafshe.Rama pasardhes i njeriut te neanderyalit Sali thote une jam shteti une drejtesija une qeverrija e mund te bej si dua me pasurite me kufijte me detin e greqine turkun e serbine se populli eshte …koke palare qe mund ta perdhunosh edhe mbasi e ke vrare….

  Reply to this comment
 4. B.BRECHT July 14, 14:44

  ”Ai qe rri ne shtepi kur fillon lufta/dhe le te tjeret te luftojne per çeshtjen e tij,/Ai le te kete mendjen:Sepse/ Kush nuk ndan luften me shoket,/Ai me armikun do ndaje disfaten.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*