Kopertina 20 Mars 2020

March 20, 2020 02:30

Kopertina 20 Mars 2020

March 20, 2020 02:30
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH March 20, 09:33

  TRE PYETJE-PERGJIGJET

  1.-Ç’fare duhet te beje ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ daj Meta,allias Like Flori ne kete Epidemi!?

  -Edhe keshilltari me idjot,por jo minoritar çobane si Blushat e karabushat qe nuk jane shqiptare do ti rekomandonin per te miren jo vetem te shqiptareve por dhe te tijen:
  ‘Te jepte doreheqjen’!

  -Edhe shqiptari me idjot nder 3 Milion shqiptare e ka shume te qarte pas 30 vjetesh se ne nje vend pa shtet,pa asnje nga 3 pushtetet e pa asnje istitucion kushtetues,perfshi pa kushtetute do kerkonte ne kete TRAGJEDI te pakten nje ‘Çoban’-‘NJERI’ qe ne mos ta drejtonte ta NGUSHELLONTE ne kete TRAGJEDI dhe ky ‘NJERI’ nuk do te ish simboli i korrupsionit dhe perdhunues i shqiptareve edhe te vdekur,si ‘koke palare’ me emer arti LIKE FLORI!

  -Sikur sot pas 30 vjet tragjedi,perfshi kete pandemi tu kerkohej shqiptareve permes nje referendumi si shkalla me e larte e pjesmarjes direkte ne demokraci 99 perqind e votuesve do te votonin edhe nje te huaj fare te pa njohur e jo nje simbol te se keqes ,30 vjet ne krah te kalifit SALI,Neronit qe dogji Shqiperi me emer arti Like flori !?

  -Jo vetem bashkeshortja me IDJOTE por edhe femijet me IDJOTE (imagjino shqiptaret) do ti rekomandonin:
  Shfrytezo kete epidemi jep doreheqje e rri ne shtepi sepse nder 3 MILION shqipetare ndoshta je i vetemi TI bashke me kalifin SALI qe nuk ploteson Nenin 85/1 te kushtetutes se Imamit:
  ‘PRESIDENTI I REPUBLIKES ESHTE KRYETAR I SHTETIT DHE PERFAQESON UNITETIN E POPULLIT

  Jep urgjentesisht doreheqje,po do te lash sado pak mekatet e lehtesosh dhimbjet e nje populli qe i kini shkaktuar per 30 vjet!Dhe ky mender parlament si ne kohe lufte brenda nates te zgjedhe ne keto tragjedira nje shqiptar te moralshem jashte kesaj politike KRRIMINALE si president!

  2.-Ç’fare duhet te beje ‘Kryeministri’!?
  Nuk duhet te jape ‘doreheqje’ ne kete Epidemi pas 30 vjetesh tragjedi ne nje vend pa shtet e ku sundojne 5 Anarki:Ekonomike-Sociale-Politike-Fetare e mbi te gjitha Morale por duhet te futet me FORCE ne karantine e te mesoje filozofine e ‘HESHTJES’,te mesoje njehere e mire thenjet: ‘Populli te shikon punen e as shallvaret e as gunen’;’Qe njeriu qe di shume flet pak ose nuk flet fare dhe vetem idjotet flasin shume’,’Qe njeriu idjot e i pa ditur flet nate e dite per ASGJE sepse eshte i vetemi argoment qe i di te gjitha”!

  -Keshilli i Ministrave(nese vertet egziston)e qe ne rast nevoje dhe urgjente nen pergjegjesine e tij,mund te marre dhe nxjere akte normative qe kane fuqine e LIGJIT….(sipas Nenit 101 te Kushtetutes) duhet me urgjence te emeroje nje ‘SUPER’ minister,komisar,komandant ,,PERSONALITET ne krye te emergjences me tiparet e karakteristikat e nje INTELEKTUALI-ORGANOIZATORI-SHKENCETARI qe te jete ne krye te nje organizmi komiteti keshilli kombetar perbere edhe nga Mjeke shkencetare dhe administratore ‘politikane’ ashtu si veprohet ne tere Boten!

  Edvini tragjikisht jo vetem nuk po qeverris 6 vjet po nuk ka as qeverri e aqe me teper keshilltare e nuk eshte as politikan e aqe me teper Burre shteti perkundrazi duhet tragjikisht ta pranojme se ka KOMPLEKSE inferioriteti e eshte shume KONFUZ qe demton rende kete vend e POPULL 30 vjet ne KONFUZION kur kerkon te drejtoje me Batuta nje vend ne gremine pa shtet,pa asnje ngder 3 pushtetet,pa asnje istitucion te pa varur kushtetues e pa kushtetute e gjykate kushtetuese qe dhe te emerohen s’ka se ç’fare te gjykoje e mbi ç’fare kushtetute leter higjenike te gjykoje!?

  -Keshilli i Ministrave si istitucioni baze ne qeverrisjen e nje vendi duhet te mos rrije indiferent ndaj sjelljeve te nje kryeministri ’14 vjeç Dhenderr’ qe njehere shpetimin e kerkon nga ALLAHU,pastaj nga Erdogani kur te ‘permbyset Bota’ qe shqip do te thote qe ‘boten’ rruzullin tokesor e konsideron jo te rrumbullaket po ‘TEPSI’ qe kur te permbyset dhe sngelet gje per te ngrene KANIBALET e kesaj politike sa KRRIMINALE dhe Antishqiptare ,Erdogani permes sateliteve do ti nxjere jashte ORBITES se rruzullit tokesor per ti shpetuar Drejtesise se popullit shqiptar!?

  3.-Ç’behet me zbatimin e ‘LIGJIT’per gjendje te jashtezakoneshme!?

  -Konfuzion total se 30 vjet nuk kemi informacion qe te na informoje se çfar eshte ligji,kush eshte permbajtja si duhet zbatuar,kush e zbaton e kush e kontrollon mbi ò’fare baze mbeshtetet per tu zbatuar!?
  Atehere ç’far po ndodh qe nga njera ane kamikazet e informacionit ne sherbim te krereve te krimit dhe korrtupsionit vazhdojne gallate me krriminel Saline,flasin per SMS te kurban Bashes qe kerkon te nderroje karriket me EDVINE dhe TURMA-POPULL nga regjim karantine qe duhet te beje 24 ore ne 24 ore si e vetemja rruge ,alternative per te MBIJETUAR i thone do dalesh me ORAR si te ishin QEN per ti nxjere per te bere shurren!?
  Dhe kete ‘ORAR’ 2 oresh e vendos po ‘AI’ ‘Kopetenti’ EDVINI se flet me Allahun kur ‘Koronaviruesi’ nuk ngjitet !
  Nese Bashen e perbuz e ofendon se ‘Nuk di tabelen e shumzimit’ EDVINI nukl di as veprimin e mbledhjes dhe te zbritjes!
  O sKipetare!
  Nese ne tere Europen Azine dhe Ameriken thuhet se :
  NUK DUHET TE DELET NGA SHTEPIJA PERJASHTU RRASTEVE EKSTREME!
  Kjo do te thote qe edhe ‘ATA’ qe do dalin per nevoja ekstreme qe do jene sa 1/100 apo 171000 e popullsise do jene te shperndare ne harkun e 24 oreve kur tu lindin nevojat urgjente e JO te 800 MIJE TirOnsit apo ‘Çunat e TirOnes’ se EDVINIT te dalin te gjithe si te delnin nga ‘kongresi i partise socialSSaliste’ per te bere shurren ne te njejten kohe e ne te njejten hale!

  Kush ka nxjerre kete urdher aqe me teper ligj duhet te meret ne ndjekje penale se perben KRIM sepse ‘probabiliteti’ i perehapjes se EPIDEMISE eshte qindra here me i madh!

  P.S Kush nuk ka qene i zoti te studjoje ne jete eshte vene te na mesoje’O.Wilde

  Reply to this comment
 2. Ada March 20, 09:39

  Shtate pika ne ajer. Asgje konkrete perveç fondit per spitalet dhe stafin mjekesor. Edhe ketu do versulen çakenjte per tenderat e rradhes, po varja.
  Po cfare do behet me njerezit e mbyllur e pa rroga? Cfare do behet me Biznesin pa aktivitet e pa te ardhura? Cfare do behet me kufizimet e orarit pa piken e logjikes dhe te shpikura nga ndonje mendje e semure, me shume mundesi mendja e KM? Ne Itali flitet qe marketet te rrine hapur 24 ore qe mos te kete dyndje njerezish, tek ne duhet te bapen dy ore qe te infektohen te gjithe.
  O gjeneral pa ushtri, o koke e pabanuar nga trute, hape krahun e ler ndonje ekspert nese te ka mbetur qe te marre vendimet be vendin tend. Leri grate e haremit qe te te bejne ty fresk gjithe diten e vendos ne vend te tyre specialiste te fushave perkatese. Po nuk ndryshove sjellje do ta çosh kete popull per lesh, ashtu siç çon per lesh çdo gje qe prek.

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH March 20, 09:42

  TRE PYETJE-PERGJIGJET

  1.-Ç’fare duhet te beje ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ daj Meta,allias Like Flori ne kete Epidemi!?

  -Edhe keshilltari me idjot,por jo minoritar çobane si Blushat e karabushat qe nuk jane shqiptare do ti rekomandonin per te miren jo vetem te shqiptareve por dhe te tijen:
  ‘Te jepte doreheqjen’!

  -Edhe shqiptari me idjot nder 3 Milion shqiptare e ka shume te qarte pas 30 vjetesh se ne nje vend pa shtet,pa asnje nga 3 pushtetet e pa asnje istitucion kushtetues,perfshi pa kushtetute do kerkonte ne kete TRAGJEDI te pakten nje ‘Çoban’-‘NJERI’ qe ne mos ta drejtonte ta NGUSHELLONTE ne kete TRAGJEDI dhe ky ‘NJERI’ nuk do te ish simboli i korrupsionit dhe perdhunues i shqiptareve edhe te vdekur,si ‘koke palare’ me emer arti LIKE FLORI!

  -Sikur sot pas 30 vjet tragjedi,perfshi kete pandemi tu kerkohej shqiptareve permes nje referendumi si shkalla me e larte e pjesmarjes direkte ne demokraci 99 perqind e votuesve do te votonin edhe nje te huaj fare te pa njohur e jo nje simbol te se keqes ,30 vjet ne krah te kalifit SALI,Neronit qe dogji Shqiperi me emer arti Like flori !?

  -Jo vetem bashkeshortja me IDJOTE por edhe femijet me IDJOTE (imagjino shqiptaret) do ti rekomandonin:
  Shfrytezo kete epidemi jep doreheqje e rri ne shtepi sepse nder 3 MILION shqipetare ndoshta je i vetemi TI bashke me kalifin SALI qe nuk ploteson Nenin 85/1 te kushtetutes se Imamit:
  ‘PRESIDENTI I REPUBLIKES ESHTE KRYETAR I SHTETIT DHE PERFAQESON UNITETIN E POPULLIT

  Jep urgjentesisht doreheqje,po do te lash sado pak mekatet e lehtesosh dhimbjet e nje populli qe i kini shkaktuar per 30 vjet!Dhe ky mender parlament si ne kohe lufte brenda nates te zgjedhe ne keto tragjedira nje shqiptar te moralshem jashte kesaj politike KRRIMINALE si president!

  2.-Ç’fare duhet te beje ‘Kryeministri’!?
  Nuk duhet te jape ‘doreheqje’ ne kete Epidemi pas 30 vjetesh tragjedi ne nje vend pa shtet e ku sundojne 5 Anarki:Ekonomike-Sociale-Politike-Fetare e mbi te gjitha Morale por duhet te futet me FORCE ne karantine e te mesoje filozofine e ‘HESHTJES’,te mesoje njehere e mire thenjet: ‘Populli te shikon punen e as shallvaret e as gunen’;’Qe njeriu qe di shume flet pak ose nuk flet fare dhe vetem idjotet flasin shume’,’Qe njeriu idjot e i pa ditur flet nate e dite per ASGJE sepse eshte i vetemi argoment qe i di te gjitha”!

  -Keshilli i Ministrave(nese vertet egziston)e qe ne rast nevoje dhe urgjente nen pergjegjesine e tij,mund te marre dhe nxjere akte normative qe kane fuqine e LIGJIT….(sipas Nenit 101 te Kushtetutes) duhet me urgjence te emeroje nje ‘SUPER’ minister,komisar,komandant ,,PERSONALITET ne krye te emergjences me tiparet e karakteristikat e nje INTELEKTUALI-ORGANOIZATORI-SHKENCETARI qe te jete ne krye te nje organizmi komiteti keshilli kombetar perbere edhe nga Mjeke shkencetare dhe administratore ‘politikane’ ashtu si veprohet ne tere Boten!

  Edvini tragjikisht jo vetem nuk po qeverris 6 vjet po nuk ka as qeverri e aqe me teper keshilltare e nuk eshte as politikan e aqe me teper Burre shteti perkundrazi duhet tragjikisht ta pranojme se ka KOMPLEKSE inferioriteti e eshte shume KONFUZ qe demton rende kete vend e POPULL 30 vjet ne KONFUZION kur kerkon te drejtoje me Batuta nje vend ne gremine pa shtet,pa asnje ngder 3 pushtetet,pa asnje istitucion te pa varur kushtetues e pa kushtetute e gjykate kushtetuese qe dhe te emerohen s’ka se ç’fare te gjykoje e mbi ç’fare kushtetute leter higjenike te gjykoje!?

  -Keshilli i Ministrave si istitucioni baze ne qeverrisjen e nje vendi duhet te mos rrije indiferent ndaj sjelljeve te nje kryeministri ’14 vjeç Dhenderr’ qe njehere shpetimin e kerkon nga ALLAHU,pastaj nga Erdogani kur te ‘permbyset Bota’ qe shqip do te thote qe ‘boten’ rruzullin tokesor e konsideron jo te rrumbullaket po ‘TEPSI’ qe kur te permbyset dhe sngelet gje per te ngrene KANIBALET e kesaj politike sa KRRIMINALE dhe Antishqiptare ,Erdogani permes sateliteve do ti nxjere jashte ORBITES se rruzullit tokesor per ti shpetuar Drejtesise se popullit shqiptar!?

  3.-Ç’behet me zbatimin e ‘LIGJIT’per gjendje te jashtezakoneshme!?

  -Konfuzion total se 30 vjet nuk kemi informacion qe te na informoje se çfar eshte ligji,kush eshte permbajtja si duhet zbatuar,kush e zbaton e kush e kontrollon mbi ò’fare baze mbeshtetet per tu zbatuar!?
  Atehere ç’far po ndodh qe nga njera ane kamikazet e informacionit ne sherbim te krereve te krimit dhe korrtupsionit vazhdojne gallate me krriminel Saline,flasin per SMS te kurban Bashes qe kerkon te nderroje karriket me EDVINE dhe TURMA-POPULL nga regjim karantine qe duhet te beje 24 ore ne 24 ore si e vetemja rruge ,alternative per te MBIJETUAR i thone do dalesh me ORAR si te ishin QEN per ti nxjere per te bere shurren!?
  Dhe kete ‘ORAR’ 2 oresh e vendos po ‘AI’ ‘Kopetenti’ EDVINI se flet me Allahun kur ‘Koronaviruesi’ nuk ngjitet !
  Nese Bashen e perbuz e ofendon se ‘Nuk di tabelen e shumzimit’ EDVINI nukl di as veprimin e mbledhjes dhe te zbritjes!
  O sKipetare!
  Nese ne tere Europen Azine dhe Ameriken thuhet se :
  NUK DUHET TE DELET NGA SHTEPIJA PERJASHTU RRASTEVE EKSTREME!
  Kjo do te thote qe edhe ‘ATA’ qe do dalin per nevoja ekstreme qe do jene sa 1/100 apo 1/1000e popullsise do jene te shperndare ne harkun e 24 oreve kur tu lindin nevojat urgjente e JO te 800 MIJE TirOnsit apo ‘Çunat e TirOnes’ se EDVINIT te dalin te gjithe si te delnin nga ‘kongresi i partise socialSSaliste’ per te bere shurren ne te njejten kohe e ne te njejten hale!

  Kush ka nxjerre kete urdher aqe me teper ligj duhet te meret ne ndjekje penale se perben KRIM sepse ‘probabiliteti’ i perehapjes se EPIDEMISE eshte qindra here me i madh!

  P.S Kush nuk ka qene i zoti te studjoje ne jete eshte vene te na mesoje’O.Wilde

  Reply to this comment
 4. NOLI March 20, 09:51

  Ç’thot ajo e ve e gjore
  Mbretereshe pa kurore
  Faqe-çjerrur,lesh leshuar,
  shpirt e zemer perveluar,
  Gjysm’ e vdekur:’o shqiptare,
  Nenes mos ja beni varre!”
  ….
  Cilet bij te tradhetuan
  dhe te dogjne dhe te shuan
  Dhe te lane o shkab’ e ngrate
  Pa fole,pa zog,pa shpate?
  Keta qena o shok i mbytni,
  Mbushni gjylet qe ti shtypni!…

  Reply to this comment
 5. jetimet e 21 Janarit March 20, 10:12

  Bravo Gramsh,
  ‘Idete nuk kane nevoje per arme,nese jane ne gjendje te bindin masat’ thuhet ne mendimin filozofik.
  Problemi tek ne qendron se ne kete vend mungon truri nga dal mendimi i racionalizuar,idete aqe me teper te jene ide qe te na bindin pas me shume se nje çerek shekulli!!!!!!!!!
  Nga presim te dalin idete nga truri i shtangistit nga Skrapari Ilir Meta mbushur Kafka me mut e flori!
  A mund te bindin popullin shqiptar dhe sikur te kish ide ,mendimet e tij e aqe me teper te shprehe unitetin e popullit si varrmihes e hajdut i tij?????????

  Reply to this comment
 6. GJYQI I HAGES March 20, 11:53

  SA I KUSHTON SHQIPTAREVE NE KETE EPIDEMI KRYEIDJOTI BUJAR MEHMETI ALLIAS NISHANI ME GJITH ODETEN E FULLHANIT ME ZYRE ME SEKRETARE ME BODEGARDE ROSPI E ALABAKERI E TERE NISHANET E TJERE DISHEPUJ TE KRIMIT NE KRAH TE KALIFIT SALI QE VRANE PRENE NJE POPULL TE TERE E DOGJEN SHQIPERI!!!????

  Reply to this comment
 7. lexues i dites March 20, 13:43

  O Dita,
  Nuk kam arriotur te kuptoj kurre…A egziston informacion,e televizion publik ne kete vend te jape informacion per publikuin e mos terrorrizohen shqiptaret nga nje kazan mediatik i perfaqesuar nga krrimineli fevzi e fundi i kazanit ,nje kryeminister pa qeverrri…

  Reply to this comment
 8. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha March 20, 13:49

  O Milet!
  A e dini se sa miliona llogaritet hajduterija e Pandeli bythkes vetem nga rroga per me shume se 25 vjet!?

  O Milet!
  A e dini se me se meret ministri Pandeli i diasPordhes kur ky vend vka ngelur pa shqiptare e nuk quhet Shqiperi!?

  Reply to this comment
 9. Mona kukaleshja March 20, 14:12

  O Edvin,faqja me qime
  sa di ti di bytha ime!
  O edvin kemba e dhise
  s’ben dot as si zedhenes i qeverrise.

  O Edvin tifoz i mbretit
  Sben dot as tellall i prefektit!
  As tellall i prefektit Qazim
  puna jote aferim…

  O Edvin more Edvin
  puna jote aferim
  gAmor ti ,gAmor kush t’vuni
  sot a neser valon druni…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim