Kopertina 2 korrik 2018

July 2, 2018 00:12

Kopertina 2 korrik 2018

July 2, 2018 00:12
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH July 2, 08:50

  SA U KUSHTOJNE SHQIPETAREVE TE GJALLE ,’NISHANET’ E VDEKUR!?
  …………………..
  Leter e hapur kryetarit te komisionit krriminal te ekonomise dhe financave te parlamentit antishqipetar
  ne ‘shtetin’ e kalifatit Bathore.

  Thuhet me ze te ulet e kalimthi se na qenkerkan ne krrize nja 4 banka e nja 18 istitucione financiare jo bankare ,kupto SUDE,dhe nja 7 shoqeri kursim-krediti ne shtetin e kalifatit Bathore!

  Nje ish president amerikane i vetemi neoliberist nder tere presidentet Jefferson edhe pse ish i tille kur flistet per bankat e sistemin bankar thosh:
  ‘Nese nuk mbahet nen kontroll sistemi bankar e financiar ato behen me te rrezikeshme se sa ushterite pushtuese ne nje vend”!?

  Ne kete vent tashme pa shtet po me ‘burra shteti’ qe perkthyer ne shqi ‘KRRIMINELE’ dhe pa EMER te sistemit ekonomik po me ‘Nobeliste’ ne hajduteri qe ne shqip perkthehen ‘Yje ne ngjitje’ apo Like flori,sa qindra bankash private ka me shume se kliente e depozitues,sa istitucione financiare e bankare,sa shoqeri te drejtuara nga Sude Alimuça fullHane e Sali ,kush i ka liçencuar kujt legjislacioni i nenshtrohen,kujt kontrolli,sa i kane kapitalet ,nga u vine kapitalet ke SUVENZIONOJNE e ku e ç’far sektori KREDITOJNE 28 VJET PERVEÇ KRIMIT KORRUPSIONIT!?

  Kryetar i komisionit te KRIMIT ekonomik e financiar ne parlamentin antishqipetar!
  Sa eshte borxhi qe kini futur shqipetaret nga i porsa linduri tek ai qe pret vdekjen e sa i takojne per fryme per te jetuar parajsen NISHANET kadavera qe marin vetem fryme dhe ne jete si antishqipetare kane bere vetem 3 gjera Vjedhin hane dhe dhjesin mbi koke palare!?

  Sa firma piramidale tip SUDE me emera te huaja kane pushtuar kryeqytetin e krimit ne shtetin e kalifatit bathore si shoqata financiare bankare ,shoqeri fetare kreditimi e mashtrimi ne keto 28 vjet kush i ka liòencuar dhe sa prej tyre ashtu si 128 bandat parti egzistojne vetem si EMER e nuk u dihen as aktiviteti e as ADRESAT!?

  Sa miliona shpenzojne shqipetaret 28 vjet pa BUKE per te mbajtur ‘gjalle’ kadaverat NISHANE ish kryetare shteti pa shtet,ish kryetare parlamenti pa parlament te shqipetareve,ish kryeministra ministra governatore gjyqtare prokurore e gjenerale per ‘MERITEN’ e shkaterrimit te ish shtetit shqipetar bashke me ‘bazen eonomike’ e tere pasurite kombetare!?

  Ne duar te kujt jane tere keto te ashtuquajtura ‘shoqata’,’banka’,’lojra fati’,’klube nate’ qe nuk arrihen te dallohen nga njera tjetra se ne kete vend nuk flitet me shqip dhe si gjuhe zyrtare eshte ajo e XHIHADIT me emera vetem te huaj dhe a e ke te qarte zoterija jote se nese eshte i pushtuar ‘kryeqyteti’ nga KRIMI ekonomik financiar e bankar ai eshte i pushtuar edhe politikisht dhe ushtarakisht se ‘GARDA E REPUBLIKES’ se shtetit te kalifatit nuk ruan SOVRANIN popullin po ruan NISHANET ne krye te xhihadit dhe Kalif Saline dhe tere istitucionet e antishtetit nga sherbimi informativ garde e njohin me te ‘drejte’ ‘presidentin’ qe u ke emeruar TI si kryetar i komisionit te KRIMIT ekonomik e financiar bashke me nje ‘kryeminister’ kujsling KUKULL me probleme personaliteti!

  Sa u kushtojne NISHANET ne krye te xhihadit e tani ne pensione TE ARTA me rroga milioneshe me nga 2-3 vila me miliarda trasferuar ne bankat e botes me roje qe ti ruajne nga POPULLI apo ‘koke palaret’ me sekretare qe tu ngrohin KOQET kur ben ftohte e fresk kur ben nxehte!?

  Sa miliarda u kushtojne femijeve tere ‘privilegjet’ e ISHAVE ne krye te shtetit te kalifatit perfshi dhe tere ‘MISIONARET’ e huaj keshilltare te huaj,studjo te huaja qe projektojne edhe HALETE sipas BYTHEVE te krereve te xhihadit e VARRET e shqipetareve neper Bote!?

  Sa u ka kushtuar shqipetareve me para borxh nje ministri FANTAZEM e quajtur e ‘INTEGRIMIT’ me ne krye ca ErMajlinda ,Gjosha e lope te tjera shterpa laramane qe i kane VJEDHUR shqipetareve çdo vit nga 200 MILION lek te REJA me nga 200 nepunes hajdute qe per 25 vjet bejne 5 MILIARD e kur do shkojne ne BURG!?

  Kush jane raportet e ‘titujve’ financiare me ato te EKONOMISE reale o kryetar i komisionit te KRIMIT ekonomik e financiar dhe sa eshte raporti i IMPORT EKSPORTIT kur 28 vjet importojme edhe UJIN nga Saharaja nga monopolet e krimit dhe mishin e kalbur nga Brazili dhe MIELL-kafshesh per buken e gojes nga Serbija dhe ne VALUTEN qe harxhojme per pllakezim e studjot e huaja me ç’far eksporti e sigurojme,me eksport MUTI ne det drejt brigjeve te mesdheut!

  A bejne pjese ne ‘REFORMAT’ per tu hapur ‘negociatat’ tere keto sa thame me siper o kryetar i komisionit te KRIMIT te ekonomise e financave kur ky vend pa shtet eshte jashte kontrollit jo vetem te BE-se por edhe te ‘Perendise’ se tere sistemi ekonomik financiar e bankar eshte ne duar te KREREVE te xhihadit e NISHANEVE nepermjet NEPOTIZMIT e KLIENTALIZMIT qe edhe TY edhe tere mender deputeteve socialSSaliste ua kane futur KOQET ne BIGE thote populli dhe nuk u lene te merni fryme e JO te beni reforma kunder krimit e korrupsionit ne kete vend pa shtet!?

  Nese nuk ini ne gjendje si ‘maxhorance’ me 20 perqind te elektoratit me nje qUravi me ne krye nje ‘bojaxhi’ ete beni ASNJE reforme ne ekonomi,finance,sistem bankar duke shkurtuar shpenzimet publike ne vendin me te varfer te Ballkanit e me gjysmen e popullit ne emigracion e ti nxirni nga ‘studjot’ e tu hiqni tere PRIVILEGJET KADAVERAVE-NISHANE,ne mos vrisni vehten se nuk ini burra kini kurajon te dorrezoni mandatet po ndiheni ‘socialiste’ dhe u ka ngelur nje fije MORALI per kete popull qe po vdes per BUKE e per dy shtresat GRATE dhe FEMIJET qe po trajtohen shume me keq si sklleverit neper Bote qe vritet perdhunohet e kontrabandohen si mish i bardhe si mall si ‘Koke palare’!
  Ne cilin vend te BE-se garda e republikes ruan kreret e krimit e korrupsionit perveç se ne Bathore ku vendin e shtetit e ka zene antishteti dhe si ne vitet ’30 te Adiolf Hitlerit e Musolinit nje ‘parti’ e serbit Sali ka struktura te deklaruara e organizuara paralele perfshi paramilitare e ushtarake te inkuadruar ne divizionin ‘HAJDAR’!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit July 2, 11:05

  gramsh,edhe pse nuk ja permend direkt emerin deputetit Braçe si i perhershem si tere dun bi u-te e tjere miliardere ai do te thote qe tere krriminelet Nishane marin pensione milioneshe se ‘Kane dedhur kontribute’!!!!!!!!!!
  Nuk arrin ta kuptoje as konja braçe as tere emrat qe fillojne me ‘B’ si basha blushi bledi,baçi e Bythet e tjere se ‘kontributet’ jane parate borxh te popullit shqipetar per te paguar keta krriminele me imunitet qe na vjedhin e na vrasin tridhjet vjet….dhe leshojne ca zagare te flasin per ndertime kullash gradaçelash e theatra per qente bastarde te rruges se ketu nuk kane ngelur as njerez as histori as aart e kulture dhe akademija e shkencave eshte stalle ku flene pleq astu si parlamenti stalle majmerije e stacion nderzimi me Salinjane me bisht e lidhja e shkrimtareve per vettingun e hajdareve….

  Reply to this comment
 3. gjyqi i Hages July 2, 15:37

  Bir Selman i nenes ke ne burg me pare .
  Berisha esht serb ,Bode kollovare
  Te tere me ‘B’ jane per tu vare
  Blushin e kam nip e Bashen e kam djale.

  Mender socialistet jane si Babale
  te gjithe kane vjedhur,edhe pse s’kane vrare
  Mos harroni kurre ku filloi korrupsioni
  Nga like floriri,nano lalagjoni…

  hapje negociatash horrat po kerkojne
  Me shpresen se krimet shqiptaret harrojne
  shume vjet u bene sot njezet e tete
  popull i harruar qe spo gezon JETE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?