Kopertina 17 mars 2020

March 17, 2020 02:38

Kopertina 17 mars 2020

March 17, 2020 02:38
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH March 17, 10:52

  Tre pyetje -pergjigje!
  1..-Masat te duhura apo teperuara!?
  -Je idjot jo gazetar kur ben vetem pyetje e nuk je ne gjendje te pergjigjesh.
  Ne nje vend qe nuk ka shtet e 30 vjet ne anarki,ne nuk jemi as Kore e Jugut e as Itali, e vetemja rruge te zbatojme ate qe eshte shpikur qindra vjet me pare ..karantine e veteizolim ne shtepi!

  2.-Pse nuk shkon Edvini te jape shembull ne repartin infektiv!?
  -Je idjot nuk je gazetar!Pyetjen qe ben tani duhet ta kishe bere ndryshe 30 vjet rresht:
  ”Pse keta kamikaze kujslinge mender kryeministra shkojne òdo 1 Janar ne maternitetin e grave per te infektuar qysh ne embrion kete shoqeri qe po e trasformojne gtjenetikisht e po e kthejne shoqerine shqiptare ne njerez me bisht!?
  Ti thuash Edvinit pse nuk shkon ne infektiv ,biles pa maske po je burre,eshte te behesh zedhenes i krriminel Berishes qe i thosh pse nuk rri ne kryeministri te te vrasim !?

  3.-Pse kryeministri nuk drejton nga kryeministrija po nga shtepija!?
  -Je idjot jo gazetar sepse 30 vjet nuk ke arritur te kuptosh as nocionin shtet,as nocionin ‘pushtete’ as egzekutiv si njeri nga 3 pushtetet por vazhdon si trushpelare me nocionet Shtet-pushtete-qeverri-parti te nenkuptosh si tridhjet vjet SALI!
  Tek ne nuk ka as shtet,as 3 pushtetet,as egzekutiv apo qeverri por thjesht ca mender SpiroPordha e Pandeli qe as te leshon e as te Q.!
  E megjithate me mire nje qurravi te keqe se sa pa qeverri fare!
  Edvini nuk ka tru te qeverrise por duhet thene se te gjitha ato masa qe jane marre e po merren nuk meren nga Sureli e as nga keshilltari Zaho por pas nje ‘konsultimi’ brenda dhe jashte permes edhe mendimit te specialisteve edhe pse ato JANE dhe DUHET te jene VENDIME-POLITIKE!
  Mos ngaterrojme batutistin Edvin qe çdo mengjes na tremb kalamajte me ato ‘SELF-et’ e tij me shume se sa koronovirus,me istitucionin e kryeministrit apo kryetarit te qeverrise qe normalisht ne kohe ‘LUFTE’ duhej te drejtonte nga VK-Vend komanda e shtabit te pergjithshem qe e ka kthyer ne ‘bunker art’ apo orgji-ose karantinen ta bente ne kryeministri!

  Pyetja qe kerkon pergjigje:
  Per sa kohe ky popull eshte i pergatitur me rezerva per te perballuar nje lufte aqe me teper ne ‘RRETHIM’!
  Mbasi te mbaroje lufta dhe çahet ‘RRETHIMI’ ç’far do behet do leshohemi prape si QENTË e tere rracave Lesi,FEV ZI,Çani e alabakeri nga ZINXHIRI!?
  S’kane kaluar as 6 muaj kur njerezit me bisht ne mes te Bathores,ne mes te Europes me skela ne krahe thyenin xhamat e kryeministrise dhe i vinin me goma zjarrin TirOnes e Shqipnise me urdher te krushke Serbise permes Neron Karaxhixh SALISE!!!???

  P.S Te konsiderosh ndenjen ne karantine e ne shtepi si tragjedi ne epidemi eshte vertet tragjedi(e aqe me teper te akuzosh nje Edvin)!

  Reply to this comment
 2. NOLI March 17, 11:17

  Nje mexhilis te madh na òeli
  Pandeli Jano Vangjeli
  Me Sulltan llokum na veli
  Si kofini pas te vjeli.

  Fyt i Floqit po pellet
  Top i krosit po pelcet
  Ç’eshte ky sheqer kismet?
  Hallvaxhine e pame mbret.

  Dhe rakija vete e vjen
  Xhafer ypi na mberthen
  Dhe per lot na mallengjen
  Rreth kanupit me legjen

  Dhe sahrosh Iliaz Vrioni
  Dehet siò e ka zakoni
  Bertet rrofte Napoleoni!
  Keshtu tha dhe Ksenofoni.

  Se ç’na u gezua xhani
  Se ç’na preu Ramazani
  Se ç’na piu italiani
  Rrofte pra Salep Sulltani.

  Reply to this comment
 3. lexues i dites March 17, 11:25

  ‘Fryn e çfryn veriu,
  ngrin merdhin i ziu
  Dhe mangallit i afrohet
  Qe te ngrohet.

  Krishtin brenda e gjykojne
  Dhe pas ligjes e denojne,
  E goditin dhe e shtyjne
  E peshtyjne.

  S’del askush qe t’a shpetonje
  Roma do ta kryqezonje,
  Triumfon legaliteti
  Dhe laneti…”NOLI

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit March 17, 11:32

  Bravooooooo!
  Kjo politike krriminale jo vetem nuk duhet ti afrohen ifektivit per te bere SELF por aqe me teper materniteteve.Shume drejt kane vepruar ne spitalin e Gjakoves qe i kane marre me shqelma duke u konsumuar per foto edhe maskat…..

  Reply to this comment
 5. L.H March 17, 11:39

  Ministri i brendshem po qe se vertet jemi ne kohe lufte e gjendje te jashtezakoneshme duhet me makina ushtarake te trasportoje ne karantine ne Malin me gropa tere mbartesit e koronavirusit ish kryetare shteti pa shte e Nishane familjarisht,me serb Berishen ne krye,ish kryetare qeverrish ministra financash governatore bankash qe e vdiwqen kete popull permes epidemise e URISE bashke me tere ish ministra te jashtem Kaq Islame e Paskale,Tritan Shehet e gomaret,Fugat ngjelat e hajvanet…E zagaret Fev zinjte,lubonjat,bushatet e me radhe….
  Dhe atje ne Malin me gropa tu japin vetem veprat e Enver Hoxhes ti lexojune ose citatet e shokut MAO pa buke deri sa te hane e shkerdhejne njeri njeri tjetrin si kanibalet

  Reply to this comment
 6. mbesa e Margarita Tutulanit,heroine e popullit March 17, 14:34

  Mjerimi kaiher’ i ka faqet e lustrueme,
  buzet e pezmatueme,
  trupin permendore e nje tregetis s’ndyte,
  qe asht i gjykuem te bije ne shtyrat vete i dyte,
  dhe per ate sherbim ka per te marre do franga
  nder çarçafe,nder fetyra dhe ne ndergjegje danga”’
  Migjeni

  V.O keto vargje ua kushtoj tere prostitutave politike Topalleve e Spiropaleve,Monikave e ErMajlindave Vokshave e Lindave sharabajkave mehmetave Dodave Dudave Eni Vasileve,Lalave e bushtra kadaverave,shQInave e VRIMAVE!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. gjaku i te reneve March 17, 14:45

  ”’..Nuk jeni ne shtepi se dua une”’!!!!!!!!!!!!—-
  Thote Bojaxhi Edvini
  Mire qe populli i mjere eshte strehuar ne shtepi dhe rrine ne radhe para deres se Hales se edhe pse barkun bosh nga fri9ka u vjen me DHI po ti ku ha ku dhjet e ku rri o bojaxdhi ne kete epidemi??????

  ”Ai qe rri ne shtepi kur fillon lufta
  dhe le te tjeret te luftojne per çeshtjen e tij,
  Ai le ta kete mendjen;Sepse
  kush nuk ndan luften me shoket
  Ai me armikun do ndaje disfate….”B.Brecht

  Reply to this comment
 8. KIM-Me veze te prishura March 17, 15:16

  Mire epidemija dhe ‘koronavirus’ qe osht bo nevrik
  Po nuk na le rehat as era e qelbun e ‘anhidritit sulfidrik’
  Era e anhidritit sulfidrik ka eren kur prishen vezet miku im
  Shqiptaret 30 vjet zhduken ,krifen Arvizute,Lute dhe KIM

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim